----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

01 sierpnia 2022

Udostępnij znajomym:

Jak wszyscy pamiętamy, jednym z wydarzeń ubiegłych miesięcy w Firmie Luxahaus LLC i Luxahaus Beyond przy 1281-1295 Jarvis Ave, Elk Grove Village, był Wielki Piknik Charytatywny zorganizowany przez Koło #26 Raba Wyżna przy Związku Podhalan w Ameryce Północnej, którego prezesem jest Agnieszka Bielarczyk.

W tym roku wsparciem dla Klubu Raba Wyżna była organizacja Pomagamy, bo Lubimy Chicago, którego założycielką jest Jolanta Sporna oraz Luxahaus LLC i Luxahaus Beyond, którzy użyczyli swojej siedziby oraz pomogli w nagłośnieniu wydarzenia. Właścicielami Luxahaus i Luxahaus Beyond są Grzegorz i Monika Kawula - członkowie wyżej wymienionego Koła #26.

Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a liczba uczestników przekroczyła 1.5 tysiąca!

Na pikniku nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz pysznego jedzenia. Wszystko to, aby pomóc czwórce dzieci z Gminy Raba Wyżna, które zmagają się z przewlekłymi chorobami.

Arturek choruje na padaczkę lekooporną, zespół Westa. Kilka razy dziennie ma ataki, co kilka minut. Powoduje to reset mózgu, czyli jakiekolwiek czynności wyuczone mózg wymazuje. Ma 4 latka, a jest na poziomie półrocznego dziecka.

Mikołaj ma porażenie mózgowe i również zespół Westa. Do tego inne współistniejące choroby, które powodują, że jest dzieckiem wymagającym całodobowej opieki i rehabilitacji.

Klara ma przepuklinę mózgowo-rdzeniową i wymaga stałej rehabilitacji.

Jest też Kuba, który ma dziecięce porażenie mózgowe, obydwóch kończyn dolnych. Dzięki rehabilitacji ma szansę się poruszać. Wychowuje go mama, bo tato zmarł.

Dzięki temu pięknemu wydarzeniu, licznym sponsorom i uczestnikom w niecałe 7 godzin udało się zebrać piękna kwotę 14 tys. dolarów!

Wielkim dniem był 22 lipca, kiedy to odbyło się oficjalne przekazanie funduszy zebranych podczas Wielkiego Pikniku Charytatywnego. Delegacja w składzie z Jolantą Wilk z Klubu Raba Wyżna, doktor Małgorzatą Smirnow, sołtysem Raba Wyżna Przemysławem Sękiem oraz Klaudią Gromczak z firmy Luxahaus odwiedzili rodziny, dla których pieniądze zostały zebrane.

Dzieci i rodzice byli bardzo wdzięczni organizatorom pikniku oraz ludziom na nim obecnym. Docenili ogromne serce oraz otwartość na pomoc. Miło było zobaczyć uśmiechnięte buzie dzieciaczków oraz łzy wzruszenia w oczach rodziców.

Każdy grosz pomoże im w zapewnieniu codziennej rehabilitacji oraz opłaceniu wizyt u lekarzy.

Jak zapewnili organizatorzy - to nie był ostatni event charytatywny! Państwo Kawula wraz z Zarządem Koła Raba Wyżna i organizacją Pomagamy, bo Lubimy są otwarci na pomoc i organizację podobnych wydarzeń, przy okazji dziękując wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli to piękne wydarzenie - sponsorom, uczestnikom, wolontariuszom. Dziękujemy! Pomaganie jest fajne!

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----