----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

16 listopada 2021

Udostępnij znajomym:

Wielu z Państwa dzwoni do nas z pytaniami – co nowego w tym roku? Czy musimy się spotkać? Jakie zmiany w ubezpieczeniach?

Drodzy czytelnicy, ubezpieczenia zdrowotne w funkcjonującej obecnie formie w USA wymagają co najmniej godzinnej inwestycji czasowej rocznie. Niestety w tak dynamicznej branży, o jakiej mówimy, w Waszym najlepszym interesie jest upewnienie się, że posiadane przez Was ubezpieczenie najlepiej odpowiada Waszym potrzebom i oczekiwaniom oraz jednocześnie (szczególnie wśród posiadaczy Medicare) odpowiednio dostosowuje się do Waszych dochodów i zasobów finansowych. Nie rozumiem wywodów, w których to domniemani fachowcy z branży uspokajają i namawiają do ślepej kontynuacji planu funkcjonującego w roku bieżącym. Nie rozumiem, jakiego rodzaju misję mają oni do spełnienia i czym się kierują.

W ubezpieczeniach zdrowotnych, a szczególnie tych dotyczących posiadaczy programu Medicare, dynamika zmian jest bardzo intensywna. Ważnym jest, by śledzić wiadomości i korespondencję dotyczącą planów ubezpieczeniowych. Zdajemy sobie sprawę, że brzmi to jak wezwanie do syzyfowej pracy, ale jest to jedyny sposób, by nie doznać szoku używając Part C lub Part D Medicare po 1 stycznia. Innym rozwiązaniem będzie po prostu kontakt z agentem. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości, to po prostu zadzwońcie do nas i poradźcie się, czy w Waszym pokryciu coś się nie zmieniło.

Posiadacze suplementów do Medicare dostaną list z podwyżkami stawek miesięcznych na przyszły rok. Przypominamy również, że tylko osoby, które otrzymały Medicare do końca 2019 roku, mają możliwość utrzymania Planu F do Medigap. Niestety teraz nie jest on już osiągalny dla nowych beneficjentów Medicare. Plan G jest obecnie suplementem oferującym najwyższe pokrycia dla nowych posiadaczy Medicare i pokrywa on wszystkie koszty medyczne i szpitalne świadczeń zatwierdzonych, a niezapłaconych przez oryginalne Medicare, z wyjątkiem deductible do części B Medicare.

Sprawdźmy również, jak zmieniły się świadczenia, ich zakres oraz ceny planów typu Medicare Advantage (Część C Medicare). Jeśli chodzi o benefity w tych planach tendencja zmian nadal idzie dobrym kierunku.

Coraz większa konkurencja, szczególnie w powiecie Cook, Illinois w planach typu MAPD powoduje coraz lepsze oferty firm ubezpieczeniowych. Firmy Aetna, BCBS, Cigna, Humana, UnitedHealthcare i WellCare przedstawiły plany typu MAPD PPO ze stawką miesięczną $0. Aetna zaproponowała aż 3 tego rodzaju plany w Chicagoland. Aetna, UnitedHealthcare, Cigna i Humana mają w ofercie plany typu Medicare Advantage ze stawką $0, bez pokrycia na leki i przeznaczone są dla osób z alternatywnym planem na leki na receptę, w zamian oferując kredyt do Części B Medicare w wysokości nawet do $35 miesięcznie. Devoted Health (HMO) i WellCare (PPO) zaoferowały plany typu MAPD z pokryciem na leki i dopłatą do Części B Medicare aż do $85 na miesiąc. Jest to nie lada gratka dla osób, które chciałyby zredukować miesięczne koszty części B Medicare i nadal utrzymać dobre świadczenia wraz z planem na leki. To pozwolić może na oszczędności nawet do $1,020 rocznie w kosztach Medicare pobieranych z Państwa emerytury! Warto sprawdzić, czy jest to rozwiązanie dla Was!

Wszyscy posiadacze planów zniżkowych na leki na receptę (Part D) powinni sprawdzić, ile będzie kosztował ich plan w przyszłym roku, aby uniknąć szoku cenowego, jaki przeżyli posiadacze jednego z planów na leki z firmy Humana parę lat temu. W tym roku szczególnie posiadacze planu WellCare Select Rx w cenie $20 powinni sprawdzić rozwiązania na nowy rok, bo jego cena wzrośnie do $68.30 w roku 2022.

Jak co roku zmieniły się listy leków oferowanych przez plany zniżkowe na leki na receptę oraz plany typu MAPD tzw. formulary. Standardowe deductible w planach zniżkowych na leki na receptę (Part D) wzrośnie w 2022 do $480, a początkowy limit pokrycia do $4,430. Donut Hole utrzyma się w przedziale $4,430 - $7,050, w którym to koszt leków będzie wynosił 25%.

W Illinois pojawił się plan na leki na receptę (Smart RX) w cenie poniżej $7 ($6.90) na rok 2022, z renomowanej firmy Silver Script. Jest to doskonała oferta szczególnie dla osób, których leki mieszczą się w ich rozszerzonej kategorii pierwszej - generic, ponieważ nie zostaną one objęte jego deductible i będą w cenie $1 na miesiąc. Jedyny plan w Illinois, oferujący deductible poniżej standardowego $480 ($340) w planach, w przedziale cenowym do $35 miesięcznie w przyszłym roku to AAPR UnitedHealthcare Walgreens Rx. Najdroższy plan Rx w Illinois - AAPR UnitedHealthcare Preferred Rx nadal jako jeden z nielicznych utrzymał $0 deductible, ale niestety podniósł stawkę na rok 2022 do $94.30.

Pamiętajcie, nie liczy się cena planu Part D, ale to, które z Państwa leków, w jakiej kategorii i jednocześnie w jakiej cenie będą pokryte. Nie ma na rynku planu, bez względu na cenę, który będzie pokrywał wszystkie lekarstwa!

Pamiętajcie Państwo, że ewaluację planu zniżkowego na leki na receptę należy robić co roku!

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----