----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

26 lipca 2021

Udostępnij znajomym:

W niniejszym artykule chcemy omówić kilka istotnych aspektów prowadzenia firmy transportowej oraz wytłumaczyć, dlaczego inwestowanie w technologię nie jest obciążeniem ani dodatkowym zobowiązaniem, lecz inwestycja w przyszłość i doskonałym narzędziem do generowania oszczędności oraz właściwej organizacji twojej firmy.

Utech TMS dostarczy ci nie tylko niezbędne rozwiązania technologiczne, ale również zestaw rozwiązań, które pozwolą ci w optymalny sposób zarządzać twoją flotą ciężarówek, oraz finansami. Oferowany przez nas system pozwala na daleko idącą integrację i dostosowywanie. Możesz dzięki niemu zarządzać twoimi kierowcami, zorganizować dział Safety, księgowość oraz usprawnić pracę dyspozytorów.

Poniżej przedstawimy kilka przykładów i liczb, które pokażą w jaki sposób twoja firma może zaoszczędzić stosując system oferowany przez Utech TMS.

Poniższa analiza nie jest oparta na konkretnym kliencie lub grupie naszych klientów. Zostały w niej wykorzystane uśrednione dane dotyczące całej branży, nasze doświadczenie i ogólnie dostępna wiedza.

Ponieważ transport samochodowy jest rozległą gałęzią gospodarki z wieloma zmiennymi elementami, niemal każda firma transportowa funkcjonuje w innej sytuacji. Ta różnorodność jest pochodną wielu czynników takich jak rodzaj wykorzystywanego sprzętu, obsługiwane regiony, struktura firmy i wiele innych.

Przeciętny użytkownik systemu TMS posiada flotę złożoną z ponad 20 ciężarówek i około 4-5 pracowników, włączając w to właściciela firmy. Firmy tej wielkości są w stanie w pełni wykorzystać potencjał systemu TMS. Mogą czerpać korzyści z dostępnych integracji oraz zewnętrznych rozwiązań, pomagających w znaczącym stopniu w optymalizacji finansów i zarządzania.

Zakładając taki właśnie rozmiar floty, przeanalizujemy dostępne dane i przedstawimy obraz tego, jak i dlaczego Utech TMS może pomóc ci zaoszczędzić pieniądze i zoptymalizować produktywność.

Trzy czynniki, które mogą wygenerować potencjalne oszczędności rzędu $100,000 rocznie, są często niedoceniane przez właścicieli i managerów firm transportowych. Są to: zarobki kierowców / raporty przejechanych mil, zużycie paliwa / średnia ilość mil z galona oraz opłaty za przejazd autostradami. Są to wyjątkowo ważne czynniki przede wszystkim dla firm działających na środkowym zachodzie i wschodnich stanach USA.

Spójrzmy najpierw na zarobki kierowców / raporty przejechanych mil. Według danych American Transportation Research Institute (ATRI), ciężarówki OTR przejeżdżają rocznie od 100,000 do 130,000 mil. Przy średnim krajowym koszcie $1.82 za milę, przejazdy twoich ciężarówek kosztują średnio od $182,000 do $236,000 rocznie.

Przeciętne zarobki kierowcy wahają się od $0.55 do $0.75 za milę; stanowią więc około jednej trzeciej wszystkich kosztów operacyjnych firmy. Rozbieżności w raportach przygotowanych samodzielnie przez kierowców mogą sięgać 10% w skali rocznej. 130,000 mil pomnożone przez 5% to aż 6500 mil rocznie, czyli $4,225 na każdego kierowcę rocznie.

Niektórzy mogą się spierać, że ta cyfra wydaje się za duża. Nie proponujmy zaniżania płac kierowców ani manipulowania raportami generowanymi automatycznie przez odpowiednie oprogramowanie. Jednakże raporty sporządzane ręcznie mogą być często „naciągane” przez przygotowujących je kierowców. Oznacza to, że firma z 20 ciężarówkami na drodze może potencjalnie przepłacać nawet o $84,000 rocznie.

Jeśli te liczby wydają ci się nieco wyolbrzymione, chcemy ci przypomnieć, że każda firma funkcjonuje w nieco inny sposób, a my w naszej analizie wykorzystaliśmy uśrednione dane. Niektóre firmy będą bardziej wydajne, inne mniej.

5

Czy wiesz, ile twoja firma przepłaca każdego roku? Utech TMS może ci w tym pomóc. Używając naszego systemu zarządzającego transportem, możesz z łatwością śledzić ilość przejechanych mil wykorzystując mapy lub integrację ELD, a później porównać uzyskane w ten sposób dane przy analizie otrzymanych raportów.

Spójrzmy teraz na zużycie paliwa. Może na niego wpływać wiele czynników, takich jak: stan techniczny ciężarówek oraz to, czy wymagają one napraw które poprawią zużycie paliwa, ewentualne kradzieże, oraz nadmierną ilość przejechanych mil.

W oparciu o badania wykonane przez North American Council for Freight Efficiency (NCAFE) ustalono, że w skali całego kraju, średnie zużycie paliwa wzrosło w ciągu ostatnich 2 lat z 7.14 do 7.28.

