----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

App Store pobił kolejny rekord w ilości aplikacji oferowanych posiadaczom urządzeń pracujących na iOS. Aktualnie cyfrowy sklep może pochwalić się ponad pół milionem programów.

500,000 aplikacji dostępnych w App Store to kolejny krok milowy amerykańskiego koncernu, ale nie tylko. Firma potwierdziła również, że z Mac App Store, dokonano dotychczas 100 milionów pobrań aplikacji.

Jednakże App Store nie posiada już znaczącej przewagi nad Android Market w kwestii ilości dostępnych aplikacji, ponieważ konkurencyjna usługa Google do pół miliona programów dobiła już w październiku, więc oba sklepy idą praktycznie łeb w łeb.

Sklepy wyglądają jednak zupełnie inaczej, jeśli spojrzymy na zasady ich funkcjonowania. App Store stawia na silne ramię kontrolujące proces zatwierdzania aplikacji, nalegając, by twórcy zrecenzowali swój produkt przed jego włączeniem do oferty sklepu.

Google z kolei podchodzi do tego zupełnie inaczej, polegając na raportach i recenzjach użytkowników, oraz systemie bezpieczeństwa eliminującym niewłaściwe oprogramowanie.

Daleko w tyle za Android Market i App Store ciągnie się platforma Windows Phone, która oferuje zaledwie 45,000 aplikacji.

 

Google zdradził sekrety USA 

Koncern z Mountain View został oskarżony o ujawnienie tajemnicy wojskowej. Winne Google Maps.

Google został oskarżony o narażenie bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Wszystko przez ujawnienie w sieci obrazów satelitarnych tajnych baz wojskowych.

Każdy użytkownik Google Maps mógł bez problemu wyszukać bazy wojskowe należące do USA, a także powiększyć obraz i zobaczyć dokładne zdjęcia lądowisk, a nawet tajne wojskowe samoloty. Jedna z baz, którą zaprezentował światu Google w ramach swojej usługi, znajduje się w Yucca Lake w Newadzie. Jest tam tajne lądowisko, używane do testowania samolotów RQ-170.

Jeden z emerytowanych pułkowników mówi, że wprawdzie w świetle prawa Google może publikować takie zdjęcia, jednak powinno z tego prawa zrezygnować w imię bezpieczeństwa USA. Mogą być one bowiem pomocne np. dla Irańczyków, którzy dowiedzą się, na jakich zasadach bezzałogowe samoloty USA latają na misje zwiadowcze.

 

Samsung wygrał z Apple  

Po wielu ciosach, jakich Koreańczycy doznali od Amerykanów, Samsungowi udało się odnieść zwycięstwo na najważniejszym rynku, czyli w USA.

Wojna patentowa między Samsungiem a Apple trwa od kwietnia tego roku, kiedy to koncern z Cupertino oskarżył Koreańczyków o to, że skopiowali iPhone’a i iPada. Apple ma już na koncie pewne sukcesy, chociażby zakaz sprzedaży Galaxy Tab

w Niem­czech. Tym razem jednak wygrana należy do Samsunga.

Amerykański sąd oddalił zarzuty Apple’a, uznając, że minimalistyczny wygląd smartfonów i tabletów Samsunga nie narusza praw patentowych Amerykanów. Lucy H. Koh z kalifornijskiego sądu federalnego stwierdziła

w oświadczeniu, że rozmiar urządzenia, który umożliwia wygodne trzymanie go w dłoni, ekran zajmujący większą część powierzchni urządzenia czy umieszczenie głośnika na wierzchu to cechy funkcjonalne, a nie estetyczne.  

Sędzia dodała także, że Apple nie może rościć sobie praw do posiadania wyłączności na produkowanie wyglądających w ten sposób urządzeń, bo to otwierałoby mu drogę do zmonopolizowania rynku smartfonów i tabletów.

Apple chciał zakazu sprzedaży w USA czterech urządzeń: Galaxy S 4G, Infuse 4G, Charge Droid i Galaxy Tab 10.1. Na razie nie ma na co liczyć, chyba że ma w zanadrzu jeszcze jakieś pomysły.

 

Google+ z funkcją rozpoznawania twarzy

Google+ skorzysta z mechanizmu rozpoznawania twarzy z Picasy i automatycznie zaproponuje oznaczenie czyjejś twarzy na zdjęciu. W przeciwieństwie do Facebooka, który sam z siebie włącza nowe funkcje, rozpoznawanie twarzy będzie domyślnie wyłączone. 

Funkcja Find My Face będzie stopniowo uruchamiana przez parę kolejnych dni. Aby skorzystać z Find My Face trzeba będzie włączyć odpowiednią opcję w ustawieniach Google+. Dzięki temu twoja twarz będzie pojawiać się na zdjęciach innych osób z propozycją oznaczenia "czy to jest...?".

Opracowane na podstawie witryn internetowych: www.onet.pl; www.chip.pl; www.komputerswiat.pl