----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

26 sierpnia 2021

Udostępnij znajomym:

Nie możesz się doczekać nowego wydania systemu Windows 11? Już teraz możesz pobrać wczesną wersję nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Przeczytaj, jak to zrobić!

Windows 11 jest w drodze. Chociaż nie znamy dokładnej daty premiery nowego systemu operacyjnego Microsoftu, wiemy, że uaktualnienie będzie możliwe, jeśli jesteś użytkownikiem Windowsa 10. Gdy nadejdzie, prawdopodobnie w okresie świątecznym 2021, będzie można zaktualizować oprogramowanie w ten sam sposób, w jaki zwykle aktualizujesz system Windows 10, o ile Twoje urządzenie jest zgodne i spełnia minimalne wymagania.

Jeśli jesteś członkiem programu testów systemu Windows i po prostu nie możesz się doczekać, aż pojawi się ostateczna wersja, możesz już dziś pobrać pierwszą kompilację Insider Preview systemu Windows 11 i przetestować niektóre z jego nowych funkcji, takie jak widżety, wirtualne pulpity i nowy Microsoft Store. Poniżej znajdziesz instrukcję instalacji. Wcześniej jednak wszystko, co musisz wiedzieć o nowym oprogramowaniu firmy Microsoft przed pobraniem.

Po pierwsze, aby sprawdzić, czy Twój obecny komputer z systemem Windows 10 kwalifikuje się do bezpłatnego uaktualnienia do systemu Windows 11, odwiedź witrynę firmy Microsoft w celu uzyskania specyfikacji. A jeśli kupisz nowy komputer od teraz do wydania ogólnego, będzie on kwalifikował się do bezpłatnej aktualizacji.

Jeśli nie zaktualizowałeś jeszcze systemu Windows 10, nie martw się — istnieje sztuczka umożliwiająca bezpłatne pobieranie systemu Windows 10, która nadal działa. Teraz nadszedł dobry moment, aby dokonać zmiany i przygotować komputer do uaktualnienia systemu Windows 11.

Ważne jest, aby pamiętać, że wersje beta, szczególnie wczesne takie jak ta, mają tendencję do generowania błędów. Nigdy nie należy pobierać wersji beta na urządzenie podstawowe, tylko na urządzenie testowe, jeśli takie posiadasz. W przypadku większości ludzi najlepiej jest poczekać na publiczną wersję beta lub jeszcze lepiej na ogólną wersję pod koniec tego roku. Ta pierwsza kompilacja nie zawiera również wszystkich nowych funkcji, które ostatecznie pojawią się w wydaniu ogólnym.

Jeśli nadal jesteś zainteresowany przetestowaniem nowego systemu, przeczytaj poniższą instrukcję. Wszystkie kroki robisz na własną odpowiedzialność!

  • Upewnij się, że korzystasz z licencjonowanej wersji systemu Windows 10 na swoim urządzeniu i że jesteś administratorem. Zarejestruj się, aby dołączyć do niejawnego programu testów systemu Windows, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Lub zaloguj się na swoje konto Windows Insider.
  • Przejdź do Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia >  Niejawny program testów systemu Windows. Kliknij Rozpocznij.
  • W obszarze Wybierz konto, aby rozpocząć, wybierz +, aby połączyć zarejestrowane konto Microsoft i kontynuować.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wybrać środowisko i kanał, przez który chcesz otrzymywać kompilacje Insider Preview: kanał deweloperów (dla programistów), kanał beta (dla wczesnych użytkowników) lub kanał podglądu wydania (dla tych, którzy chcą uzyskać najnowszą wersję tuż przed jej ogólnym wydaniem). Pamiętaj, że ta kompilacja pojawi się na kanale deweloperskim.
  • Zapoznaj się z oświadczeniem o ochronie prywatności i warunkami, a następnie kliknij potwierdź. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  • Po ponownym uruchomieniu upewnij się, że ustawienia danych są poprawne, aby móc pobrać kompilacje podglądu. Aby to zrobić, przejdź do menu Ustawienia> Prywatność > Diagnostyka i informacje zwrotne i upewnij się, że przełącznik Opcjonalne dane diagnostyczne jest w pozycji włączone.
  • Przejdź do Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update. Kliknij przycisk Sprawdź aktualizacje. Powinieneś zobaczyć najnowszą kompilację Insider Preview opartą na wybranych ustawieniach.

Stamtąd urządzenie powinno aktualizować się w taki sam sposób, jak w przypadku każdej innej aktualizacji systemu Windows.

Gdy jesienią tego roku system Windows 11 stanie się dostępny dla wszystkich użytkowników systemu Windows z kompatybilnymi komputerami, pobierzesz go w taki sam sposób, jak każdą nową wersję systemu Windows. U większości użytkowników będzie wyglądało to następująco Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje. Jeśli będzie to możliwe, zobaczysz aktualizację funkcji do systemu Windows 11. Kliknij Pobierz i zainstaluj.

Windows 11 ma nowy, uproszczony wygląd, z pastelowymi kolorami, zaokrąglonymi narożnikami, nowym dźwiękiem uruchamiania i wizualnie przypomina system od Apple. Menu Start systemu Windows zostało przeniesione z lewej dolnej części ekranu na środek. Znajdziesz wiele nowych narzędzi komputerowych, takich jak widżety, które zapewniają szybkie informacje i łatwiejsze tworzenie wirtualnych pulpitów.

na podst. https://www.cnet.com

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----