Zatrudnienie adwokata karnego
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zatrudnienie adwokata karnego jest jednym z najważniejszych pierwszych kroków podejmowanych przez klienta w obronie przed zarzutami wniesionymi przeciwko klientowi, niezależnie od tego, czy są to proste wykroczenia drogowe, czy poważniejsze przestępstwo lub DUI. Poniżej kilka punktów do rozważenia przy zatrudnianiu adwokata karnego, który będzie bronił klienta przed oskarżeniami karnymi:

1. Należy zatrudnić adwokata, z którym czujesz się swobodnie. Zdolność adwokata do uzyskania najlepszego rezultatu zależy od wielu czynników; jeden z najważniejszych to komunikacja. Bez swobodnej komunikacji po stronie klienta, znacznie trudniej adwokatowi jest skutecznie pomóc. Należy komunikować wszystko o sprawie z adwokatem. W tym między innymi pożądany rezultat. Ważne jest, aby dzielić się z adwokatem wszelkimi dowodami lub informacją, która może prowadzić do dowodów rzeczowych. Nikt nie zna danego przypadku lepiej niż klient - adwokat nie może kompletnie zapoznać się ze sprawą klienta, dopóki klient nie powie wszystkiego, co wie o swojej sprawie.

2. Adwokat pracuje dla swojego klienta. Czasami klienci mają członków rodziny i przyjaciół, którzy pomagają finansowo przy opłatach prawnych. Ważne jest jednak, aby członkowie rodziny i przyjaciele zrozumieli, że ostatecznie klient, dla którego adwokat pracuje, decyduje w jaki sposób klienta sprawa zostaje rozwiązana.

3. Prywatni adwokaci karni nie pracują dla miasta, powiatu, gminy, itd. Prywatni adwokaci karni pracują tylko i wyłącznie dla swoich klientów. Każdy dobry adwokat od spraw karnych będzie miał znajomości profesjonalne z lokalnymi prokuratorami. Posiadanie dobrych relacji jest pomocne w uzyskaniu korzystnych wyników dla klientów. Jeśli po omówieniu sprawy klient sobie życzy, aby adwokat spróbował osiągnąć porozumienie z prokuratorem, adwokat postara się to zrobić. Jeśli klient życzy sobie walczyć każdą możliwą dostępną i legalną metodą, adwokat tak zrobi.

4. Komunikacje pomiędzy adwokatem a klientem są poufne i uprzywilejowane („confidential and privileged”).

5. Adwokat jest zawsze po stronie klienta. To nie znaczy, że zawsze może przekazać dobre wieści. Jeśli adwokat mówi o czymś, co trudno jest usłyszeć na temat sprawy, to dlatego że ma obowiązek upewnić się, że klient rozumie, jak sprawa może się toczyć w sądzie, aby mógł podjąć świadomą decyzję („informed decision”) o postępowaniu. Jest to praktyczna rzeczywistość pracy adwokata.

6. Prokuratorzy często sami od siebie przesyłają wstępne oferty przetargowe („initial plea bargain offers”). Nie należy zakładać, że gdy adwokat poinformuje klienta o wstępnej ofercie prokuratora, to adwokat poleca tę ofertę – chyba że adwokat powie, iż daną ofertę poleca. Adwokat ma obowiązek informowania klienta o wszystkich ofertach, o ile wcześniej klient nie zgłosił, że zaakceptuje konkretną ofertę lub że adwokat ma pełne prawo do zaakceptowania lub odrzucenia oferty. W wielu przypadkach rezolucja jest osiągnięta podczas negocjacji. Ostatecznie jest to decyzja klienta czy chce negocjować.

7. Zdarzają się przypadki, w których prokuratorzy nie chcą składać oferty. Przypadki te należy po prostu zwalczać w sądzie. Ani adwokat ani klient nie może ostatecznie kontrolować, czy można dojść do porozumienia. Nikt nie może zmusić klienta do przyznania się do winy. Jeśli ostatecznie klient zdecyduje się na proces sądowy („trial”), adwokat powinien być zdolny oraz chętny do prowadzenia klienta sprawy w sądzie.

8. Skuteczna praca adwokata wymaga zidentyfikowania i rozwiązania problemów, które mogą pomóc w klienta sprawie.

9. Praca adwokata wymaga dużo czasu spędzonego w sądzie oraz na spotkaniach - więc nie należy się dziwić, jeśli adwokat nie zawsze jest dostępny, gdy klient dzwoni do biura. Lecz adwokat znajdzie czas, aby oddzwonić i omówić z klientem sprawę.

10. Adwokat nie może zagwarantować niczego poza jego / jej najlepszymi wysiłkami. W wielu przypadkach adwokat może dać wyobrażenie o tym, czego klient może się spodziewać na podstawie wcześniejszych doświadczeń adwokata. Ostatecznie jednak system sprawiedliwości jest instytucją ludzką, wypełnioną ludzkimi wadami. Rolą prywatnego adwokata karnego jest obrona oskarżonych, ochrona wolności gwarantowanych przez konstytucje i złagodzenie tendencji niektórych w naszym rządzie do nadmiernej kryminalizacji i niepotrzebnego uwięzienia osób godnych rehabilitacji.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Katarzyna Brukało
Brukalo Law, P.C.
Tel. 312-450-3630
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.BrukaloLaw.com
Dwie lokalizacje – Chicago (Downtown) i Park Ridge

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: