----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 maja 2021

Udostępnij znajomym:

Powyższe pytanie pada w naszym biurze przeciętnie parę razy w tygodniu. Po przekroczeniu 60. roku życia wielu z nas zastanawia się, jak w rozsądny sposób zaplanować przyszłość dotyczącą świadczeń federalnych.

Tym bardziej mylnym jest fakt, że większość świadczeń dotyczących emerytury i Medicare załatwia się w tym samym biurze - Social Security Administration.

W poniższym artykule postanowiliśmy usystematyzować daty dotyczące wejścia w Medicare w porównaniu z datami przejścia na emeryturę.

Medicare– daty dotyczące tego tematu są bardziej stabilne i nie podlegają zmianom w zależności od rocznika beneficjentów. Przypominamy ponownie, że wiek osiągnięcia wieku emerytalnego nie ma nic wspólnego z wiekiem otrzymania świadczeń Medicare.

Medicare należy się osobom wchodzącym w 65–ty rok życia z legalnym statusem lub osobom z rentą inwalidzką (disability) posiadającym ją przez co najmniej 24 miesiące. Wyjątkiem są tu:

  • osoby w końcowym stadium niewydolności nerek (ESRD), podlegające dializom, które otrzymują Medicare zazwyczaj już po 4-ech miesiącach od rozpoczęcia dializ nerek, niezależnie od ich wieku.
  • osoby zdiagnozowane na stwardnienie zanikowe boczne (ALS), otrzymują Medicare w momencie rozpoczęcia świadczeń z Social Security.

Osoby otrzymujące Medicare, w związku z wejściem w 65-ty rok życia rozpoczynają swoje świadczenia Medicare zazwyczaj w pierwszym dniu miesiąca, w którym obchodzą 65-te urodziny. Wyjątek stanowią osoby urodzone 1-go dnia miesiąca, które wchodzą w Medicare pierwszego dnia miesiąca poprzedzającego ich 65-te urodziny.

Brzmi to skomplikowanie, ale zasady są tu relatywnie przejrzyste.

Niestety nie można tego powiedzieć o zasadach osiągnięcia wieku emerytalnego. Większość z nas zdaje sobie sprawę z możliwości rozpoczęcia wcześniejszej emerytury już w 62-im roku życia, ale czy jesteśmy pewni, ile stracimy ze stawki pełnego świadczenia rozpoczynając je wcześniej? Tu wszystko zależy od naszego wieku i roku urodzenia. Poniżej prezentujemy wiek wymagany do osiągnięcia pełnego świadczenia emerytalnego.

Rok urodzenia  

Pełny wiek emerytalny

1943-1954

66

1955

66 i 2 miesiące

1956

66 i 4 miesiące

1957

66 i 6 meisięcy

1958

66 i 8 miesięcy

1959

66 i 10 miesięcy

1960

67

Źródło: Social Security Administration

Jak sami Państwo widzicie, różnica osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego między osobą z rocznika 1954, a osobą z rocznika 1960 będzie wynosiła cały rok. Na dodatek należy podkreślić fakt, że osoby urodzone w roku 1960, startujące emeryturę w wieku 62 lat, będą traciły o 10% więcej ze swojego pełnego świadczenia niż osoby z rocznika 1954.

W związku z kryzysem związanym ze środkami na Social Security należy się poważnie zastanowić, kiedy zacząć korzystać z emerytury, bo skutki złej decyzji mogą być bardzo poważne finansowo i ciągnąć się za nami do końca życia.

Robert Sobczak:
Jest to ubezpieczenie na życie, za które płacimy z góry. Jeżeli np. chcemy pozostawić pewną kwotę pieniędzy dla dzieci, wnuków lub innych beneficjentów bez dodatkowego jej opodatkowania, to tego rodzaju polisa może poważnie zwiększyć środki, które chcemy przekazać w razie naszej śmierci.

medicare banner

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----