----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 stycznia 2021

Udostępnij znajomym:

Co znaczy reprezentacja w ograniczonym zakresie?

Reprezentacja w ograniczonym zakresie („limited scope representation”) oznacza to, że może klient zatrudnić adwokata do wykonania niektórych, ograniczonych czynności prawnych w danej sprawie.

Nie każdy stan zezwala adwokatom na tego typu umowy a propos usług prawnych; w stanie Illinois adwokaci mogą podzielić reprezentację prawną na poszczególne części.

Poniżej przykłady, w jaki sposób można skorzystać z usług prawnych w ograniczonym zakresie, aby uzyskać pomoc w danej sprawie (nie jest to wyczerpująca lista):

  • Można podpisać umowę z adwokatem, która bierze pod uwagę kilka godzin porady prawnej za określoną cenę.

Adwokat może przeprowadzić płatną konsultację z klientem; może wytłumaczyć, jak prawo może zostać zastosowanie w danej sprawie. Adwokat może również udzielić klientowi wskazówek dotyczących tego, co powinien, a czego nie powinien robić.

  • Można skorzystać z usług adwokata tylko w celu sporządzenia dokumentów prawnych.

Jeśli współmałżonkowie w sytuacji bezspornej ustalili, jak zamierzają wszystko podzielić i opracowali plan a propos czasu rodzicielskiego oraz podziału płatności związanych z dziećmi, mogą zatrudnić adwokata, który sporządzi dokumenty umowy w odpowiedniej formie prawnej.

  • Można zatrudnić adwokata tylko do przejrzenia dokumentów.

Jeśli jeden współmałżonek ma adwokata, a drugi nie, drugi może zatrudnić adwokata, który przejrzy dokumenty napisane przez adwokata pierwszego współmałżonka. W ten sposób drugi współmałżonek może się upewnić się, że rozumie warunki umowy i że nie ma w niej nic, o czym by nie wiedział.

Czy reprezentacja w ograniczonym zakresie jest odpowiednia w każdej sprawie?

Reprezentacja w ograniczonym zakresie to dla niektórych fantastyczna opcja. Ale nie będzie pasowała w każdym przypadku.

Jeśli dana sprawa jest mocno zakwestionowana („contested”) - współmałżonkowie nie mogą nawet się zgodzić, która jest godzina - powinni mieć pełną reprezentację prawną. Jeśli dany rozwód jest bardzo skomplikowany lub w małżeństwie współmałżonkowie nabyli dużo wartościowych elementów majątkowych do podziału, reprezentowanie siebie w sądzie nie będzie najlepszym wyborem. Doświadczony adwokat, który zna prawo oraz fakty w danej sprawie, pomoże klientowi uzyskać znacznie lepszy wynik niż wynik, który klient potencjalnie mógłby uzyskać, jeśli wstawiłby się klient ‘sam’ do sądu.

Z drugiej strony, jeśli dana sprawa nie dotyczy dzieci lub dotyczy nikłego majątku oraz jest bezsporna, skorzystanie z reprezentacji w ograniczonym zakresie może być dobrym rozwiązaniem. To z pewnością lepsza opcja niż rozwód bez żadnej porady prawnej.

Jeśli po prostu klient nie może sobie pozwolić finansowo na pełną reprezentację prawną, skorzystanie z reprezentacji w ograniczonym zakresie może pomóc klientowi uzyskać przynajmniej pewien poziom porady prawnej.

Kto nie powinien korzystać z reprezentacji w ograniczonym zakresie?

Nawet, jeśli rozwód wydaje się stosunkowo prosty lub bezpośredni, zatrudnienie adwokata w pełnym zakresie może nadal być najbardziej sensowną opcją.

Na przykład, jeśli klient jest nadmiernie zdenerwowany, by mówić w swoim imieniu, udanie się do sądu bez adwokata może nie być najlepszym wyborem.

Jeśli klient nie rozumie w ogóle systemu sądowego i nie chce lub nie ma czasu, aby dowiedzieć się, jak on działa, potrzebuje pomocy adwokata.

Jeśli dana sprawa jest mocno zakwestionowana („contested”), a współmałżonek klienta ma reprezentującego go doświadczonego adwokata rozwodowego, zalecane jest, aby klient zatrudnił własnego adwokata rozwodowego.

Podsumowanie

Każdy rozwód jest inny. Potrzeby każdej pary są inne. Nie ma jednego sposobu, aby przejść przez rozwód.

Dla właściwej rozwodzącej się pary reprezentacja w ograniczonym zakresie może pomóc parze troszkę zaoszczędzić.

Lecz dla niewłaściwej rozwodzącej się pary korzystanie z reprezentacji w ograniczonym zakresie może spowodować w rzeczywistości wydłużenie rozwodu i może ostatecznie kosztować więcej niż reprezentacja w pełnym zakresie przez adwokata.

Czy zatem w przypadku rozwodu powinien klient korzystać z reprezentacji w ograniczonym zakresie, jeżeli chodzi o usługi prawne? Tak jak w przypadku każdego innego pytania prawnego, które można zadać, odpowiedź brzmi: to zależy.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Katarzyna Brukało

Brukalo Law, P.C.

Tel: 312-450-3630
www.Facebook.com/BrukaloLaw
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----