----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

15 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

Na zakażenie wirusem jesteśmy narażeni wszyscy, ale osoby o obniżonej odporności i osoby starsze są najbardziej zagrożone poważnymi komplikacjami i mogą wymagać hospitalizacji. Leczenie może być długotrwałe, bolesne i kosztowne. Jak działa i co pokrywa w takim przypadku ubezpieczenie Medicare?

Jak Medicare pokrywa testy na koronawirusa i leczenie COVID-19?

Medicare wydało wytyczne odnośnie pokrycia testów, badań diagnostycznych i leczenia COVID-19. Według nich pokrycia Medicare są następujące:

 • Oryginalne Medicare pokrywa testy laboratoryjne na koronawirusa. Pacjent nie powinien ponosić dodatkowych kosztów. Niestety Medicare nie pokrywa kosztów testów zakupionych w sklepie (można je pobrać za darmo w ośrodkach zdrowia lub u lekarza);
 • Oryginalne Medicare pokrywa medycznie uzasadniony pobyt w szpitalu. Pokryty jest również koszt kwarantanny w szpitalu, jeżeli pacjent jest zdiagnozowany z koronawirusem i w normalnych okolicznościach byłby wypisany ze szpitala;
 • Koszty szczepionki zatwierdzone przez FDA (Food and Drug Administration) będą pokryte przez część D Medicare - plan zniżkowy na leki na receptę (PDP);
 • Oryginalne Medicare pokrywa również koszty teleserwisów (wirtualnych wizyt lekarskich przez telefon, tablet lub komputer);
 • Osoby posiadające część C Medicare, czyli plany typu Medicare Advantage, mają dostęp do tych samych benefitów. Test na koronawirusa powinien by pokryty w całości. Wiele z tych planów również oferuje teleserwisy, czyli wirtualne konsultacje lekarskie.

Medicare ostrzega przed falą oszustów, którzy wykorzystują pandemię koronawirusa. Dlatego, zaleca zachowanie szczególnej ostrożności przy podawaniu danych osobistych.

Kto się kwalifikuje i co pokrywa Medicare?

Medicare jest programem ubezpieczeniowym na zdrowie dedykowanym osobom z uregulowanym statusem emigracyjnym, spełniających określone warunki historii zawodowej oraz osobom, które:

 • Ukończyły 65 lat lub więcej;
 • Poniżej 65 roku życia Medicare przysługuje osobom przebywającym na rencie inwalidzkiej (disability) przez okres co najmniej 24 miesięcy;
 • Osobom w końcowym stadium choroby nerek (ESRD);
 • Osobom ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS).

Jak się zapisać na Medicare w sytuacji, kiedy urzędy są zamknięte?

Inaczej zapisują się osoby, które są nowe w systemie Medicare, a inaczej osoby, które już posiadają część A Medicare. Poniżej przedstawiamy obydwie metody:

Osoby bez części A

Osoby, które w tym roku kończą 65 lat i nie posiadają ubezpieczenia w pracy, powinny zapisać się na część A i B Medicare. Najprostszą metodą było udanie się do jednego z lokalnych biur Medicare wraz z oryginałem dokumentów potwierdzających Państwa status emigracyjny, np.:
- amerykańskie obywatelstwo - certyfikat naturalizacji lub US paszport;
- legalny rezydent, czyli zielona karta i polskie świadectwo urodzenia wraz z notarialnym tłumaczeniem.

Niestety w związku z panującą epidemią, wszystkie urzędy Social Security Administration są zamknięte dla petentów. Dlatego radzimy załatwiać sprawy związane z Medicare co najmniej na 3 miesiące przed 65-tymi urodzinami.

Jak możemy to zrobić?

 • Dzwonić do głównego biura Social Security: (800) 772-1213 - czas oczekiwania może dojść nawet do kilku godzin;
 • Dzwonić do lokalnego biura Social Security Administation;
 • Samodzielnie zarejestrować się i wypełnić aplikację na stronie www.ssa.gov. W takim przypadku, biuro Social Security Administation powiadomi Was jakie formalności potrzebne są do zakończenia rejestracji;
 • Skontaktować się z biurem Medicare po polsku (844) 654 5185. Bezpłatnie pomożemy w wypełnieniu aplikacji na stronie rządowej, poinformujemy o wszystkich formalnościach, które będą wymagane do zakończenia rejestracji i dostarczymy Państwu kopie wszystkich wypełnionych aplikacji.

Aplikacja tylko o część B

Osoby posiadające tylko Medicare część A i ubezpieczenie w pracy, mają 8 miesięcy od jego zakończenia o wystąpienie o część B Medicare.

Niestety, im dłużej zwlekamy z zapisem, tym później otrzymamy ubezpieczenie. Tym z Państwa, którym zależy na płynnym przejściu ze świadczeń ubezpieczenia grupowego na oryginalne Medicare zalecamy zapisanie się na część B Medicare zanim się skończy ubezpieczenie w pracy. Pamiętajmy, że czas na wykupienie części D Medicare, czyli planu na leki na receptę lub planu typu Medicare Adventage, czyli części C Medicare, zawierającego plan na leki na receptę, to tylko 60 dni od zakończenia ubezpieczenia z pracy.

Aby starać o część B należy wypełnić formy CMS-40B i CMS-L564. Obie formy możecie Państwo znaleźć na stronie www.ssa.gov lub skontaktować się z biurem Medicare po polsku.

Formę CMS-40B i sekcję A formy CMS-L564 wypełniamy sami, natomiast Sekcję B formy CMS-L564 uzupełnia pracodawca lub osoba odpowiedzialna za ubezpieczenie z pracy.

Po podpisaniu obu form możecie dostarczyć je Państwo do lokalnego biura Social Security Administation. Większość z nich posiada specjalne skrzynki korespondencyjne. Możecie również skontaktować się z Medicare po polsku (844) 654 5185, dostarczyć tam (emailem, faxem lub pocztą) podpisane formy i kopie dokumentów tożsamości, a my zajmiemy się dostarczeniem ich bezpośrednio do urzędników Social Security Administation zajmujących się reaktywacją części B Medicare.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----