Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Znalezienie dobrego dentysty, który sprosta naszym oczekiwaniom, nie jest łatwe. Gabinetów dentystycznych jest dużo, ich oferta wydaje się podobna, a pracujący w nich lekarze najczęściej zapewniają o swoich kompetencjach. Większość specjalistów praktykujących stomatologię cieszy się dobrą opinią i może poszczycić się zadowolonymi pacjentami. Niestety zdarzają się przypadki, że usługa dentystyczna została wykonana niewłaściwie, rezultaty nie są zadawalające, postawiona diagnoza była błędna i w konsekwencji pacjent musi powtórzyć leczenie.

Złota zasada głosi, że leczenie dentystyczne powinno zostać wykonane raz, a dobrze. Wszelkie poprawki, przeróbki powodują dyskomfort i mogą łączyć się z komplikacjami. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie dobrego dentysty, który wysłucha potrzeb pacjenta, właściwie zdiagnozuje stan jamy ustnej, zaproponuje najlepszą opcję leczenia po najkorzystniejszej cenie w jak najkrótszym możliwym terminie.

Wybór dentysty, który zadba o zdrowie naszych zębów, dziąseł, albo przywróci nam dawny uśmiech, jest bardzo ważną decyzją. Dentysta dbając o nasze zęby, dba nie tylko o nasze zdrowie, ale także wygląd. Na sukces leczenia składa się doświadczenie lekarza, właściwa diagnoza, oraz pełne zaufanie pacjenta. Co powinniśmy brać pod uwagę i czym się kierować przy wyborze stomatologa?

Najlepszą wizytówką każdego dentysty są zadowoleni pacjenci. Jeżeli ktoś z naszych bliskich może nam polecić godnego zaufania dentystę, to powinniśmy odwiedzić jego gabinet.

Wizyta w klinice, rozmowa z lekarzem powinna pomóc nam dokonać wyboru.

Wielu lekarzy stomatologów oferuje bezpłatne konsultacje. Bezpłatna konsultacja jest okazją do zapoznania się z lekarzem oraz ofertą kliniki. W trakcie konsultacji zwróćmy uwagę, czy lekarz słucha nas uważnie, czy odpowiada na nasze pytania, czy stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie, czy poświęca nam wystarczająco czasu. Zapytajmy lekarza czy w klinice pracują jeszcze inni specjaliści – jeżeli tak – to możemy być pewni, że zespół specjalistów będzie odpowiedzialny za końcowy rezultat naszego leczenia. Dobry dentysta nie pracuje sam, ma najczęściej doświadczoną asystentkę lub asystenta, oraz innych lekarzy, aby wszystkie wątpliwości rozwiązywać pod jednym dachem.

Zapytajmy lekarza o jego/jej wykształcenie, doświadczenie zawodowe, kliniczne, akademickie i specjalizacje. Bardzo często leczenie implantologiczne, czy leczenie chorób dziąseł przekracza możliwości dentysty ogólnego.

Zwróćmy uwagę na personel kliniki – czy jest dla nas przyjazny, czy chętnie pomaga nam w formalnościach i ustaleniu terminu wizyty. Sama klinika powinna być czysta, schludna, wyposażona w nowoczesny, bezpieczny sprzęt. Dużym udogodnieniem jest parking. Sprawdźmy godziny otwarcia kliniki - czy możemy umówić wizytę rano, wieczorem, w ciągu dnia, a także w soboty.

Stomatologia się bardzo zmienia. Nowoczesne technologie i wspaniałe znieczulenia sprawiają, że przysłowiowy “strach” przed dentystą praktycznie już nie istnieje. Zapytajmy dentystę o komfort leczenia, jakie znieczulenie stosuje, czego możemy spodziewać się po wizycie.

Leczenie stomatologiczne i profilaktyka łączą się z kosztami. Zapytajmy dentystę o koszty leczenia. Dobry dentysta otwarcie rozmawia z pacjentami o kosztach leczenia, wyjaśnia szczegóły, oraz proponuje finansowanie. Zapytajmy dentystę czy jego klinika akceptuje ubezpieczenia, oferuje plany członkowskie, dzięki którym lecząc zęby oszczędzamy pieniądze, lub czy oferuje finansowanie usług bez dodatkowych opłat.

Najniższa cena usług dentystycznych nie jest wcale najkorzystniejsza. Aby zaoferować niższą cenę lekarz może wykorzystywać do leczenia tańsze, mniej trwałe materiały.

Jeżeli skupiamy się tylko na znalezieniu najniższej ceny za usługę, możemy potencjalnie narazić się na utratę zdrowia i dodatkowe koszty. Dla przykładu – nieprawidłowe wstawienie implantu dentystycznego sprawia, że procedura musi zostać powtórzona. Poprawki dentystyczne są najczęściej skomplikowane, dlatego też kosztują więcej.

Aby przewidzieć oczekiwane rezultaty dobrze jest poszukać lekarza dentystę, który posiada specjalizację lub licencję w danej dziedzinie. Jeżeli potrzebujemy wyleczyć ząb kanałowo najlepiej zrobi to endodonta. Lekarze najczęściej wywieszają na ścianie w ramkach swoje dyplomy – tak, aby pacjenci mogli zobaczyć, jaką uczelnię ukończyli i w czym się specjalizują. Odwiedzając kliniki dentystyczne warto zwrócić na to uwagę.

Na koniec mając pewność, że lekarz jest wykwalifikowanym specjalistą, ma doświadczenie i jest w stanie zagwarantować oczekiwane przez nas rezultaty zapytajmy siebie, czy lubimy danego lekarza. Przyjazna relacja między lekarzem a pacjentem sprawi, że bez oporów i stresu będziemy umawiać się na wizyty, leczenie będzie przyjemniejsze i szybciej wrócimy do zdrowia.

Dorothy A. Anasinski, D.D.S.
Specialist in Periodontics and Dental Implants
Assistant Clinical Professor,
Postgraduate Periodontics, University of Illinois
Diplomat, American Board of Periodontology
Dental Specialists of Niles, P.C.
8216 W. Oakton, Niles, IL 60714
Tel.: (847) 685-6686
www.dentalspecialistsofniles.com

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location