----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Krystyna:
Za 3 miesiące kończę 65 lat i zastanawiam się, jakie kroki powinnam podjąć, by zapisać się na Medicare?

Robert Sobczak:
Pani Krystyno, po pierwsze musi Pani przygotować odpowiednie dokumenty świadczące o Pani miejscu zamieszkania, dacie urodzenia, potwierdzające Pani numer Social Security i status emigracyjny. Po zgromadzeniu wyżej wymienionych dokumentów mamy kilka opcji:

  • Można skorzystać ze strony Medicare.gov i wypełnić tam aplikację
  • Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer 1-800–MEDICARE
  • Można umówić spotkanie w naszym biurze, gdzie bezpłatnie wypełnimy podanie internetowe i poprowadzimy Panią przez gąszcz formalności związanych z zapisaniem się na Medicare i wyborem planów uzupełniających do niego.

Po około 2 tygodniach od wysłania podania powinna do Pani przyjść koperta zawierającą podanie, które trzeba podpisać wraz z listą dokumentów, których oryginały z tłumaczeniami trzeba wysłać do lokalnego biura Social Security, by urzędnik mógł sfinalizować proces zapisu. Dokumenty te zostaną odesłane do Pani do 2 tygodni. Zazwyczaj po 4-5 tygodniach powinna przyjść karta Medicare z Pani numerem identyfikacyjnym. Po otrzymaniu karty prosimy o kontakt z naszym biurem, by dopełnić reszty formalności związanych z uzupełnieniami i suplementami do oryginalnego Medicare.

Pan Józef:
W listopadzie 2020 roku wykupiłem plan Medicare Advatage, z którego nie jestem do końca zadowolony, czy mogę go wymienić na inny plan, jeśli tak, to kiedy i jak mogę to zrobić?

Robert Sobczak:
Panie Józefie. Ma pan taką możliwość. Od 2019 roku przywrócono tak zwany OEP (Open Enrollment Period), w którym osoby niezadowolone z planu typu Medicare Advantage wykupionego w poprzednim roku, mogą jednorazowo zmienić taki plan na inny plan typu Medicare Advantage osiągalny w miejscu zamieszkania lub wrócić do oryginalnego Medicare. Można tej zmiany dokonać tylko w pierwszym kwartale tego roku, czyli do końca marca. Trzeba zgłosić się do agenta specjalizującego się w Medicare, by wybrać inną opcję, lepiej odpowiadającą Pana potrzebom. Zapraszamy również do naszego biura po bezpłatną konsultację.

Pani Marianna:
Mam Medicare od 7 lat i nie mam żadnych uzupełnień oprócz part D na lekarstwa, czy mogę się zapisać na jakikolwiek plan uzupełniający?

Robert Sobczak:
W Pani sytuacji można zapisać się na plan typu Medicare Suplement w dowolnym momencie. Jedyny warunek przyjęcia Pani przez plan, to pozytywne zatwierdzenie weryfikacji zdrowotnej.

Pan Julian:
Czy Medicare i Medicaid to jest jedno i to samo?

Robert Sobczak:
Panie Julianie.
Medicare jest programem administrowanym na poziomie federalnym i przeznaczonym dla osób powyżej 65. roku życia z wypracowanym 40-kwartalnym stażem pracy lub osób przebywających na rencie inwalidzkiej przez co najmniej 2 lata.

Medicaid natomiast jest programem administrowanym na poziomie stanowym przeznaczonym dla osób o niskich dochodach.

Pani Magdalena:
Mam plan Obamacare z wysokim deductible, czy mogę dokupić jakiś suplement na chorobę krytyczną i wypadek?

Robert Sobczak:
Pani Magdaleno, to bardzo dobry pomysł, by wykupić suplement na chorobę krytyczną i wypadek jako uzupełnienie do planu głównego z wysokim deductible. Można tego dokonać również w ciągu roku, ale zawsze należy pamiętać, że plan tego typu nie działa wstecz i suplementy mają również tak zwane okresy oczekiwania zanim zaczną pokrywać wszystkie schorzenia wymienione w polisie.

Pan Daniel:
Jestem w Ameryce od 5 lat, nigdy nie miałem ubezpieczenia. Chciałbym się dowiedzieć, czy poza okresem zapisowym, mogę się zapisać na jakikolwiek plan ubezpieczeniowy?

Robert Sobczak:
Tak, poza okresem zapisowym ma Pan opcje wykupienia ubezpieczenia na zdrowie. Jeśli chodzi o ubezpieczenie zgodne z Obamacare jest to bardzo utrudnione i możliwe tylko w specyficznych sytuacjach życiowych, jak na przykład: utrata ubezpieczenia z pracy, przeprowadzka, zmiana statusu emigracyjnego, itp. Poza tym mamy pełną gamę planów z weryfikacją zdrowotną, przeznaczonych przede wszystkim dla osób relatywnie zdrowych. Jeśli jest Pan jedną z nich, to możemy zaproponować Panu plany krótkoterminowe lub plan szpitalny (indemnity plan).

Pan Krystian:
Jestem kierowcą i dużo podróżuję po Ameryce. Jaki plan ubezpieczeniowy byłby dla mnie najwłaściwszy?

Robert Sobczak:
Ze względu na styl Pana pracy najlepszym ubezpieczeniem dla pana będzie plan z networkiem typu PPO z pokryciem na całe Stany Zjednoczone. Niestety ostatnio networki tego typu osiągalne są indywidualnie tylko w planach krótkoterminowych lub szpitalnych. Tego typu plan byłby osiągalny dla Pana, jeśli jest Pan w stanie zakwalifikować się na niego pod względem zdrowotnym.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----