Zadaj sobie w tym miejscu kilka pytań: W jaki sposób mierzysz wydajność twojej floty? Czy dane dotyczące twojej formy są zgodne z ogólnokrajową średnią? Jeśli nie, w jaki sposób decydujesz o tym, czy dodatkowa optymalizacja jest możliwa?

Wydatki na paliwo są kluczowe, ponieważ stanowią jeden z najwyższych kosztów przy prowadzeniu firmy transportowej. Co ważne, nie możesz zapomnieć o uwzględnieniu różnicy między ilością paliwa zakupionego i faktycznie zużytego, ponieważ ciężarówki zazwyczaj mają zbiorniki paliwa wypełnione do połowy. Łącznie może to oznaczać aż 1500 galonów.

Dzięki systemowi Utech TMS, firmy transportowe mogą wykorzystać istniejące interakcje do śledzenia ilości zakupionego i zużytego paliwa. Raporty z ciężarówek dostarczą również szczegółowych danych o ilości mil przejechanych z ładunkiem i bez. Jest to istotna różnica, ponieważ mile przejechane przez niezaładowaną ciężarówkę wiążą się zwykle z mniejszym zużyciem paliwa.

Oto przykład. Przy średniej ilości 2500 mil przejechanych przez ciężarówkę w ciągu tygodnia, zużycie paliwa wyniesie około 350 galonów. Pracujący silnik na nocnym postoju zużyje średnio 0.8 galona paliwa na godzinę, czyli około 8 dodatkowych galonów w ciągu doby. Oznacza to ponad 40 galonów tygodniowo zużytych tylko podczas postojów oraz łącznie około 400 galonów na tydzień.

Załóżmy, że 5 z 20 ciężarówek w twojej flocie nie funkcjonuje optymalnie z powodów technicznych, np. problemów z silnikiem, niskiej jakości paliwa, mil przejechanych poza wyznaczoną trasą lub kradzieży.

Nawet, jeśli przyjmiemy konserwatywne założenie, że te 5 ciężarówek zużyje tylko o 10% więcej paliwa, czyli 40 galonów na każdą ciężarówkę, w skali całej floty będzie to aż 200 galonów tygodniowo.

Jeśli pomnożymy to przez 50 tygodni, to okaże się, że problem osiąga kolosalne rozmiary 10,000 galonów rocznie, czyli przy obecnych cenach paliwa na poziomie $3.20 za galon, aż $32,000 rocznie. To przy bardzo umiarkowanych założeniach. Warto sprawdzić, ile podobna sytuacja kosztuje twoją firmę.

Ostatnim, równie ważnym co poprzednie problemem są opłaty za przejazd autostradami. Dla większości firm działających na wschodzie i środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych, opłaty za korzystanie z autostrad oscylują między $0, a $500 tygodniowo na każdą ciężarówkę.

Dzięki systemowi Utech TMS, możesz natychmiastowo śledzić i analizować wszystkie transakcje pojawiające się na twoim koncie. Możesz również zminimalizować, lub nawet zapobiec płaceniu niepotrzebnych opłat za przejazd autostradami. System TMS pozwoli ci na zoptymalizowanie tras, jakimi poruszają się twoje ciężarówki. Pozwoli ci to w lepszy sposób zaplanować trasy zamiast polegać na wiedzy twoich kierowców. Ma to największe znaczenie w przypadku lokalnych tras.

Wykorzystajmy ponownie przykład oparty na 5 ciężarówkach. Jeśli 5 kierowców będzie w nieodpowiedzialny sposób dobierać trasy, koszty natychmiast zaczną rosnąć. Jeśli na przykład pojadą autostradą I-76 w Pensylwanii i I-90 w stanie Nowy Jork raz w tygodniu, spowoduje to wzrost kosztów o $125 tygodniowo na każdego kierowcę. Łącznie będzie to aż $625 tygodniowo. W skali rocznej – średnio ponad $31,250.

Zaniedbując teoretycznie mało ważne aspekty funkcjonowania twojej firmy, narażasz się na koszty przekraczające często $100,000 rocznie. Dlatego właśnie właściwie zdefiniowane priorytety są bardzo ważne. Dlatego system oferowany przez Utech TMS może być niezwykle przydatny dla twojej firmy.

Oferowany przez Utech system TMS pomoże ci zautomatyzować proces zliczania przejechanych mil, zużycia paliwa i opłat za przejazd autostradami. W zamian zapewni ci oszczędności rzędu dziesiątek tysięcy dolarów rocznie. Zaoszczędzone w ten sposób środki mogą zostać zainwestowane w rozwój twojej firmy, przeznaczone na bonusy dla kierowców i innych pracowników, lub na powiększenie przestrzeni biurowej oraz ogólną poprawę funkcjonowania firmy.

Po więcej informacji na temat systemu Utech TMS, odwiedź stronę utechtms.com, wyślij email na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub zadzwoń na: 888-228-4460.

Artykuł sponsorowany

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----