----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

10 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

Czy nowy design i rysik przyciągną nowych klientów? Spójrzmy na specyfikację…

Dobra wiadomość dla posiadaczy Samsungów z linii Note! Galaxy S22 Ultra to pierwszy telefon Samsung od czasu Galaxy Note 20, który nie tylko obsługuje S Pen, jak Galaxy S21 Ultra i Z Fold 3, ale także zawiera fizyczne gniazdo w telefonie do przechowywania rysika. Fani S Pen, którzy kupili zeszłoroczny Galaxy S21 Ultra, musieli dokupić rysik osobno i zdecydować się na konkretne etui do telefonu, które mogłoby go przechowywać.

Galaxy Note, który zadebiutował ponad dekadę temu, był przełomem w branży. Spopularyzował większe ekrany, a Samsung dodatkowo wyróżnił linię ekskluzywnymi funkcjami, których brakowało w innych telefonach Galaxy.

Oprócz pełnej obsługi rysika S Pen i miejsca wewnątrz telefonu do jego przechowywania, Samsung wprowadził również pewne ulepszenia w działaniu rysika. Opóźnienie jest mniejsze i umożliwia transkrypcję odręcznych notatek na tekst w 88 językach.

Galaxy S22 Ultra odziedziczył również bardziej „kanciastą” konstrukcję Note, która ma ostrzejsze krawędzie i bardziej prostokątny wygląd w porównaniu ze standardowymi telefonami Galaxy S. Dzięki temu ma bardziej „notebookowy” kształt, który dobrze znają fani Note i może być pomocny przy czytaniu oraz przeglądaniu dokumentów. Zwykłe Galaxy S22 i Galaxy S22 Plus, które Samsung ogłosił również w środę, mają w porównaniu z nimi bardziej zaokrągloną estetykę.

To sprawia, że S22 Ultra jest nie do odróżnienia od Galaxy Note i jest to efektowny wizualnie projekt, który dobrze sprawdza się na tak dużym telefonie. Pomaga również modelowi Ultra wyróżniać się na tle zwykłych S22 i S22 Plus jeśli chodzi o cenę. S22 Ultra będzie dostępny w kolorze czarnym, białym, zielonym i bordowym.

Telefony Samsung Galaxy Note i Galaxy S Ultra są znane z gigantycznych ekranów i tym razem nie jest inaczej. Wyświetlacz Galaxy S22 Ultra ma przekątną 6.8 cala, podobnie jak Galaxy S21 Ultra i ma rozdzielczość QHD Plus. Wszystkie trzy nowe telefony Galaxy mogą również zwiększyć częstotliwość odświeżania ekranu do 120 Hz.

Samsung dodaje również funkcję, którą nazywa Vision Booster, która dostosowuje kolor i kontrast w zależności od otoczenia. Powinno to ułatwić oglądanie ciemniejszych scen w filmach i programach telewizyjnych. Jest dostępny we wszystkich trzech modelach Galaxy S22, ale firma twierdzi, że Ultra i Plus mają najjaśniejsze ekrany Samsunga.

Aparat Galaxy S22 Ultra jest podobny do tego w Galaxy S21 Ultra, przynajmniej na papierze. Jest czteroobiektywowy tylny aparat z 108-megapikselową matrycą główną, 12-megapikselowy ultraszerokokątny aparat i dwa 10-megapikselowe teleobiektywy. W Galaxy S22 Ultra pole widzenia obiektywu szerokokątnego i teleobiektywu jest nieco większe w porównaniu do jego poprzednika.

Ale Samsung twierdzi, że istnieją inne ulepszenia, które powinny sprawić, że urządzenie będzie lepsze podczas fotografowania w nocy i kadrowania wielu obiektów. Galaxy S22 Ultra może wykryć do 10 obiektów i odpowiednio dostosować kadrowanie, nawet gdy na scenę wejdą nowe osoby. Według Samsunga to znaczące ulepszenie w porównaniu z poprzednią generacją.

Samsung podkreśla też możliwość robienia przez telefon nie tylko lepszych zdjęć, ale również filmów w ciemności. Wszystkie nowe telefony Samsung Galaxy S22 wykorzystują proces zwany binningiem pikseli, który łączy wiele pikseli w jeden większy piksel, aby poprawić jasność. Sam ten proces nie jest nowy w telefonach Samsung. Ale to, co się różni, to sposób, w jaki linia S22 pozwala na łączenie pikseli z rozdzielczością z głównego czujnika aparatu w telefonie, aby poprawić zarówno jasność, jak i przejrzystość, twierdzi Samsung.

Linia Galaxy S22 będzie działać na chipie Snapdragon 8 Gen 1 firmy Qualcomm w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach, na których nie jest dostępny układ Exynos firmy Samsung. W Galaxy S22 Ultra znajduje się bateria o pojemności 5000 mAh, podobnie jak Galaxy S21 Ultra, i obsługuje szybkie ładowanie do 45 W. Konfiguracja początkowa będzie zawierała 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, podczas gdy model high-end zawiera 12 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci.

Źródła: Samsung.com, cnet.com

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----