----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

20 lipca 2016

Udostępnij znajomym:

Skróty używane w branży nieruchomości, część 258

ARV (after-repair value) – wartość po naprawie: przewidywana wartość nieruchomości po dokonaniu napraw i renowacji.

DTI (debt-to-income ratio) – współczynnik zadłużenia do dochodu: suma miesięcznego zadłużenia podzielona przez miesięczne dochody brutto. Np. jeśli miesięczna spłata pożyczki hipotecznej wynosi $1,200, rata miesięczna za samochód $400, oraz minimalne spłaty kart kredytowych $200, to przy miesięcznych dochodach brutto w wysokości $5,000, współczynnik DTI (zadłużenia do dochodu) wynosi 36% (5000 : 1800). Współczynnik zadłużenia do dochodu stosowany jest przez instytucje finansowe udzielające pożyczek hipotecznych do określenia zdolności kredytowej kredytobiorcy (zwykle nie powinien on przekroczyć 43%).

DOS (due-on sale clause) (inne nazwy: alienation clause / resale clause) – klauzula o przeniesieniu własności: klauzula w umowie dotyczącej kredytu hipotecznego stanowiąca, że bank udzielający pożyczki hipotecznej może zażądać spłaty pełnej sumy długu z chwilą przeniesienia własności nieruchomości w momencie sprzedaży, uniemożliwiając w ten sposób przyszłemu nabywcy przejęcie pożyczki, szczególnie w sytuacji, kiedy pierwotna pożyczka hipoteczna była nisko oprocentowana. 

FMV (fair market value) – godziwa wartość rynkowa: najbardziej prawdopodobna cena nieruchomości możliwa do uzyskania w warunkach otwartego rynku, na który nie mają wpływu nadzwyczajne okoliczności, oraz przy założeniu, że strony transakcji są dobrze poinformowane, są od siebie niezależne i nie działają w sytuacji przymusowej.

FSBO (for sale by owner) – na sprzedaż przez właściciela: nieruchomości wystawione na sprzedaż bezpośrednio przez właściciela, bez udziału agencji obrotu nieruchomościami.

HUD (U.S. Department of Housing and Urban Development) – Departament Gospodarki Mieszkaniowej i Rozwoju Miejskiego: agencja rządowa utworzona w latach 60-ych w celu wprowadzenia federalnych programów polityki mieszkaniowej i zwalczania dyskryminacji w branży obrotu nieruchomościami.

NNN lease (triple net lease) – umowa wynajmu typu potrójne netto: typ umowy często stosowany w przypadku wynajmu nieruchomości handlowych lub przemysłowych, w której najemca / lokator odpowiedzialny jest za trzy główne kategorie kosztów operacyjnych (stąd nazwa „potrójne netto”): podatki od nieruchomości, ubezpieczenie oraz utrzymanie i konserwację (maintenance). Opłaty za wynajem stanowią zatem dla właściciela dochód netto (net income). W umowie typu podwójnego netto (double net lease), najemca jest odpowiedzialny za podatki i ubezpieczenie, natomiast w umowie typu pojedynczego netto (single net lease), najemca płaci za podatki od najmowanej nieruchomości.

NOO (non-owner occupied) – niezamieszkane przez właściciela: określenie nieruchomości niezajmowanych przez właściciela, które obejmują nieruchomości inwestycyjne przeznaczone do wynajmu. Pożyczki hipoteczne na tego typu nieruchomości są zwykle wyżej oprocentowane niż na nieruchomości typu owner occupied.

OO (owner-occupied) – zamieszkane przez właściciela: określenie nieruchomości zajmowanych przez właściciela; niektóre osiedla mieszkaniowe mają ograniczenia dotyczące najmu, np. osiedle, na którym obowiązuje zakaz wynajmowania, określane jest jako 100% owner-occupied, czyli zamieszkane w stu procentach przez właścicieli.

RTO (rent to own) (inna nazwa: rent with option to buy) – najem z opcją kupna: typ kontraktu, w którym właściciel nieruchomości, określany jako optionor, udziela lokatorowi, określanemu jako optionee, opcji kupna wynajmowanej nieruchomości w określonym terminie za cenę ustaloną przy podpisaniu umowy.

VA loan (Veterans Administration loan) – pożyczka VA: pożyczka hipoteczna gwarantowana przez Administrację ds. Weteranów (Veterans Administration).

ZBIGNIEW PIEŃKOWSKI – magister filologii angielskiej ze specjalizacją w kulturoznawstwie amerykańskim (Uniwersytet Warszawski, 1994 rok). Tłumacz zawodowy z 18-letnim doświadczeniem. REALTOR®, REAL ESTATE MANAGING BROKER, właściciel firmy CARET REALTY INC.
Od 2004 roku służy pomocą przy kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.
Tel.: 773-719-3645     
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Web: www.CaretRealty.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----