----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

26 sierpnia 2021

Udostępnij znajomym:

Nie pozostawiaj przedmiotów niezastąpionych w miejscach łatwo dostępnych

Być może masz w domu pamiątki rodzinne - biżuterię, stare rodzinne albumy ze zdjęciami lub inne przedmioty, które są niezastąpione. Zdarza się, że stają się podatne na uszkodzenia lub znikają, gdy jeden z współmałżonków powie drugiemu, że występuje o rozwód. Dobrym sposobem ochrony tych niezastąpionych przedmiotów jest usunięcie ich z miejsc łatwo dostępnych. Należy jednak pamiętać, że może zaistnieć przypadek, że współmałżonek zakwestionuje charakter któregokolwiek z tych przedmiotów – jako małżeński lub poza małżeński. Nie należy więc sprzedać tych przedmiotów. Jeśli okaże się, że są charakteryzowane przez sąd jako mienie małżeńskie, może zdarzyć się, że ten współmałżonek, który sprzedał przedmiot/y będzie winien drugiemu współmałżonkowi za część ich wartości.

Nie przestawaj płacić rachunków, za które jesteś odpowiedzialny

Zalecane jest zachować status quo a propos płacenia wszystkich rachunków, dopóki nie będzie umowy lub do czasu, kiedy współmałżonkowie będą mogli udać się do sądu i otrzymać tymczasowy nakaz określający, kto zapłaci jakie rachunki.

Nie rób drogich zakupów

Udanie się na ‘Michigan Avenue’, aby zrobić drogie zakupy przed złożeniem wniosku o rozwód może przynieść odwrotny rezultat. Stan Illinois ma prawo dotyczące rozpusty („dissipation”), czyli niewłaściwego wykorzystania funduszy małżeńskich. Jeśli podczas małżeństwa nie kupowałaś/eś regularnie drogich torebek lub butów markowych, robienie tego tuż przed złożeniem wniosku o rozwód nie jest dobrym planem. Możesz być zmuszony do zwrotu współmałżonkowi za część wartości wszystkich zakupów lub pieniędzy wydanych na cele inne niż małżeńskie.

Nie próbuj ‘ukrywać’ swoich aktywów

Jeżeli nie ma umowy i współmałżonkowie kierują się do sądu, tok sprawy rozwodowej zawiera okres odkrywania faktów, który w większości przypadków daje przeciwnej stronie wgląd do finansów z ostatnich trzech do pięciu lat. Tak więc zamknięcie wszystkich kont bankowych, gdy współmałżonek wystąpi o rozwód lub usunięcie dużych sum pieniędzy z kont bez możliwości udowodnienia, dokąd trafiły lub co się z nimi stało, z pewnością przyniesie negatywny skutek. Zgodnie z prawem stanu Illinois dotyczącym rozpusty, nawet jeśli ‘już nie masz’ tych pieniędzy na koncie, nadal możesz być odpowiedzialny za zwrot współmałżonkowi kwoty wyznaczonej przez sąd.

Nie mów – oraz nie pisz – współmałżonkowi, że nie chcesz lub nie będziesz płacić alimentów na dzieci

Koszt wychowania dzieci jest bardzo wysoki. Wydaje się, że koszty stają się jeszcze wyższe, gdy w gospodarstwie domowym pozostaje rodzic z jednym dochodem i tymi samymi rachunkami, co poprzednio w gospodarstwie domowym z dwoma dochodami. Rozwód oznacza dostosowanie wydatków, kropka. Alimenty na dzieci należy płacić każdego miesiąca, w przeciwnym razie może grozić nawet więzienie.

Nie próbuj nastawiać swoich dzieci przeciwko drugiemu rodzicowi lub rodzinie drugiego rodzica

Prawie za każdym razem, gdy rodzic oczernia drugiego rodzica lub rodzinę drugiego rodzica przed swoimi dziećmi, działa to przeciwko niemu. Rozwód ma miejsce między rodzicami, a nie między dziećmi i rodzicami, i każdy powinien postępować zgodnie z tym, aby zapewnić to, co jest w najlepszym interesie dzieci. Należy zdać sobie sprawę, że sędziowie oraz kuratorzy mianowani przez sąd gardzą tego rodzaju zachowaniem.

Nie zachowuj się tak, jakbyś nie musiał już nigdy więcej widzieć drugiego rodzica wspólnych dzieci

Niektórzy współmałżonkowie uważają, że mogą być dla siebie nieprzyjemni podczas postępowania rozwodowego, ponieważ druga osoba jest już poza ich życiem. Jeśli mają dzieci, nie mogą się bardziej mylić. Tak długo, jak mają wspólne dzieci, prawdopodobnie będą uczestniczyć we wspólnych imprezach (np. wręczenie dyplomów, recitale muzyczne, wesela), i nie tylko. Kiedy masz dzieci z kimś, szanse, że zobaczysz tego drugiego rodzica na ważnych wydarzeniach oraz podczas specjalnych okazji, są bardzo wysokie i trwają całe życie. Dzieci, kiedy są już dorosłe i zaczynają mieć własne dzieci, mogą chcieć dzielić wakacje oraz ważne wydarzenia z obojgiem swoich rodziców. Zalecane jest ćwiczyć zachowanie respektu dla drugiego rodzica swoich dzieci.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Jeśli rozważa osoba rozwód, ważne jest, aby podjąć poinformowane decyzje oraz zalecane jest zasięgnąć porady doświadczonych adwokatów. Zapraszamy na kontakt z naszą kancelarią, aby umówić się na poufną konsultację w sprawie prawa rodzinnego w Stanie Illinois.

Katarzyna Brukało
Brukalo Law, P.C.
Tel: 312-450-3630
www.Facebook.com/BrukaloLaw
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----