----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

23 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Ci, którzy planują remont swojego domu, mogą skorzystać z nowego narzędzia od Ikei, które zastąpi twoje meble nowymi.

Ikea chce ułatwić swoim klientom projektowanie nowego wnętrza dzięki nowemu narzędziu, które pozwoli na łatwiejsze dobranie i ustawienie nowych mebli. Ikea Kreativ, bo tak nazywa się to narzędzie, skanuje pomieszczenie, usuwa obecne meble i zastępuje je swoimi, dostępnymi aktualnie w ofercie sklepu. Można również skorzystać z ponad 50 wirtualnych salonów, jeśli obawiasz się, że zdjęcia wysłane do aplikacji mogą ci zaszkodzić lub dostać się w niepowołane ręce. Ikea planuje w ten sposób zachęcić do zakupu ich mebli.

Korzystając z nowego narzędzia Ikea Kreativ Scene Scanner, które zostało opracowane przez Ingka Group (największego franczyzobiorcę sklepu Ikea), można śmiało stwierdzić, iż jest to bardzo przydatna opcja. Narzędzie świetnie radzi sobie ze skanowaniem pomieszczenia i umieszczania w nim mebli, zastępując obecne nowymi. To pomaga również w doborze odpowiedniej kolorystyki, wielkości czy kształtu. Ponadto może zaoszczędzić czas, który musimy poświęcić na mierzenie pokoju, planowanie rozmieszczenia czy dopasowanie kształtu do danej części pomieszczenia. Oczywiście zależnie od kamery dostępnej w telefonie mogą zdarzyć się pewne różnice w rzeczywistej wielkości danego mebla, warto mieć to na uwadze i traktować narzędzie jedynie jako pomoc, a nie ostateczny wyznacznik tego, co planujemy zmienić w swoim pokoju.

1 IKEA

Źródło: ikea.com

Sam proces skanowania może być dla niektórych kłopotliwy. Na początku musimy zrobić kilka zdjęć danego pomieszczenia, by system mógł stworzyć z nich widok panoramiczny. Następnie aplikacja poprosi nas, byśmy wykonali kilkanaście ruchów ósemkowych, by uchwycić większą ilość danych wizualnych. Istotną uwagą jest to, że aplikacja dostępna jest obecnie tylko na iOS oraz komputery. Jednak Ikea obiecuje, że w tym roku pojawi się również wersja na system Android. Po zakończonym procesie skanowania widzimy obraz pomieszczenia, który można dostosować zarówno w aplikacji, jak i na stronie internetowej.

2 IKEA

Źródło: ikea.com

Jeśli na nowo wygenerowanym obrazie znajdują się meble, narzędzie może je usunąć i pozwoli dobrać nowe w miejsce obecnych. Zdarzają się jednak niedoskonałości. Aplikacja może nie odróżnić dywanów od mebli, co skutkuje usunięciem całości lub wypełnieniem reszty podłogi dywanem. Jednak mimo pewnych niedociągnięć aplikacja bardzo dobrze radzi sobie z „czyszczeniem” pomieszczenia. Narzędzie Ikea Kreativ zawiera tysiące dostępnych mebli, dekoracji ściennych czy akcesoriów, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ponadto Ikea obiecuje, że w najbliższym czasie pojawią się nowe grupy produktów, takie jak meble sufitowe i tekstylia.

Aplikacja pozwala na dowolne manipulowanie meblami. Można je obracać, poruszać po wirtualnie utworzonej przestrzeni i ustawiać tak, jak nam się podoba. Rozpoznaje obecne meble, które chcemy zostawić i nie pozwala na to, by jedne wchodziły na drugie. Po sprawdzeniu wymiarów pokoju, wielkości i długości pokrywały się z tym, co wygenerowała aplikacja.

Ikea Kreativ to pewna rewolucja w procesie projektowania wnętrz, dostępna praktycznie dla każdego. Ma bardzo duży potencjał i potrafi pomóc nam wyposażyć wnętrze domu, tak jak byśmy chcieli. Samo oglądanie zdjęć mebli robi o wiele mniejsze wrażenie niż zobaczenie ich we własnej sypialni czy salonie jeszcze przed ich zakupem. Dzięki narzędziu nie musimy wyobrażać sobie czy dany produkt będzie pasował do otoczenia.

Aplikacja Ikei dostępna jest już w USA, a w przyszłym roku planowana jest premiera również w innych krajach. By uzyskać do niej dostęp wystarczy pobrać ją z Apple Store lub wejść na stronę Ikei z przeglądarki internetowej i kierować się instrukcjami.

Źródła: ikea.com, theverge.com

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----