Nowe opłaty imigracyjne
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----
Agata Gostyńska-Frakt

Agata Gostyńska-Frakt


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

2 października 2020 wchodzą w życie nowe opłaty imigracyjne. Opłaty za niektóre aplikacje lub petycje zwiększają się, a za inne idą w dół. Jedno jest pewne, każda aplikacja z datą stempla pocztowego 2 października i później, musi mieć dołączaną już nową opłatę. W związku z tym proszę sprawdzić prawidłowe opłaty, bo wysłanie nieprawidłowego czeku spowoduje odesłanie aplikacji z powrotem.

Jeśli chcą państwo swoje aplikacje mieć złożone wedle starych opłat, to aplikacja musi być wysalana z dniem 1 października i mieć datę stempla pocztowego z datą 1 października. Proszę zachować dowód wysłania pokazujący datę.

Najbardziej dotkliwą zmianą w opłatach będzie zmiana w opłacie za aplikację na obywatelstwo. Idzie ona do góry o ponad 80%, a więc o ponad $500. Jeśli się państwo na naturalizację kwalifikują, to dobrze byłoby wysłać aplikację przed 2 października, aby zaoszczędzić $500.

Zmienia się również oplata za odwołanie od odmowy obywatelstwa. Ta oplata wzrasta o $1,025. Ta zmiana może spowodować, że wiele osób będzie się decydować na ponowne złożenie raczej niż odwołanie. To oczywiście zależy od okoliczności odmowy.

Reszta opłat, o sponsorowanie, przedłużenie zielonej karty (czy stałej czy dwuletniej), przedłużenie wizy, również się zmienia, ale w niewielkim stopniu, niektóre o zaledwie $20-$30. Niezależnie od zmiany, złożenie dokumentów od 2 października wymaga poprawnej opłaty i dlatego jest kluczowym, aby sprawdzić opłaty na stronie biura imigracyjnego uscis.gov zanim aplikacja zostanie złożona.

Agata Gostyńska-Frakt

Adwokat imigracyjny i rodzinny

312-644-8000

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.