----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

12 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Seniorzy stają się coraz ważniejszą grupą konsumentów, a sprzedawcy i usługodawcy starają się im przypodobać, tworząc dla nich specjalne oferty cenowe. W zależności od okoliczności, seniorem może być nawet 50-latek - posiadacz legitymacji AARP (Americen Association of Retired Persons). Tydzień temu zaczęłam wyjaśniać zniżki, jakie mogą należeć się seniorom w czasie wakacji. Dziś ciąg dalszy.

Taniej w muzeach

Muzea oferują zniżki dla seniorów, młodzieży, weteranów i lokalnych rezydentów. Niektóre mają wolny wstęp raz w tygodniu. Wszystkie mają programy członkowskie, które umożliwiają nieograniczony wstęp. Warto z nich skorzystać. Cennik przeważnie wisi przy kasie, ale jeżeli nie – to warto spytać.

Niektóre muzea podają „sugerowaną” cenę biletu, więc można zapłacić „co łaska”. Na przykład słynne Metropolitan Museum w Nowym Jorku sugeruje 25 dol. od osoby, 17 dol. od seniora, ale umożliwia wstęp za dowolną kwotę rezydentom stanu Nowy Jork i New Jersey oraz uczniom ze stanu Connecticut.

Uwaga: Jeżeli jedziesz na wycieczkę po Europie, weź koniecznie swój polski paszport. Wiele placówek oferuje zniżkowe bilety dla seniorów mieszkających w Unii Europejskiej.

Taniej w restauracjach

Chcąc pozyskać klientów, restauracje dają rabaty dla seniorów w określonych godzinach (np. wczesny obiad) albo w pewnych dniach tygodnia. IHOP, Country Kitchen, Fazoli’s, Panderosa Steakhouse, Sizzler, Denny’s mają Senior Menu, a na nim mniejsze i tańsze dania dla starszych osób.

Znane z przychylności dla seniorów są Denny’s, Burger King, Bubba Gump Shrimp Co., Papa John’s, Outback Steakhouse, Golden Corral, Dunkin Donuts, Arby’s, IHOP, Boston Market, Chili’s i Applebee’s. Dają one seniorom od 10 do 15 proc. zniżki każdego dnia, albo w wybranym dniu tygodnia. Nie wszystkie restauracje tych sieci uczestniczą w tych programach, więc nie zaszkodzi sprawdzić to wcześniej.

Więcej znajdziesz tu: https://www.theseniorlist.com/senior-discounts/#restaurants.

Taniej w sklepach

Wiele lokalnych sklepów, jak i krajowych sieci, przyciąga seniorów ofertą cenowych upustów nie tylko w lecie, ale cały rok. Oto kilka przykładów.
Albertson’s – 10 proc. zniżki w każdą pierwszą środę miesiąca dla 55-latków i starszych.
American Discount Stores - 10 proc. zniżki w każdy poniedziałek dla osób 62+.
Walgreens - 20 proc. zniżki w pierwszy wtorek miesiąca dla 55-latków, który również mają członkowską kartę Balance Card.
RiteAid - 10 proc. we wtorki i więcej w pierwszą środę miesiąca.
Kohl’s – 15 proc., ale tylko dla weteranów.
Sklepy Salvation Army - do 50 proc. dla osób 55+.

Sklepy odzieżowe również chcą się przypodobać starszej generacji. Banana Republic, Bealls, C.J. Banks, Clarks, Dress Barn, Goodwill, Hallmark, Michael’s, Midell’s i inne dają stałe lub okresowe upusty. Oferty mogą ulegać zmianie, więc sprawdź sam.

Więcej: www.theseniorlist.com/senior-discounts/#grocery oraz hwww.theseniorlist.com/senior-discounts/retail.

Taniej w kinie i nie tylko

Senior dostanie zniżkę prawie w każdej sieci kin, szczególnie jeżeli zechcą pójść do kina wcześnie. Na przykład w AMC zniżka dla każdego wynosi 30 proc. na spektakle przed 4pm.

