----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 kwietnia 2016

Udostępnij znajomym:

Słownik tematyczny branży nieruchomości w Ameryce - terminologia związana z wyceną nieruchomości, część 246

PRINCIPLE OF SUPPLY AND DEMAND – prawo podaży i popytu: wartość nieruchomości uzależniona jest, między innymi, od ilości nieruchomości dostępnych na rynku. Im więcej nieruchomości wystawionych na sprzedaż, tym ich ceny stają się bardziej przystępne.

PROGRESSION – podwyższenie wartości przez sąsiadujące nieruchomości: nieruchomość o niskim standardzie i jakości, znajdująca się w pobliżu domów o wysokim standardzie, zyskuje na swojej wartości.

REAL ESTATE DEMAND FACTORS – czynniki popytu: czynniki mające wpływ na zapotrzebowanie nieruchomości na danym rynku.

REGRESSION – obniżenie wartości przez sąsiadujące nieruchomości: nieruchomość o wysokim standardzie i jakości, znajdująca się w pobliżu domów o niskim standardzie, traci na swojej wartości.

SELLER’S MARKET – rynek sprzedających: rynek sprzyjający sprzedającym, którzy mogą dyktować zawyżone ceny dzięki wysokiemu popytowi. Przeciwieństwem tego typu rynku jest rynek preferujący nabywców (buyer’s market), charakteryzujący się wysokim procentem sprzedaży bez pokrycia (short sales) oraz dużą ilością nieruchomości odebranych przez banki (foreclosures).

SUBJECT PROPERTY – wyceniana nieruchomość: nieruchomość będąca przedmiotem wyceny (appraisal); jej wartość szacowana jest na podstawie porównania z tzw. nieruchomościami porównywalnymi (comparable properties – w skrócie comps).

SWEAT EQUITY – podwyższenie wartości dzięki własnemu wkładowi pracy: ulepszenia nieruchomości wykonane przez właściciela w celu podwyższenia jej wartości; dosłownie oznacza udział własny wypracowany potem (sweat).

TIME VALUE OF MONEY – wartość pieniądza w czasie: pojęcie dotyczące zmieniającej się wartości pieniądza w czasie: określona kwota pieniędzy dostępna teraz może mieć większą wartość niż ta sama kwota w przyszłości ze względu na swój potencjał inwestycyjny, lub mniejszą wartość, np. ze względu na pogłębiający się kryzys gospodarczy, inflację, itp.

TIME-SHARE OWNERSHIP (inna nazwa: time-sharing) – posiadanie własności wakacyjnej: system posiadania nieruchomości, w którym osoba kupuje w pełni wyposażony dom lub mieszkanie, z którego może korzystać przez określony okres w roku, zwykle przez 1-3 tygodnie. Czasami właściciel domu wakacyjnego może korzystać również z sieci wymiany wakacyjnej, która polega na tym, że można swój okres wakacji wymienić z innym właścicielem timeshare w innym kurorcie. Nazwa pochodzi od słów time – czas, oraz share – dzielić się. Właścicielem jednego timeshare może być nawet kilkadziesiąt osób. Koszty utrzymania własności wakacyjnej ponoszą wszyscy właściciele, proporcjonalnie do udziału w timeshare, płacąc roczne składki na rzecz stowarzyszenia właścicieli domów wakacyjnych (timeshare owners’ association). Kwestie prawne w stanie Illinois dotyczące timeshare regulowane są przez Akt Prawny Illinois o Własności Wakacyjnej z 1999 roku (Real Estate Time-Share Act of 1999).

TITLE DEFECT – defekt tytułu własności: obciążenie tytułu własności przez nierozstrzygnięte roszczenie dotyczące posiadania danej nieruchomości. Defekt tytułu własności może sprawić, że nabywca nieruchomości nie będzie w stanie uzyskać ubezpieczenia tytułu własności, co z kolei może uniemożliwić pomyślne zamknięcie transakcji.

TRADE FIXTURES (inna nazwa: chattel fixtures) – urządzenia handlowe / wyposażenie wynajmowanej nieruchomości dochodowej: rzeczy stanowiące własność osobistą osoby wynajmującej lokal w celu prowadzenia działalności biznesowej, np. półki sklepowe, fotele w salonie fryzjerskim, sprzęt restauracyjny. Urządzenia handlowe muszą być usunięte z lokalu przed wygaśnięciem umowy o wynajem. Jakiekolwiek urządzenia pozostawione po wygaśnięciu wynajmu przechodzą w posiadanie właściciela nieruchomości.

ZBIGNIEW PIEŃKOWSKI – magister filologii angielskiej ze specjalizacją w kulturoznawstwie amerykańskim (Uniwersytet Warszawski, 1994 rok). Tłumacz zawodowy z 18-letnim doświadczeniem. REALTOR®, REAL ESTATE MANAGING BROKER, właściciel firmy CARET REALTY INC.
Od 2004 roku służy pomocą przy kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.
Tel. 773-719-3645
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Web: www.CaretRealty.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----