----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

15 lipca 2021

Udostępnij znajomym:

Rozmowa z dziećmi o swoim nowym romantycznym związku nie jest łatwa; zwłaszcza po rozwodzie. Jednak, należy przeprowadzić tę rozmowę. Mając to na uwadze, poniżej kilka praktycznych wskazówek, o których warto pamiętać, rozmawiając z dziećmi o tym, że spotykasz się z kimś nowym.

Nie spiesz się

Dzieciom może nie być łatwo zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego jesteś z kimś w związku. Poczekaj, aż w pełni nawiążesz swój związek, zanim przedstawisz swojego nowego romantycznego partnera swoim dzieciom.

Weź pod uwagę, ile czasu minęło od rozstania z drugim rodzicem dzieci, zwłaszcza jeśli ten nowy związek jest pierwszym związkiem po rozstaniu się z drugim rodzicem.

Powiedz dzieciom indywidualnie

Rozmowa z dziećmi w grupie może nie być najbardziej skuteczna, ponieważ dzieci mogą różnie reagować na tę wiadomość. Wskazane jest porozmawiać ze swoimi dziećmi indywidualnie, aby wszystkie rozmowy były intymne i skupione. Dodatkowo ta metoda daje każdemu dziecku większe poczucie bezpieczeństwa.

Porozmawiaj o tym, dlaczego jesteś w kimś zakochany

Ważne jest, aby twoje dzieci wiedziały, dlaczego kogoś kochasz. Porozmawiaj o rzeczach, które robi twój nowy partner romantyczny, a które sprawiają, że jesteś szczęśliwy/a. Może posiada on/a to same hobby co ty; może oboje podzielacie te same wartości; może sprawia, że jesteś wyjątkowy/a pod pewnymi względami.

To byłaby dobra okazja także, aby porozmawiać z dziećmi o tym jak traktuje cię twój nowy partner romantyczny.

Zapewnij dzieci, że nadal je kochasz

Jest szansa, że dzieci mogą nie czuć się już tak, jakby były kochane, ponieważ znalazłeś/aś kogoś nowego – ale tak nie jest oraz nie powinno być.

Ważne jest, aby dzieci wiedziały, że nadal są na pierwszym miejscu w twoim życiu, bez względu na to, co się stanie lub w jakim jesteś związku. Dzieci mogą czuć, że nowy partner romantyczny stanowi zagrożenie dla szczególnej więzi, jaką mają z tobą – to najczęściej ma miejsce w przypadku młodszych dzieci.

Twoja miłość do dzieci nie wyklucza twojego przyszłego szczęścia ani szans na ponowne pokochanie innego partnera.

Pamiętaj: żaden związek nigdy nie powinien zmienić tego, jak bardzo kochasz swoje dzieci.

Daj dzieciom możliwość zadawania pytań

Jeśli dzieci mają pytania, pozwól im je zadać - i odpowiadaj szczerze. Wszelkie pytania są w tej chwili dopuszczalne. Ty też możesz zadawać dzieciom pytania; ale nie zmuszaj ich do odpowiedzi, jeśli nie mają ochoty odpowiadać.

To musi być dwustronna rozmowa. Tak bardzo, jak chcesz, aby twoje dzieci widziały twojego nowego partnera romantycznego w dobrym świetle, musisz zaakceptować, że nie mają obowiązku go lubić.

Najlepszym sposobem na zapewnienie wszystkim komfortu jest umożliwienie im szczerego wyrażania swoich uczuć.

Daj im czas

Kiedy powiedziałeś/aś swoim dzieciom o swoim nowym romantycznym związku, daj im dużo czasu i przestrzeni do przemyślenia tej wiadomości.

Dając im czas, pozwalasz im doświadczyć swoich emocji oraz przetwarzać to, czego właśnie się dowiedziały.

Upewnij ich, że mogą zadawać ci pytania w każdej chwili, jeśli zechcą; nawet jeżeli dalsza rozmowa odbędzie się później.

Nie spiesz się.

Zaplanuj pierwsze spotkanie

Na koniec zaplanuj pierwsze spotkanie między nowym partnerem romantycznym a dziećmi. Idealnie byłoby, aby to doświadczenie było pozytywne i naturalne dla dzieci – gdzie każdy może się zrelaksować a nawet świetnie się bawić. Nie musisz stworzyć „idealnego” scenariusza – po prostu zaplanuj coś prostego, jak pójście na pizzę lub bycie na placu zabaw (w przypadku mniejszych dzieci).

Możesz zaplanować to wydarzenie z wyprzedzeniem – najlepiej w ciągu kilku miesięcy od poinformowania dzieci, że jesteś w nowym związku.

Poinformowanie dzieci, że się spotykasz z nowym partnerem romantycznym, może na początku nie być łatwe. W rzeczywistości zaakceptowanie nowego partnera przez dzieci może zająć trochę lub dużo czasu. Pamiętaj: nie spiesz się. Pozwól swoim dzieciom czuć się tak, jak chcą się czuć i zawsze bądź tam, aby je kochać i wspierać.

To całkowicie normalne martwić się, jak dzieci przyjmą wiadomość o tym, że w twoim życiu pojawił się ktoś, kto nie jest ich drugim rodzicem. Zrelaksuj się i miej na uwadze powyższe praktyczne wskazówki.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Katarzyna Brukało
Brukalo Law, P.C.
Tel: 312-450-3630
www.Facebook.com/BrukaloLaw
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----