----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

23 września 2021

Udostępnij znajomym:

Nowe oprogramowanie firmy Apple jest już dostępne do pobrania.

Oprogramowanie iOS 15 firmy Apple jest już dostępne. Po premierze Apple iPhone 13 w zeszłym tygodniu gigant technologiczny ujawnił, że iOS 15 będzie ogólnie dostępny do bezpłatnego pobrania w poniedziałek. Na wydarzeniu zadebiutowały także cztery modele iPhone’a 13, nowe iPady i Apple Watch Series 7.

Aktualizacji nie należy mylić z zeszłotygodniową wersją iOS 14.8, która rozwiązała problem bezpieczeństwa, iOS 15 wprowadza nowe funkcje do kilku generacji iPhone'a.

Chociaż tej wiosny i lata widzieliśmy wiele nowych funkcji w iOS 14.5, iOS 14.6 i iOS 14.7, w tym możliwość odblokowania iPhone'a za pomocą Face ID podczas noszenia maski, zatrzymanie aplikacji przed śledzeniem cię w celach reklamowych i wybór spośród czterech głosów Siri, iOS 15 daje nam jeszcze więcej. Nowe funkcje iOS 15 obejmują możliwość nawiązywania połączeń FaceTime z użytkownikami Androida, łatwiejsze udostępnianie w iMessage oraz lepsze wskazówki w Mapach.

Apple początkowo ujawnił iOS 15 na corocznej konferencji Worldwide Developers Conference 7 czerwca, co jest typowe dla firmy z Cupertino. Nowy system operacyjny został po raz pierwszy udostępniony programistom do przetestowania i opublikowany do pobrania jako wersja beta 30 czerwca.

Podczas konferencji iPhone'a 13, 14 września, firma Apple ogłosiła, że iOS 15 będzie ogólnie dostępny do bezpłatnego pobrania 20 września.

Jest to zgodne z typowym wzorcem wydawania oprogramowania firmy Apple, przy czym zwykle pojawia się ono w ciągu tygodnia od premiery iPhone'a.

A jeśli posiadasz tego samego iPhone'a od 2015 roku lub później, prawdopodobnie będziesz mógł otrzymać iOS 15. Apple iOS 15 jest dostępny na iPhone'a 6S i na każdym kolejnym iPhonie.

Oto kilka kluczowych nowych funkcji systemu iOS 15, zaprezentowanych na WWDC 2021.

Aktualizacje FaceTime: dźwięk przestrzenny, obsługa Androida i Windows

FaceTime oferuje dźwięk przestrzenny, dzięki któremu głosy osób wydają się pochodzić z ich pozycji na ekranie, dzięki czemu rozmowy wideo będą bardziej naturalne i realistyczne. FaceTime zacznie też bardziej przypominać Zoom, dzięki czemu będzie można zobaczyć wszystkich uczestników w widoku siatki, planować połączenia i udostępniać linki do połączeń, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem przeglądarki na urządzeniach z systemem Google Android i Microsoft Windows.

Funkcje iMessage

iOS 15 dodaje kilka nowych funkcji udostępniania iMessage dla zdjęć, artykułów z wiadomościami i list odtwarzania. Gdy znajomy wyśle ci wiele zdjęć przez iMessage, pojawią się one w dynamicznej formacji kolażu, dzięki czemu możesz je przeglądać i wyświetlić wszystkie opcje w aplikacji do zdjęć. Jeśli później zechcesz uzyskać dostęp do tych samych zdjęć, znajdziesz je w nowym folderze „udostępnione dla ciebie”. Na nowych kartach „udostępnione tobie” w aplikacjach wiadomości i Apple Music znajdziesz także artykuły z wiadomościami i listy odtwarzania udostępnione przez iMessage.

Aktualizacja Apple Maps: dane ulic 3D, trasy marszu AR i ostrzeżenia pogodowe

Mapy Apple zostały ulepszone o większą ilość danych wysokościowych, kolorów dróg i wskazówek dojazdu, bogate w inforacje etykiety danych, punkty orientacyjne 3D i ulepszony tryb nocny. Jeśli chodzi o transport publiczny możesz także przypiąć pobliskie przystanki transportu publicznego i informacje o stacjach do urządzenia iPhone i Apple Watch, a także otrzymywać automatyczne aktualizacje i powiadomienia podczas jazdy i zbliżania się do przystanku. Podczas pieszych podróży nowa funkcja rzeczywistości rozszerzonej pozwala skanować pobliskie budynki za pomocą aparatu iPhone'a, aby określić ich dokładne położenie i uzyskać dokładniejsze wskazówki dotyczące chodzenia, które są również prezentowane w rzeczywistości rozszerzonej.

Mapy mogą również uwzględniać ostrzeżenia pogodowe w sugerowanych trasach w systemie iOS 15. Redditor ChrisSDreiling , który zauważył aktualizację w wersji beta 3 systemu iOS 15 twierdzi, że Mapy poinformują Cię o nagłych powodziach podczas Twojej podróży i zaproponują alternatywne trasy, aby uniknąć ekstremalnych warunków pogodowych. Chociaż w poście ChrisSDreilinga nie wspomniano o innych rodzajach alertów pogodowych, interesującym będzie, czy więcej ostrzeżeń pogodowych zostanie dodanych przed ogólną wersją iOS 15.

Autoportrety z rozpoznawaniem twarzy w celu weryfikacji cyfrowych dowodów tożsamości w aplikacji Portfel

Na WWDC wiosną tego roku Apple ogłosił, że doda obsługę kart identyfikacyjnych do aplikacji Wallet w iOS 15, umożliwiając noszenie cyfrowych wersji wydanych przez rząd kart identyfikacyjnych, takich jak prawo jazdy na iPhonie. Funkcja ID nie jest dostępna w początkowej wersji systemu iOS 15 i nadal nie jest jasne, jak dokładnie będzie działać. (Będzie to również dostępne tylko dla użytkowników z USA). Według kodu odkrytego przez 9to5Mac w iOS 15 beta 4 dla programistów, Apple może używać selfie z rozpoznawaniem twarzy do sprawdzania poprawności cyfrowych kart identyfikacyjnych podczas dodawania ich do portfela. Niektóre aplikacje bankowe już używają tej funkcji walidacji selfie do uwierzytelniania użytkowników podczas logowania się na nowych urządzeniach.

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----