----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

25 lutego 2021

Udostępnij znajomym:

Jeśli masz dzieci ze swoim byłym partnerem życiowym, twój były partner będzie częścią twojego życia, gdy oboje będziecie wspólnie wychowywać dzieci. Oboje będziecie musieli zawrzeć umowę o opiekę nad dziećmi („custody agreement”), pójść na kompromis w sprawie różnych elementów wychowania swoich dzieci oraz wspólnie zająć się przypadkowymi sytuacjami i zmianą warunków życiowych. Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale utrzymywanie wzajemnego szacunku relacji z byłym partnerem ma znaczne korzyści – na przykład to, że rozwód będzie mniej trudny dla dzieci.

Wskazówki dotyczące utrzymywania polubownych relacji z byłym parterem.

Utrzymywanie jak najbardziej pozytywnego nastawienia od początku postępowania sadowego może dzieciom ułatwić zmiany.

  • Należy przestrzegać umowy dotyczącej opieki nad dzieckiem

Umowa o opiekę nad dzieckiem powinna być przestrzegana. To, co jeden rodzic może uznać za małe odstępstwa od umowy, może wywołać frustrację u drugiego rodzica. Co gorsze, naruszenie umowy może zagrozić prawom do opieki nad dziećmi.

  • Należy stworzyć harmonogram, w którym będą dozwolone zmiany

Stworzenie harmonogramu daje każdemu z rodziców pewien poziom kontroli. Należy pamiętać, że brak możliwości spędzenia każdego dnia z dziećmi będzie dla obojga z rodziców stresujący. Rodzice powinni pozwolić na zmiany w harmonogramie, w miarę możliwości. Kiedy są zmiany harmonogramu, należy zanotować zmiany, zwłaszcza, jeśli wpływają one na alimenty na dzieci („child support”) lub odzwierciedlają nierównowagę („imbalance”) w ustaleniach dotyczących opieki.

  • Należy opracować budżet

Chociaż nie wydaje się to oczywiste, budżet może być doskonałym narzędziem komunikacji. Zawiera dane, które pomogą w rozmowach z byłym partnerem. Kiedy rodzic dobrze orientuje się w swoich finansach osobistych, codziennych potrzebach dzieci i nowej codziennej rutynie, to nagłe zmiany, wydatki oraz zmiany w harmonogramie nie będą wydawać się aż tak groźne.

  • Należy być chętnym do komunikacji

Rodzice dzieci mogą mieć swoje osobiste problemy, ale te problemy dotyczą tylko rodziców – nie dzieci. Komunikowanie się przez dzieci jest niezdrową praktyką. Nawet, jeśli ta komunikacja jest pozytywna, nakłada na dzieci niesprawiedliwe obciążenie. Należy wybrać sposób komunikacji między sobą, a następnie być otwartym na rozmowę z byłym partnerem.

  • Należy uważać przy komunikacji przez SMS

Podczas gdy SMS-y są wygodnym i szybkim sposobem komunikowania się z innymi, wiadomości tekstowe są otwarte na nieskończone interpretacje - a raczej na błędne interpretacje. W przypadku szybkich i nieformalnych informacji może wystarczyć SMS. Jednak przy podejmowaniu decyzji w ważniejszych sprawach, szczególnie tych, co do których rodzice się nie zgadzają, prawdopodobnie najlepszą strategią jest rozmowa telefoniczna lub spotkanie. SMS-y mogą zostać wykorzystane w sądzie jako dowody.

  • Powinno się mówić z uprzejmością o swoim byłym partnerze przed dziećmi

Należy pamiętać, że były partner jest także rodzicem dzieci i zawsze nim będzie. To normalne, że można czuć złość i frustrację w stosunku do byłego partnera, ale nie należy pozwolić, aby te emocje przenikały do rozmów, które prowadzi się z dziećmi. Rodzic może nie chcieć dłużej pozostawać w związku ze swoim partnerem, ale najczęściej chce, aby dzieci miały jak najbardziej pozytywne doświadczenia po zakończeniu związku. Jednym ze sposobów jest zachęcanie do pozytywnych relacji między dziećmi a drugim rodzicem.

Te wskazówki mogą wydawać się dużo łatwiejsze do powiedzenia niż do wykonania, lecz staranie się, aby zbudować pełną szacunku relację ze współrodzicem („co-parent”), ostatecznie przyniesie korzyści wszystkim zaangażowanym w sprawę.

Przykłady korzyści z pozytywnego wspólnego rodzicielstwa po rozwodzie.

Kiedy były partner nie chce okazywać współrodzicowi szacunku, utrzymanie pozytywnego nastawienie może być trudne. Jednak utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z byłym partnerem ostatecznie działa na korzyść rodzica, z którym częściej przebywają dzieci oraz na korzyść dzieci, nawet, jeśli drugi rodzic nie jest w stanie się odwzajemnić. Parę przykładów korzyści („benefits”) płynących z prowadzenia współrodzicielstwa („co-parenting”) z szacunkiem po rozwodzie to:

Lepsze relacje z dziećmi

Dzieci przeżywają trudny okres podczas rozwodu. Jeśli rodzice im ten czas ułatwią, tworząc relacje oparte na szacunku ze swoim byłym partnerem, z natury stworzy się bardziej zintegrowana relacja z dziećmi.

Mniej stresujący rozwód

W najlepszej sytuacji rozwód jest stresujący. Jeśli rodzice potrafią stworzyć pozytywny dialog między sobą, ułatwią sytuację, chociażby trochę. Mogą również przekazać tę pozytywną opinię swoim dzieciom.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Katarzyna Brukało
Brukalo Law, P.C.
Tel: 312-450-3630
www.Facebook.com/BrukaloLaw
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----