----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 lipca 2016

Udostępnij znajomym:

Skróty używane w branży nieruchomości, część 257

SS (short sale) – sprzedaż bez pokrycia: sprzedaż nieruchomości po cenie, która nie jest w stanie pokryć spłaty wszystkich obciążeń (liens) oraz kosztów zamknięcia transakcji (closing costs). Dla wierzyciela pożyczki hipotecznej udzielenie zgody na sprzedaż bez pokrycia jest wyborem mniejszego zła, gdyż procedura zajęcia nieruchomości w procesie foreclosure prawdopodobnie przyniosłaby większe straty. Sprzedający musi spełniać pewne warunki, aby kwalifikować się na short sale, między innymi zobowiązany jest udowodnić, że nieruchomość warta jest mniej niż wynoszą jej obciążenia, oraz że znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, która uniemożliwia mu spłacanie rat.

SSA (special service area) – strefa specjalnych usług; strefa SSA: okręg utworzony na podstawie rozporządzenia władz miejskich (ordinance) w celu obciążenia mieszkańców tego okręgu kosztami budowy ulic, systemu kanalizacji i wodociągów, itp. Strefy specjalnych usług bardzo często powstają z inicjatywy deweloperów, którzy budując nowe osiedla nie są w stanie sfinansować budowy całej infrastruktury. Nowe domy wybudowane w strefie SSA są zwykle tańsze, ponieważ koszty infrastruktury nie zostały wliczone w ich cenę. Jednak nabywca nowego domu położonego w strefie SSA musi liczyć się z tym, że oprócz podatków od nieruchomości, zostanie również obciążony dodatkową opłatą, która będzie spłacała obligacje (bonds) finansujące „specjalne usługi”. Strefy SAS stanowią zatem narzędzie finansowe, dzięki któremu władze miejskie nie muszą zadłużać się w celu pokrycia kosztów budowy infrastruktury dla nowych osiedli. Są one również stosowane w celu pokrycia kosztów konserwacji i naprawy już istniejącej infrastruktury i są bardziej preferowane niż okręgi SAD (special assessment district), ponieważ mogą być utworzone bardzo szybko i bez zgody sądów. Opłaty SSA doliczane są do rachunków za podatki od nieruchomości przez okres 20-30 lat. Mimo że widnieją na tym samym rachunku, nie mogą być odliczone od dochodu przy corocznym rozliczaniu podatków jeśli dotyczą strefy SSA utworzonej dla nowego osiedla. Dlatego istotne jest, aby osoby planujące kupić nowy dom upewniły się, czy dane osiedle przypadkiem nie znajduje się w strefie specjalnych usług.

SQ MI (square mile) – mila kwadratowa: jednostka powierzchni równa 640 akrom (około 2.59 km2, czyli 259 hektarów).

SQ YD (square yardd) – jard kwadratowy: jednostka powierzchni równa 9 stopom kwadratowym (około 0.8361 m2).

TIs (tenant improvements) – ulepszenia dokonane przez lokatora: zmiany w wynajmowanym lokalu dokonane przez lokatora w celu dopasowania budynku do prowadzonej działalności biznesowej, np. instalacja systemu przeciwpożarowego, aby najmowany lokal spełniał wymagania budynku przystosowanego do prowadzenia przedszkola. Niekiedy istnieje możliwość wynegocjowania zwrotu kosztów wykonania ulepszeń, jeśli przynoszą one budynkowi i jego właścicielowi długoterminowe korzyści.

UCC (Uniform Commercial Code) – Jednolity Kodeks Handlowy: zbiór praw, których celem jest ujednolicenie praw stanowych dotyczących transakcji handlowych, łącznie z transakcjami sprzedaży nieruchomości.

UFFI (urea-formaldehyde foam insulation) – izolacyjna pianka mocznikowo-formaldehydowa: rodzaj materiału izolacyjnego w formie pianki wstrzykiwanej w ściany przez małe otwory, używanego w budownictwie w latach 70. W 1982 roku stosowanie UFFI zostało zakazane ze względu na podejrzenie szkodliwości gazów wydzielanych przez ten materiał. Zakaz ten został uchylony, gdyż sądy nie były w stanie przedstawić wystarczających dowodów na szkodliwość UFFI dla zdrowia ludzkiego. UFFI sklasyfikowany jest jako prawdopodobny czynnik rakotwórczy (probable carcinogen).

ZBIGNIEW PIEŃKOWSKI – magister filologii angielskiej ze specjalizacją w kulturoznawstwie amerykańskim (Uniwersytet Warszawski, 1994 rok). Tłumacz zawodowy z 18-letnim doświadczeniem. REALTOR®, REAL ESTATE MANAGING BROKER, właściciel firmy CARET REALTY INC.
Od 2004 roku służy pomocą przy kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.
Tel. 773-719-3645
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
web: www.CaretRealty.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----