----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----
Adrian Pluta

Adrian Pluta


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij znajomym:

2021 Mitsubishi Mirage G4

Zużycie paliwa: miasto 35 mpg, autostrada 41 mpg, średnie 37 mpg

Jest to najwydajniejszy samochód subkompaktowy i jednocześnie najwydajniejszy niehybrydowy w zestawieniu. Mitsubishi Mirage może nie zdobyć żadnych nagród za projekt lub jakość jazdy, ale jeśli chcesz nowy samochód z długą gwarancją i dużą oszczędnością paliwa, Mirage jest odpowiedni.

Wszystkie warianty Mirage czerpią swoją siłę napędową z maleńkiego 1.2-litrowego silnika benzynowego o mocy 76 koni mechanicznych i momentu obrotowego 74 funtów, która jest kierowana na przednie koła za pośrednictwem bezstopniowej skrzyni biegów.

2021 Hyundai Elantra

Zużycie paliwa: miasto 33 mpg, autostrada 43 mpg, średnie 37 mpg

W przypadku Hyundaia czasami do oszczędności paliwa wystarczy kompaktowy sedan o opływowym kształcie i wydajnym układzie napędowym.

Najbardziej wydajna niehybrydowa Elantra jest wyposażona w 2-litrowy silnik o mocy 147 KM i momencie obrotowym 132 lb.-ft. Podobnie jak wiele małych samochodów z tej listy, jedyną oferowaną przekładnią jest CVT. Ponadto ma dużo więcej „charakteru” niż Mirage.

2021 Mini Cooper Hardtop

Zużycie paliwa: miasto 28 mpg, autostrada 37 mpg, średnie 31 mpg

Odlotowa, zorientowana na młodzież marka BMW Group oferuje zaskakującą wydajność – a dodatkowo ta oszczędność paliwa dotyczy nie tylko Mini Cooper Hardtop, ale także Mini Cooper Convertible.

Aby osiągnąć te imponujące liczby, Mini wykorzystuje 1.5-litrowy turbodoładowany silnik o mocy 136 KM i 162 lb.-ft. Przekłada to na przednie koła przez siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.

2021 Honda Accord

Zużycie paliwa: miasto 30 mpg, autostrada 38 mpg, średnie 33 mpg

Przez wiele lat sedan średniej wielkości był de facto samochodem rodzinnym w USA. Crossovery wyparły ten segment, ale dobre, staromodne sedany wciąż mają wiele do zaoferowania, o czym świadczy oszczędna Honda Accord 2021.

Nawet bez opcjonalnego hybrydowego układu napędowego Honda Accord 2021 jest niezwykle wydajna. Jej 1.5-litrowy turbodoładowany silnik zapewnia satysfakcjonujące 192 KM i 192 funtów, podobnie jak wiele innych samochodów z tej listy, napędza przednie koła za pośrednictwem bezstopniowej skrzyni biegów.

2021 Toyota Avalon

Zużycie paliwa: miasto 25 mpg, autostrada 34 mpg, średnio 28 mpg

Samochód dla bardziej wymagających kierowców. Toyota Avalon jest duża, a w rzeczywistości jest to jeden z niewielu pełnowymiarowych sedanów, które jeszcze można kupić. Jednak nawet bez hybrydowego układu napędowego ta wielka Toyota jest zaskakująco wydajna.

Oczywiście, aby osiągnąć te liczby, będziesz musiał pominąć 301-konny V6. Zamiast tego zadowolisz się 2.5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 205 KM i 185 funtów momentu obrotowego, połączonym z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Jednak w przeciwieństwie do większości samochodów wymienionych do tej pory na tej liście, napęd na wszystkie koła jest tutaj standardem, co jest miłym i zachęcającym akcentem.

2021 Kia Stinger

Zużycie paliwa: miasto 22 mpg, autostrada 29 mpg, średnio 25 mpg

W końcu dotarliśmy do punktu na liście, w którym samochody stają się naprawdę ciekawe. Weźmy na przykład średniej wielkości Kię Stinger, pierwszy samochód na tej liście, który podczas jazdy autostradą zużywa więcej paliwa. Ale nadal jest niezwykle oszczędny, biorąc pod uwagę jego osiągi!

Kia zaktualizowała ofertę układów napędowych Stingera na rok modelowy 2022, więc wersja 2021 to Twoja ostatnia szansa na zdobycie Stingera z 2.0-litrowym turbodoładowanym silnikiem o mocy 255 KM i 260 funtów. Ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów to jedyna opcja na przekazanie tej mocy na tylne koła.

2021 BMW 740i

Zużycie paliwa: miasto 22 mpg, autostrada 29 mpg, średnio 25 mpg

Jak się okazuje, segment luksusowy jest pełen zaskakująco wydajnych pojazdów.

Pomimo swojego wizerunku mocnego i nieoszczędnego samochodu, BMW 740i 2021 uzyskuje prawie 30 mpg na autostradzie dzięki 3.0-litrowemu turbodoładowanemu silnikowi, który wytwarza 335 KM i 331 lb.-ft. Napęd na tylne koła jest standardem, ale dla urozmaicenia, dostępny jest również napęd na obie osie.

2021 Hyundai Ioniq Blue

Zużycie paliwa: miasto 58 mpg, autostrada 60 mpg, średnio 59 mpg

Czas na jednego z rekordzistów zestawienia. Jest to hybrydowy hatchback, który potrafi przejechać 60 mil na galonie paliwa!

W jaki sposób osiągnięto tak imponujący wynik? Chodzi o hybrydowo-elektryczną jednostkę układu napędowego, która obejmuje 104-konny, 1.6-litrowy silnik benzynowy wraz z silnikiem elektrycznym o mocy 139 KM. Wariant Blue eliminuje również większość niepotrzebnych udogodnień, które można znaleźć w wyższych wersjach wyposażenia, aby zaoszczędzić każdą kroplę benzyny.

2021 Chrysler Pacifica Hybrydowy

Zużycie paliwa: 82 mpg, 30 mpg na samej benzynie

Pacifica Hybrid 2021 to jedyny minivan PHEV, który automatycznie czyni go najbardziej wydajnym, ponieważ jest w stanie przejechać 32 mile bez konieczności korzystania z silnika benzynowego.

Jeśli regularnie podłączasz samochód do sieci i jedziesz tylko kilka mil między miejscami docelowymi, Pacifica Hybrid prawdopodobnie nie będzie zużywać ani kropli paliwa. Jeśli jednak codzienne użytkowanie wymaga nieco większej różnorodności, Sienna może być dla Ciebie najbardziej wydajnym minivanem.

Na podst cnet.com

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.