----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

08 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Maj to miesiąc, który rozpoczyna tak zwany sezon ślubny. Wiosna to symbol odnowy, młodości i radości. Wiosną świat budzi się do życia.

Ostatnie dwa lata, ze względu na ograniczenia pandemiczne nie sprzyjały nowożeńcom. Wiele par musiało przesunąć termin ślubu ze względu na niemożność zorganizowania upragnionego przyjęcia bez restrykcji covidowych. W związku z tym rok 2022 okrzyknięty został rokiem ślubów. Wedle statystyk przygotowywanych przez portale ślubne, na rok 2022 planowana jest rekordowa liczba 2.6 miliona ślubów. Zdaniem ekspertów, przyjęcia ślubne organizowane w 2022 będą też dużo większe i droższe, niż te organizowane w latach ubiegłych.

Nie jest tajemnicą, że przygotowanie do ślubu to nie tylko znalezienie fantastycznego miejsca, zarezerwowanie daty i wybór sukienki ślubnej, ale także zadbanie o zęby. Ładny wygląd jest dla nas ważny nie tylko na przyjęciu, ale także na zdjęciach, które są pamiątką na wiele lat. Wielu pacjentów przychodzi do mnie z pytaniem co zrobić, aby poprawić uśmiech?

Opcji i możliwości poprawy uśmiechu jest bardzo wiele. Można wybielić zęby, zatuszować odpryski i pęknięcia, poprawić łuki dziąseł, uzupełnić brakujące zęby, wymienić srebrne plomby, wstawić koronki pasujące kolorem do reszty uzębienia i wiele więcej. Zmiana czy poprawa uśmiechu zależy od właściwej diagnostyki i ustalenia, dlaczego istnieje problem estetyczny. Zdarza się, że zmiana lub pogorszenie wyglądu zębów spowodowane jest infekcją przyzębia, która powoduje utratę kości. Niektóre przebarwienia zębów mogą być spowodowane próchnicą. To potwierdza teorię, że piękny uśmiech zaczyna się od zdrowego uśmiechu.

Jedną z najpopularniejszych metod poprawy wyglądu zębów są veneers czyli licówki. Licówki to bardzo cienkie pojedyncze nakładki, które przymocowywane są do zębów za pomocą specjalnego kleju. Licówki zalecane są w przypadku maskowania przebarwień, których nie da się usunąć, odbudowy złamanego lub ukruszonego zęba oraz poprawy kształtu i wyglądu zębów.

Innym zabiegiem, który poprawia wygląd zębów, jest konturowanie albo rekonstrukcja dziąseł. Zabieg ten jest nazywany również liftingiem dziąseł i polega na skorygowaniu linii dziąseł tak, aby kształt zębów był idealny. Podczas tego zabiegu lekarz dentysta nadaje zębom idealny kształt i wielkość, uzyskując naturalny wygląd i piękny uśmiech.

Inną metodą dentystyki kosmetycznej jest bonding zębów, czyli odbudowa zęba za pomocą nowoczesnych żywic kompozytowych bez ingerencji w tkanki zęba. Bonding pomaga zredukować szpary między zębami, odbudowuje ukruszenia i skutecznie maskuje pęknięcia zębów.

Kształtowanie szkliwa, czyli enamel shaping to inna forma nadawania idealnego kształtu zębom. Ta metoda stosowana jest w przypadku zmiany długości zębów czy wygładzania ich powierzchni i rogów.

Najszybszą metodą poprawy wyglądu zębów jest wybielanie. Zabieg wybielania zębów wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym w trakcie jednej wizyty. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie jest skuteczniejsze i bezpieczniejsze, ponieważ nie niszczy szkliwa. Dodatkowo pozwala kontrolować proces wybielania i oczekiwany odcień szkliwa.

Choć koronki dentystyczne mają głównie zastosowanie funkcjonalne, to wstawienie koronek przyczynia się do poprawy wyglądu zębów i jamy ustnej.

Jeśli brakuje Ci wszystkich lub większości zębów, zabieg All-on-Four jest szybkim i łatwym sposobem na uzyskanie pożądanego uśmiechu. Jest to rodzaj zabiegu implantologicznego, który jest szybszy, mniej inwazyjny i tańszy niż tradycyjne implanty.

Każda opcja poprawy wyglądu zębów powinna być konsultowana z lekarzem dentystą. Poprawa wyglądu zębów nie powinna przesłonić ich funkcjonalności. Piękne zęby to przede wszystkim zdrowe zęby.

Dentystyka kosmetyczna rozwija się prężnie przez ostatnie 50 lat. Postępy w leczeniu i dostępnych opcjach zachowania i przywracania właściwego wyglądu zębom i jamie ustnej są tak znaczące, że każdy pacjent ma szansę cieszenia się pięknym, zdrowym uśmiechem. Doświadczeni lekarze dentyści w krótkim czasie są w stanie przywrócić nie tylko piękny uśmiech na twarzy pacjentów, ale także zdrowie jamy ustnej.

Jeżeli w tym roku czeka Cię ważne wydarzenie towarzyskie to nie zwlekaj, lecz odwiedź lekarza dentystę i zapytaj, jak poprawić swój uśmiech.

Dorothy A. Anasinski, D.D.S.
Specialist in Periodontics and Dental Implants
Assistant Clinical Professor,
Postgraduate Periodontics, University of Illinois
Diplomat, American Board of Periodontology
Dental Specialists of Niles, P.C.

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----