----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

23 września 2016

Udostępnij znajomym:

RESIDENTIAL EXCLUSIVE RIGHT TO SELL MARKETING AGREEMENT – umowa dotycząca marketingu nieruchomości mieszkalnej z wyłącznym prawem sprzedaży: kontrakt zawarty pomiędzy brokerem i właścicielem oparty na prawie wyłączności do przeprowadzenia marketingu i sprzedaży nieruchomości, w którym agent zachowuje prawo do otrzymania prowizji nawet w przypadku, gdy nabywcę znajdzie właściciel nieruchomości.

RESIDENTIAL EXCLUSIVE AGENCY MARKETING AGREEMENT – umowa dotycząca marketingu nieruchomości mieszkalnej z wyłącznym przedstawicielstwem: kontrakt zawarty pomiędzy brokerem i właścicielem nieruchomości, w którym broker jest jedynym agentem mającym prawo do przeprowadzenia marketingu i sprzedaży nieruchomości; ponieważ jest to kontrakt oparty na „wyłącznym przedstawicielstwie”, właściciel nieruchomości nie jest zobowiązany do zapłacenia prowizji brokerowi w przypadku, kiedy sam znajdzie nabywcę.

RESIDENTIAL EXCLUSIVE RIGHT TO LEASE MARKETING AGREEMENT – umowa dotycząca marketingu nieruchomości mieszkalnej do wynajęcia z wyłącznym prawem wynajmu: kontrakt zawarty pomiędzy brokerem i właścicielem oparty na prawie wyłączności do przeprowadzenia marketingu i wynajmu nieruchomości, w którym agent zachowuje prawo do otrzymania prowizji nawet w przypadku, gdy lokatora znajdzie właściciel nieruchomości.

RESIDENTIAL EXCLUSIVE AGENCY LEASE MARKETING AGREEMENT – umowa dotycząca marketingu nieruchomości mieszkalnej do wynajęcia z wyłącznym przedstawicielstwem: kontrakt zawarty pomiędzy brokerem i właścicielem, w którym broker jest jedynym agentem mającym prawo do przeprowadzenia marketingu i wynajmu nieruchomości; ponieważ jest to kontrakt oparty na „wyłącznym przedstawicielstwie”, właściciel nieruchomości nie jest zobowiązany do zapłacenia prowizji brokerowi w przypadku, kiedy sam znajdzie lokatora.

MOBILE HOME EXCLUSIVE MARKETING AGREEMENT – umowa dotycząca marketingu przyczepy mieszkalnej z wyłącznym prawem sprzedaży: kontrakt zawarty pomiędzy brokerem i właścicielem przyczepy mieszkalnej (przyczepy kempingowej traktowanej jako stałe miejsce zamieszkania), w którym broker ma wyłączne prawo do przeprowadzenia marketingu i sprzedaży przyczepy.

VACANT LAND EXCLUSIVE MARKETING AGREEMENT – umowa dotycząca marketingu działki niezabudowanej z wyłącznym prawem sprzedaży: kontrakt zawarty pomiędzy brokerem i właścicielem niezabudowanej działki, w którym broker ma wyłączne prawo do przeprowadzenia marketingu i sprzedaży działki.

LISTING MODIFICATION AGREEMENT – umowa o modyfikacji kontraktu: umowa dotycząca poprawek, uzupełnienia lub zmiany kontraktu zawartego pomiędzy brokerem a właścicielem nieruchomości wystawionej na sprzedaż lub wynajem; zwykle dotyczy zmiany ceny nieruchomości lub wysokości czynszu, przedłużenia daty wygaśnięcia kontraktu, wysokości prowizji, itp.

SHORT SALE SUPPLEMENT TO EXCLUSIVE MARKETING AGREEMENT – suplement umowy marketingu nieruchomości z wyłącznym prawem sprzedaży dotyczący sprzedaży bez pokrycia: dodatek do kontraktu zawartego pomiędzy brokerem i właścicielem nieruchomości wystawionej na sprzedaż, w którym właściciel nieruchomości informuje brokera, że sprzedaż nieruchomości może okazać się sprzedażą bez pokrycia (short sale), która będzie uzależniona od zgody banku będącego w posiadaniu weksla hipotecznego (mortgage note).

ASKING PRICE – cena wywoławcza: cena nieruchomości proponowana przez sprzedającego, określona w kontrakcie zawartym pomiędzy właścicielem i brokerem przeprowadzającym proces sprzedaży.

NOTICE OF MINISTERIAL ACTS – zawiadomienie o udzieleniu usług informacyjnych: zawiadomienie na piśmie przekazane przez brokera potencjalnemu klientowi stwierdzające, że broker udzielił klientowi jedynie usług polegających na przekazaniu informacji, np. dotyczących ceny lub położenia nieruchomości, co nie stanowi o tym, że broker stał się agentem klienta; zawiadomienie to również informuje o możliwości zawarcia umowy, na podstawie której broker stałby się przedstawicielem klienta przy sprzedaży lub kupnie nieruchomości.

ZBIGNIEW PIEŃKOWSKI – magister filologii angielskiej ze specjalizacją w kulturoznawstwie amerykańskim (Uniwersytet Warszawski, 1994 rok). Tłumacz zawodowy z 18-letnim doświadczeniem. REALTOR®, REAL ESTATE MANAGING BROKER, właściciel firmy CARET REALTY INC.
Od 2004 roku służy pomocą przy kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.
Tel.: 773-719-3645     
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Web: www.CaretRealty.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----