----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 stycznia 2021

Udostępnij znajomym:

Kontr-petycja o rozwiązanie małżeństwa („counter-petition for dissolution of marriage”) jest podobna do petycji o rozwiązanie małżeństwa („petition for dissolution of marriage”), ponieważ strona wnosząca kontr-petycję również zwraca się do sądu o udzielenie rozwodu („divorce”). Kiedy jednemu ze współmałżonków zostanie oficjalnie doręczona („served”) petycja o rozwiązanie małżeństwa, ta osoba musi stawić się pisemnie („file an appearance”) do sądu lub zatrudnić adwokata, który wystąpi w tej osoby imieniu; musi także udzielić pisemnej odpowiedzi („answer”) na petycję, uznając („admitting”) lub odrzucając („denying”) zarzuty („allegations”).

Złożenie kontr-petycji o rozwiązanie małżeństwa wiąże się z opłatą sądowa („court costs”), podobnie jak złożenie petycji o rozwiązanie małżeństwa, ale daje możliwość przedstawienia dodatkowych zarzutów, których współmałżonek wnoszący petycję o rozwiązanie małżeństwa nie przedstawił w pierwotnej petycji o rozwiązanie małżeństwa.

Kiedy należy złożyć kontr-petycję o rozwiązanie małżeństwa?

Jeśli współmałżonek, któremu zostaje oficjalnie doręczona petycja o rozwiązanie małżeństwa wie, że chce złożyć kontr-petycję o rozwiązanie małżeństwa, powinien złożyć ją w tym samym czasie, w którym pisemnie odpowiada na petycję o rozwiązanie małżeństwa. Można też kontr-petycję o rozwiązanie małżeństwa złożyć później, ale wtedy potrzebna jest zgoda sądu. Złożenie kontr-petycji o rozwiązanie małżeństwa od razu, równocześnie z pisemnym stawieniem się do sądu oraz złożeniem pisemnej odpowiedzi na pierwotną petycję o rozwiązanie małżeństwa, zapobiega późniejszemu przeoczeniu złożenia kontr-petycji.

Kiedy kontr-petycja jest złożona oraz zaakceptowana przez urząd sądowy, współmałżonek składający pierwotną petycję o rozwiązanie małżeństwa musi odpowiedzieć na zarzuty przedstawione w kontr-petycji o rozwiązanie małżeństwa poprzez przyznanie się do zarzutów lub ich odrzucenie. Jeśli składający pierwotną petycję nie złoży pisemnej odpowiedzi na kontr-petycję o rozwiązanie małżeństwa, wówczas sąd może przyjąć, że składający pierwotną petycję zgadza się ze wszystkimi zarzutami i żądanym zadośćuczynieniem („relief”).

Dlaczego powinno się złożyć kontr-petycję o rozwiązanie małżeństwa?

Współmałżonek, któremu zostanie oficjalnie doręczona petycja o rozwiązanie małżeństwa najczęściej również chce rozwodu; lecz może mieć inne roszczenia lub zarzuty („allegations”) niż współmałżonek składający pierwotna petycję o rozwiązanie małżeństwa. Na przykład w petycji o rozwiązanie małżeństwa składający petycję mógł nie wnosić żadnych wniosków o przyznanie czasu rodzicielskiego („parenting time”) ani o alimenty na dziecko („child support”); współmałżonek składający kontr-petycję o rozwiązanie małżeństwa może złożyć takie wnioski w swojej kontr-petycji.

Kontr-petycja o rozwiązanie małżeństwa działa jako zabezpieczenie w tym sensie, że współmałżonek składający kontr-petycję o rozwiązanie małżeństwa będzie mógł dochodzić dodatkowych faktów i wystąpić o własne zadośćuczynienie do sądu. Złożenie kontr-petycji o rozwiązanie małżeństwa gwarantuje, że sprawa będzie się nadal toczyła nawet, gdy składający pierwotną petycję odrzuci dobrowolnie („voluntarily dismiss”) lub wycofa („withdraw”) swoją pierwotną petycję. Nawet, jeśli składający pierwotną petycję dobrowolnie odrzuci swoją petycję, współmałżonek składający kontr-petycję o rozwiązanie małżeństwa może przystąpić do rozpatrywania swojej kontr-petycji bez konieczności ponownego składania nowej petycji i rozpoczynania sprawy od początku.

Ponieważ składający petycję jest stroną, która złożyła pierwotną petycję o rozwiązanie małżeństwa, może odrzucić dobrowolnie lub wycofać sprawę, co oznacza, że wszystkie wcześniejsze orzeczenia lub wyroki sądowe („court orders”), w tym nakaz tymczasowych alimentów („temporary maintenance”) oraz tymczasowych alimentów na dziecko („temporary child support”), przestają obowiązywać. W takiej sytuacji, gdy współmałżonek, który złożył pierwotną petycję o rozwiązanie małżeństwa rezygnuje ze swojej sprawy całkowicie, drugi współmałżonek nie będzie już otrzymywał miesięcznych alimentów. Gdyby została złożona kontr-petycja o rozwiązanie małżeństwa, współmałżonek składający kontr-petycję nadal byłby w stanie otrzymywać miesięczne alimenty i postępować w sprawie swojej kontr-petycji o rozwiązanie małżeństwa. To jest dobry przykład, dlaczego ważne jest złożenie kontr-petycji o rozwiązanie małżeństwa.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Katarzyna Brukało
Brukalo Law, P.C.
Tel: 312-450-3630
www.Facebook.com/BrukaloLaw
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----