----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Samsung podczas tegorocznych targów CES zaprezentował koncept swoich nadchodzących smartfonów. Niektóre z nich mogą być rewolucyjne.

Podczas gdy hasło przewodnie Samsunga CES 2022 dotyczyło zrównoważonego rozwoju i kilku domowych gadżetów, zachowało swój pierwotny charakter nowej generacji „na pokaz”. Dział smartfonów Samsunga ujawnił kilka działających, składanych koncepcji, które mogą doprowadzić do nowych projektów telefonów i tabletów w przyszłości.

Po ponad dekadzie płaskich telefonów, które w dużej mierze wyglądają podobnie, nowe projekty są ekscytujące, zwłaszcza że jedynymi sprzedawanymi dziś niepłaskimi urządzeniami są telefony Samsung Galaxy Z Fold 3 i Samsung Galaxy Z Flip 3 z klapką. Te składane urządzenia trzeciej generacji mają większą powierzchnię ekranu w stosunku do swojej wielkości niż jakiekolwiek inne, a mimo to stały się konwencjonalne. Nowe koncepcje Samsunga pokazują inne sposoby osiągnięcia tego samego celu, polegającego na dopasowaniu większej powierzchni ekranu do urządzeń tej samej wielkości.

Co więcej: wydają się być funkcjonalnymi urządzeniami z działającymi ekranami i systemami operacyjnymi, co prowadzi nas do pytania, czy istnieje większe prawdopodobieństwo, że trafią do następnej rundy gry o najlepszy telefon z elastycznym ekranem czy pozostaną przy obecnej polityce i będą bić się o pozycję lidera z innymi rynkowymi graczami takimi jak TCL.

Samsung Display zaprezentował na wystawie CES cztery koncepcje. Flex S składa się w kształt litery „S”, utrzymując część wyświetlacza na zewnątrz. Flex G ma również dwa zawiasy, ale lewy i prawy segment składają się do środka, chroniąc wewnętrzny ekran.

Flex Note to bardziej tradycyjna konstrukcja z jednym zawiasem, ale z dwoma segmentami wielkości tabletu, które rozkładają się płasko, tworząc łączny rozmiar ekranu wystarczająco duży, aby porównać go ze skromnymi monitorami komputerowymi. Wideo Samsunga pokazało, że działa on jak laptop z przyciskami dotykowymi w dolnej połowie, co jest ekscytujące dla każdego, kto chce rozbudować Z Flip 3 do poziomu komputerów osobistych, chociaż nowo ujawniony Asus Zenbook 17 Fold pobił tę koncepcję na rynku.

Czwarta koncepcja Samsunga, zwana Flex Slideable, wygląda jak normalny telefon, dopóki nie rozwiniesz ekranu w prawo. Ekran rozciąga się tylko o cal lub dwa, ale to wystarczy, aby zmieścić dwie kolumny ikon aplikacji. Możesz również przełączyć się na inną aplikację bez konieczności wcześniejszego przechodzenia do ekranu głównego.

Łatwiejsze przełączanie aplikacji może wydawać się niewielką korzyścią porównując ją do kłopotów z opracowaniem zupełnie nowego mechanizmu rozwijania ekranu, ale celem elastycznych wyświetlaczy jest uwolnienie projektu telefonu od konwencji płaskich, prostokątnych ekranów. Innowacje w oprogramowaniu są kontynuowane, ale nawet najnowsze aktualizacje iOS 15 i Androida 12 nie zmieniły zbytnio sposobu, w jaki korzystamy z naszych telefonów, więc opracowywanie nowego sprzętu może być jedynym sposobem, w jaki możemy radykalnie ulepszyć nasze telefony i tablety.

Uzyskanie większej powierzchni wyświetlania poprzez rozwijanie lub rozkładanie jest atrakcyjne dla konsumentów, którzy mogą korzystać z wielu aplikacji jednocześnie lub cieszyć się multimediami na większym ekranie. Te koncepcje CES spełniają tę ambicję, znajdując sposoby na zwiększenie rozmiaru ekranu przed skompresowaniem do form, które zmieszczą się w kieszeniach i torebkach.

Trudno ocenić, czy Samsung kiedykolwiek wprowadzi przedstawione na targach CES nowoczesne smartfony do sprzedaży. Jeśli tak się stanie, kolejnym wyzwaniem będzie zwrócenie uwagi konsumentów.

Konsumenci potrzebowali trzech generacji składanych Samsungów, aby kupić modele Z Fold 3 i Z Flip 3 w szacunkowej liczbie 9 milionów sprzedanych egzemplarzy w 2021 r., co stanowi czterokrotność liczby składanych Samsungów sprzedanych w poprzednim roku. Konsumenci zaczynają akceptować wypróbowaną i sprawdzoną konstrukcję telefonu z dwoma ekranami. Czy przyjmą potrójnie składane urządzenie?

Zależy to od tego, ile z rozwoju składanego Samsunga przeniesie się do nowego projektu i czy potrójne składanie zostanie wystarczająco dopracowane, aby uniknąć nietrwałości i awarii zawiasów, które nękały pierwszego Samsunga Galaxy Z Fold w 2019 r., co doprowadziło do półrocznego opóźnienia we wprowadzeniu ich na rynek. Samsung naprawił swoją reputację składanej konstrukcji, ale kto może powiedzieć, czy nowe problemy nie pojawią się wraz z kolejną składaną konstrukcją?

Nie wiadomo również, czy konsumenci są gotowi na inny projekt poza składanym podwójnym ekranem, zwłaszcza w przypadku większego tabletu widocznego w koncepcjach Samsunga. Również inne firmy uważają, że jest to na tyle obiecujące, aby warto jest ulepszać własne wersje dwuekranowe na większą skalę, tak jak wspomniany Asus Zenbook 17 Fold. Kilka z tych koncepcyjnych urządzeń pojawiło się w filmie promocyjnym Samsung Display opublikowanym w maju ubiegłego roku, więc wydaje się prawdopodobne, że firma zbudowała prototypy telefonów, które zamierza wprowadzić do sprzedaży.

Być może Samsung nie będzie pierwszym, który będzie sprzedawał produkt w tym nowym formacie, ale pokazanie działających koncepcji nowych projektów z elastycznymi ekranami wyjawia nam kilku pretendentów, którzy pewnego dnia mogą trafić do naszych kieszeni – a może wcześniej, jeśli inni producenci urządzeń zobaczą dojrzewanie technologii składania i zwijania jako wystarczający powód, aby przetestować rynek za pomocą swojego, gotowego do użytku urządzenia przez konsumentów.

Źródła: ces.tech, Samsung.com, cnet.com
Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----