----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

24 lipca 2021

Udostępnij znajomym:

Seria „Kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Zofia:
Rozpoczęłam plan na lekarstwa do mojego Medicare z opóźnieniem. Czy jest jakaś szansa na pozbycie się kary za późne wykupienie tego planu?

Robert Sobczak:
Niestety nie jest to łatwe. Tak naprawdę szansę na to mają tylko dwie grupy posiadaczy Medicare. Pierwszą grupą są posiadacze Medicare i Medicaid, a drugą posiadacze Medicare i Extra Help, czyli Low Income Subsidy. Tak więc osoby kwalifikujące się choćby na jeden z tych programów automatycznie nie płacą kary za zbyt późne zapisanie się na Part D Medicare.

Pan Janek:
Czy to prawda, że mogę co roku wybierać nowy plan na lekarstwa do Medicare?

Robert Sobczak:
Tak, każdy posiadacz Medicare ma do tego prawo co najmniej raz do roku, jak również powinien weryfikować swój plan zniżkowy na leki na receptę w corocznym okresie zapisowym –AEP, pomiędzy 15 października, a 7 grudnia. Przypominam, że powinniśmy to robić nie tylko ze względu na zmianę leków, które bierzemy na co dzień, ale przede wszystkim dlatego, że co roku plany oferujące Part D Medicare zmieniają swoje formulary, czyli listę oferowanych leków oraz kategorie im przyporządkowane.

Pan Lucjan:
Czy każdy plan Suplement do Medicare jest taki sam?

Robert Sobczak:
Suplementy do oryginalnego Medicare oznaczane są różnymi literami alfabetu. Suplementy oznaczone tą samą literą, mimo że są z różnych firm i mają różne stawki, to według przepisów CMS powinny pokrywać dokładnie takie same świadczenia.

Pan Kazimierz:
Czy część A lub B pokrywa koszty związane z lekarstwami na receptę?

Robert Sobczak:
Niestety ani część A ani cześć B nie pokrywają kosztów leków na receptę. Zniżki na leki na receptę oferowane są przez część D Medicare lub plany typu MAPD, czyli plany Medicare Advantage z wbudowaną częścią D w ich świadczenia.

Pani Jadwiga:
Kiedy będzie następny okres, w którym będę mogła zmienić swój plan Medicare HMO na inny?

Robert Sobczak:
Plany tego typu możemy zmieniać co najmniej raz do roku. Następny coroczny okres zapisowy, w którym to będziemy mogli zmienić swoje plany typu Medicare Advantage na inne, odbędzie się jak co roku, pomiędzy 15 października, a 7 grudnia.

Pan Janina:
Mam Medicare od paru lat. Lekarz zdiagnozował u mnie problem z sercem. Czy to prawda, że mogę kwalifikować się na specjalny okres zapisowy, by zapisać się na plan uzupełniający do Medicare?

Robert Sobczak:
Będąc zdiagnozowanym na chorobę serca może Pani skorzystać ze specjalnego okresu zapisowego (SEP) by zapisać się na plan Medicare Advantage typu C-SNAP, przeznaczony dla osób z określonymi chorobami chronicznymi, o ile taki oferowany jest w Pani powiecie.

Pani Ania:
Czy mogę mieć jednocześnie Medicare i Obamacare?

Robert Sobczak:
Niestety posiadanie tych obu planów sponsorowanych przez rząd federalny jest nielegalne. Jeśli mamy ukończony 65 rok życia i wypracowaliśmy oraz rozliczyliśmy się z co najmniej 40 kwartałów powinniśmy przejść na świadczenia Medicare.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----