----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

05 grudnia 2019

Udostępnij znajomym:

Oszczędności i życie bez długów mogą potencjalnie zapewnić solidne zaplecze i możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę. Ale, jak każdy wybór w życiu, wcześniejsza emerytura wiąże się z kompromisami. To, co zyskujesz na odpoczynku i relaksie, zapłacisz w dodatkowych obciążeniach finansowych.

Oceń swoją sytuację finansową i podejmij ostateczną decyzję.

 

ZA: SZANSA NA ŚWIEŻY START

Hamowanie kariery w pełnym wymiarze godzin nie oznacza całkowitego zakończenia aktywności zawodowej. Więcej osób niż kiedykolwiek pracuje obecnie na emeryturze. Wielu podejmuje pracę w niepełnym wymiarze godzin w zupełnie nowej dziedzinie, podczas gdy inni pozostają w roli konsultanta w swojej własnej branży. Wcześniejsza emerytura nie odbiera ci możliwości kontynuacji pracy, ale stwarza sytuację, że pracujesz, ponieważ chcesz dalej pracować, a nie dlatego, że musisz.

 

ZA: MOŻLIWOŚĆ SPEDZĘNIA CZASU Z RODZINĄ I PRZYJACIÓŁMI

Są szanse, że przejście na wcześniejszą emeryturę może pozwolić ci spędzić więcej czasu z rodziną i bliskimi.

 

ZA: MOŻLIWOŚĆ DŁUŻSZYCH PODRÓŻY… CZAS SPĘDZONY BARDZIEJ AKTYWNIE

Kto w swoich planach na emeryturę nie myśli o jakiejś formie podróżowania? Niezależnie od tego, czy twój styl wypoczynku to spokojne plaże, czy aktywna przygoda, czas i możliwości są nieograniczone. Wcześniejsza emerytura wiąże się w większości przypadków z pozostawaniem wciąż w dobrym zdrowiu, zwinnością i wytrzymałością. Aktywne wakacje, lista miejsc do zaliczenia i rzeczy do zrobienia stają się bardziej realne.

 

PRZECIW: KOSZT OPIEKI ZDROWOTNEJ

Ubezpieczenie Medicare zaczyna się dopiero w wieku 65 lat. Jeśli zbliżasz się do wieku emerytalnego w dobrym zdrowiu, masz szczęście. Nie można jednak zrezygnować z ubezpieczenia zdrowotnego bez poważnego ryzyka. Obecnie niewielu pracodawców zapewnia plany opieki zdrowotnej, które obejmują emerytów w wieku 55-64 lat. Czyli przechodząc na wcześniejszą emeryturę zapewniasz sobie sam ubezpieczenie zdrowotne.

 

PRZECIW: KOSZT DOSTĘPU DO WŁASNYCH PIENIĘDZY

Wpłaty na konta emerytalne w celu oszczędzania na emeryturę przy jednoczesnym oszczędzeniu na bieżących podatkach jest sprytnym posunięciem, ale wcześniejsze skorzystanie z tych funduszy może cię kosztować. Dystrybucja z planu 401 (k) zazwyczaj wiąże się z karą w wysokości 10% za wcześniejsze wycofanie funduszy przed ukończeniem 59 1/2 roku życia. Jeśli jednak opuścisz firmę w wieku 55 lat lub później, IRS pozwoli ci na dokonywanie wypłat bez kary. Osoby z tradycyjnymi kontami IRA również podlegają 10% karze od wypłat z tytułu dystrybucji dokonanych przed ukończeniem 59 1/2 roku życia. Dodatkowo należy pamiętać, że oprócz potencjalnej kary, oszczędności pobierane z kont emerytalnych podlegają opodatkowaniu w roku ich wycofania.

 

PRZECIW: MNIEJSZE ŚWIADCZENIA EMERYTALNE

Pamiętaj, że im wcześniej uzyskasz dostęp do świadczeń, tym mniej korzyści otrzymasz. Urząd ubezpieczeń społecznych (Social Security Administration) zmniejszy twoje świadczenia z tytułu ich pobierania przed osiągnięciem pełnego wieku emerytalnego wynoszącego 67+ lat. Wcześniejsze pobranie (od 62 roku) oznacza, że zrzekniesz się nawet około 30% swoich świadczeń (lub więcej, jeśli pobierasz jako małżonek). Emerytury wypłacane przez pracodawcę również mają swoje przeliczniki. Emerytury prywatne są zazwyczaj przeznaczone na pełne płatności w wieku 65 lat; wcześniejsza płatność zazwyczaj oznacza zmniejszenie świadczeń emerytalnych. Sprawdź jaka będzie twoja emerytura na stronie www.ssa.gov zakładając swoje konto na portalu „my Social Security”.

Wcześniejsza emerytura? Może tak, a może nie.

Halina A. Wikar, E.A.
President
Taxes-The Financial Services Corp.
1030 Higgins Rd., suite 205, Park Ridge, IL 60068
Tel.: (773) 631-2700
Fax: (773) 631-6400
www.taxesus.com 

 

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----