----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

31 marca 2022

Udostępnij znajomym:

NASA i Nvidia opracowały technologię budowania obiektów 3D na Księżycu, która może być przydatna przy odbudowie Ukrainy.

Rosja nie ustępuje i wojna na Ukrainie wciąż trwa. Jednak kiedyś ten tragiczny czas musi się skończyć. Technologie od NASA mogą pomóc Ukrainie stanąć na nogi po inwazji rosyjskiej. Ukraina może być domem dla nowych cudów świata pod względem adaptacji i nowoczesnej technologii, która skupi się na umożliwieniu Ukraińcom stworzenia nowego, lepszego życia i przygotowania otoczenia do ich powrotu na ojczystą ziemię.

W jaki sposób Metaverse może pomóc? Organizacja ma wielu przeciwników, którzy sądzą, że Metaverse jest oszustwem. Jednak warto wspomnieć, że taką samą reakcję mogliśmy obserwować dekady temu, podczas popularyzowania się internetu. Metaverse jest pewnego rodzaju symulacją świata istniejącą w wirtualnej rzeczywistości, której reprezentantami są gry online, symulacje budynków czy fabryk, dzięki którym firmy mogą optymalizować strukturę, ograniczając jednocześnie ilość zmian podczas procesu tworzenia.

W tym tygodniu odbyła się konferencja firmy Nvidia, gdzie przedstawiono nowy projekt symulacji na skalę globalną, który według przedstawicieli ma pomóc w walce ze zmianami klimatu oraz w dokładniejszym przewidywaniu pogody. Z uwagi na fakt, iż była to symulacja, istnieje możliwość, by firma stworzyła warianty, pokazujące w jaki sposób zmiana naszego postępowania może przyczynić się do poprawy jakości powietrza i wpłynąć pozytywnie na środowisko.

Projekt marki Nvidia jest zdolny technicznie do tego, by zbudować wirtualną strukturę Ukrainy i umożliwić uchodźcom wirtualny powrót do ojczyzny, która mogłaby wyglądać jeszcze lepiej niż przed wojną. Oczywiście jest tu pewien dysonans, ponieważ wielu Ukraińców chciałoby powrócić do takiego kraju, jaki znali sprzed wojny. Natomiast fakt przedstawienia takiej koncepcji pozwoliłby na zyskanie nadziei na przyszłość oraz zilustrowanie lepszej przyszłości szczególnie tym, którzy te nadzieję już stracili.

Do gry wchodzi także sztuczna inteligencja, która przy odpowiednim wykorzystaniu może polepszyć skutki ludzkiej pracy, zapewniając mnożnik siły w momencie, gdy pracownik wspomagany przez co najmniej jedną jednostkę sztucznej inteligencji może zrobić znacznie więcej niż było to możliwe wcześniej.

Wykorzystując technologię inteligentną, można by tworzyć bardziej zaawansowany transport publiczny, nowe drogi, po których jeździłyby elektryczne samochody, ładowane podczas jazdy i prowadzone przez AI. Ponadto sztuczna inteligencja może pomóc przy ulepszaniu zdolności obronnych kraju, które jeszcze lepiej chroniłyby obywateli i ukraińskie aktywa przed atakami. Pomoc sztucznej inteligencji może również zagwarantować optymalne wykorzystanie zasobów, znacznie zredukować marnotrawstwo i opracować strukturę decyzji, zapewniając przy tym, że przyszłe decyzje będą coraz częściej uzasadnione i przyniosą planowane wyniki.

Ukraina może stać się światowym liderem zastosowania technologii sztucznej inteligencji do tworzenia lepszego, bezpieczniejszego i bardziej zrównoważonego świata dla swoich obywateli.

Kolejną technologią możliwą do wykorzystania przy odbudowie Ukrainy jest druk 3D. Budynki projektowane w trójwymiarze wymagają ułamka pracy, są „budowane” w ułamku czasu, a ponadto są bardziej odporne na większość rodzajów uszkodzeń, w porównaniu do budynków konwencjonalnych.

Pomoc nowoczesnych technologii mogłaby przysłużyć się także obecnie – możliwości pozwalają na szybkie budowanie struktur dla uchodźców, które mogłyby jeszcze lepiej chronić mieszkańców, a w przyszłości odbudować Ukrainę zniszczoną przez rosyjską armię. Należy również nadmienić, iż liderem w wykorzystaniu technologii są obecnie Chiny. Jednak potrzeba szybkiej odbudowy Ukrainy może przyczynić się do zrzucenia Chin na drugie miejsce i uznanie nowego lidera. W zależności od tego na jaką skalę Chiny współpracują z Rosją, Ukraina mogłaby wykorzystać potencjał azjatyckiego kraju i rozpocząć z nim współpracę.

Tragiczna sytuacja na Ukrainie jest również szansą na pokazanie, w jaki sposób nowoczesne technologie, nowe, codzienne pomysły inżynierów, mogą zostać wykorzystane do tworzenia lepszego świata. Wykorzystując Metaverse, technologie te mogłyby stworzyć i zoptymalizować przyszłą wizję Ukrainy, która byłaby finansowana z przechwyconych rosyjskich funduszy, by przekształcić kraj w swoistą wizytówkę technologii i postępu.

Nvidia chce pokazać nam jak w lepszy sposób reagować na katastrofy, jak budować domy dla uchodźców oraz stosować sztuczną inteligencję i druk 3D, by stworzyć wizję kraju przyszłości. Podczas gdy czarna chmura wojny przykrywa obecnie teren Ukrainy, słońce może szybko zabłysnąć nad odnowionym krajem, ukazując to, co najlepsze dla wszystkich z nas.

Źródła: technewsworld.com, bluemedia.pl

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----