Białe zęby w ciągu godziny
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----
Dr Dorothy Anasinski

Dr Dorothy Anasinski


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

Wybielanie zębów jest najpopularniejszym zabiegiem stomatologii estetycznej. Nic tak nie poprawia wyglądu zębów i pierwszego wrażenia jak lśniąco biały uśmiech.

Białe zęby są nie tylko synonimem urody i zdrowia, ale także wpływają na naszą atrakcyjność i dobre samopoczucie. 

Ludzkość od zawsze utożsamiała białe zęby z pięknem i bogactwem. Już starożytni Egipcjanie 4000 lat temu stworzyli wybielającą pastę do zębów ze zmielonego kamienia pumeksowego połączonego z octem winnym. W starożytnym Egipcie do wybielania zębów stosowano też mleko owcze. Rzymianie wybielali zęby za pomocą moczu. Środkiem wybielającym w moczu był amoniak. 

Nasze babcie, domowym sposobem, do wybielania zębów stosowały sodę, która jak dziś wiadomo, wybielała zęby, ale też trochę ścierała szkliwo.

Wybielanie zębów od wielu lat jest w Stanach Zjednoczonych zabiegiem tak powszechnym, że produkty do wybielania zębów można kupić praktycznie w każdym większym sklepie spożywczym czy drogerii. Dentyści, naukowcy i specjaliści cały czas unowocześniają proces wybielania i pracują nad tym, aby wybielanie zębów było szybkie, sprawne, bezbolesne i przede,wszystkim zadawalające.

Najlepsze rezultaty wybielania zębów uzyskamy bez wątpienia w gabinecie dentystycznym. Środki wybielające zęby powszechnie sprzedawane zawierają najczęściej niewielką ilość substancji wybielającej. Lekarze dentyści w gabinetach posiadają znacznie skuteczniejsze środki i żele wybielające, a także najnowsze urządzenia do wybielania za pomocą światła czy laseru.

Kolor zębów jest zależny od równowagi między kolorem szkliwa, a nasyceniem barwy zębiny. Młodzi ludzie mają bardziej kryjące szkliwo i intensywniejszy, jaśniejszy kolor zębiny, co daje złudzenie idealnie białych zębów.

Na zmianę koloru zębów wpływ ma bardzo wiele czynników – głównie nasze nawyki żywieniowe: picie kawy, herbaty, zielonych soków, używki takie jak czerwone wino i papierosy również przyczyniają się do zmiany koloru zębów, ma na to wpływ także stosowanie niektórych leków. Niebagatelny wpływ na kolor zębów ma higiena jamy ustnej. Jeżeli zapominamy o starannym myciu zębów i nitkowaniu, na zębach odkłada się płytka nazębna, która nieusuwana, z czasem przemienia się w kamień i powoduje, że zęby stają się żółte.

Jeżeli poważnie myślimy o bezpiecznym i skutecznym wybieleniu zębów, które przyniesie oczekiwane rezultaty utrzymujące się nawet do dwóch-trzech lat, to powinniśmy udać się na wizytę do lekarza dentysty. Tylko lekarz dentysta właściwie określi kolor zębów, budowę szkliwa, przyczyny powstawania przebarwień oraz wybierze najlepszą opcję wybielenia zębów. Możliwości związane z wyborem środków do przywrócenia zębom naturalnego, zdrowego koloru, które może zastosować dentysta, są dziś naprawdę imponujące.

Pacjenci odwiedzający Dental Specialists of Niles wielokrotnie pytają o to, jak najszybciej poprawić wygląd zębów. Ludzie chcą dobrze wyglądać na imprezach okolicznościowych, weselach, odwiedzając krewnych w Polsce, a czasami zwyczajnie chcą coś we własnym wyglądzie zmienić.

Jako lekarz periodonta z wieloletnim doświadczeniem, wiem, że polecenie pacjentowi, który ma kamień na zębach, zwykłych nakładek z żelem wybielającym może nie przynieść żadnych rezultatów.

Wybielanie zębów jest najskuteczniejsze po zabiegu profesjonalnego czyszczenia zębów w gabinecie. Profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie to podstawowy, profilaktyczny zabieg dentystyczny, który powinien być wykonywany dwa razy do roku, o ile nie ma innych zaleceń (wtedy częściej).

W trakcie czyszczenia zębów usuwana jest płytka nazębna lub powstały z niej kamień nazębny. Nieusuwany kamień czy płytka nazębna prowadzi do krwawienia, zapalenia dziąseł, obnażania korzeni a w konsekwencji do paradontozy.

Profesjonale czyszczenie jest też najlepszym przygotowaniem zębów przed zabiegiem wybielania.

Od kilku miesięcy w Dental Specialists of Niles pacjenci mogą korzystać z wybielania zębów za pomocą systemu Zoon Speed Whitening. Zoom to obecnie najskuteczniejszy opracowany system do wybielania zębów.

Zoom wyprodukowany przez firmę Philips zapewnia najszybszy i najbardziej efektywny sposób wybielania aktywowany światłem.

Cały zabieg to zaledwie trzy lub cztery 15-minutowe sesje z przerwami na zmianę żelu. Pierwsze efekty pacjenci widzą już w trakcie drugiej sesji i jeżeli te efekty ich satysfakcjonują, nie muszą dalej kontynuować zabiegu. System Philips Zoom Speed w procesie wybielania wykorzystuje opatentowaną reakcję „photo-fentom”, która zachodzi pomiędzy znajdującym się w żelu nadtlenkiem wodoru a żelazem. Związki te w połączeniu tworzą rodnik grupy wodorotlenowej określany mianem „pogromcy przebarwień”. Dodatkowo stężenie preparatu wybielającego jest relatywnie niskie, co w połączeniu z lampą daje dłuższe rezultaty utrzymujące się nawet do dwóch lat, oraz mniejszą wrażliwość zębów. W trakcie całego zabiegu, kontrolowanego przez lekarza dentystę, trwającego nie dłużej niż godzinę, korzenie zębów i dziąsła są skutecznie zabezpieczone. Badania kliniczne dotyczące systemu Zoom dowodzą, że żaden inny system wybielający nie oferuje tak wysokiej skuteczności działania w tak krótkim czasie, plus nie wywołuje wrażliwości zębów.

W swojej praktyce codziennie rozmawiam z pacjentami, słucham ich potrzeb i wątpliwości, a także odpowiadam na wiele pytań. O ile skuteczność systemu Zoom została potwierdzona klinicznie, o tyle pacjenci czasem pytają o to, czy zabiegi wybielania nie niszczą zębów. Zawsze odpowiadam, że właściwie przeprowadzone zabiegi wybielania zębów są w stu procentach bezpieczne. Wybielając zęby w Dental Specialists of Niles możecie mieć pewność, że metoda wybielania zostanie dostosowana do waszych potrzeb, tak aby bezpiecznie uzyskać najlepsze rezultaty. W gabinecie lekarz kontroluje etapy i czas wybielania zębów, dlatego zabieg jest całkowicie bezpieczny, skuteczny i gwarantuje piękny, zdrowy uśmiech.

Dorothy A. Anasinski, D.D.S.

Specialist in Periodontics and Dental Implants
Assistant Clinical Professor,
Postgraduate Periodontics, University of Illinois
Diplomat, American Board of Periodontology
Dental Specialists of Niles, P.C.
8216 W. Oakton
Niles, IL 60714
Tel: (847) 685-6686
www.dentalspecialistsofniles.com