Niektóre kina Cinemark obniżają cenę biletu do 35 proc. W Showcare Cinemas w środy senior zapłaci 7.75 dol. za bilet i 5.50 za popcorn i jakiś napój.

Zadzwoń do pobliskiego kina i dowiedz się, kiedy bilety są najtańsze dla seniorów.

Wynajem samochodów

Avis obniża ceny do 35 proc. członkom USAA, AARP albo Veteran Advantage.

Członkowie AARP zapłacą mniej w Budget Rent-A-Car (do 30 proc.) i w Payless, a pięćdziesięciolatkowie – w Dollar Rent-A-Car (do 10 proc.) i w Hertz (do 20% podstawowej ceny).

Przeważnie rezerwacji musisz dokonywać bezpośrednio w danej firmie, a nie przez internetowe turystyczne witryny, takie jak Orbitz czy Travelocity.

Więcej: www.theseniorlist.com/senior-discounts/#travel.

Zniżki w Polsce

Z racji wieku w Polsce mogą ci również przysługiwać różne upusty. Do najpopularniejszych należą zniżki na komunikację miejską. Na przykład w Warszawie emerytom oraz rencistom przysługuje 50-procentowa zniżka, a osoby, które ukończyły 70. rok życia, jeżdżą w Warszawie za darmo po okazaniu dokumentu ze zdjęciem zawierającym datę urodzenia. Przeczytasz więcej na: 60plus.pl.

Jeżeli spędzasz sporo czasu w Polsce, a ukończyłeś sześćdziesiątkę, to wyrób sobie w swoim mieście Kartę Seniora. Karty wydawane są na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora oraz targach i wydarzeniach dla seniorów. Karta Seniora uprawnia do wielu lokalnych zniżek.

Istnieje również Ogólnopolska Karta Seniora, o której zaletach przeczytasz tu: glosseniora.pl.

Centrum seniora

W całych Stanach Zjednoczonych istnieją ośrodki seniorów (senior centers). Osobom, które ukończyły 60 lat, są tam oferowane tanie posiłki, bezpłatne kulturalne atrakcje, grupowe wycieczki, pomoc w składaniu wniosków o pomoc społeczną itp. W lecie można tam schronić się przed upałem. Ośrodek może zorganizować transport dla seniorów mających problem z samodzielnym dojazdem.

W Nowym Jorku znajdziesz ośrodek seniora w swojej okolicy wpisując swój numer kodu pocztowego w witrynie a125-egovt.nyc.gov. Mieszkańcy innych rejonów kraju powinni w Google wpisać „Find a senior center” i nazwę swojej miejscowości.

Korzystaj z Internetu

Dla seniorów przeznaczone są różne inne zniżki: na wystawy, wycieczki, różne usługi, zakupy itp. Informacje o nich znajdziesz w Internecie. W Google wpisz „senior discounts” i nazwę firmy. W przeszukaniu ofert w twojej okolicy pomoże witryna www.seniordiscounts.com. Jeżeli masz smartphone, to zainstaluj sobie aplikacje w rodzaju Sciddy, AARP Member Advantage czy Senior Savings. Różne zniżki wynoszą od 10 do 20 proc., co może urosnąć do znacznych kwot.

Poza tym, w każdej placówce handlowej czy usługowej przy kasie pytaj o zniżkę dla seniorów. Nie masz nic do stracenia.

Elżbieta Baumgartner

Elżbieta Baumgartner jest autorką wielu książek-poradników, m.in. pt. „Życie od nowa”, „Obywatelstwo z przeszkodami”, “Podręcznik właściciela domu” oraz “Praca w Ameryce”. Są one dostępne w D&Z House of Books (5507 W. Belmont Ave. w Chicago) albo bezpośrednio od wydawcy: Poradnik Sukces, 255 Park Lane, Douglaston, NY 11363, tel. 1-718-224-3492, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.poradniksukces.com

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----