----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

03 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

Nowa usługa od firmy SpaceX została uruchomiona. Dyrektor generalny firmy, Elon Musk, napisał we środę, że Starlink Premium jest usługą dwukrotnie bardziej bogatą niż standardowy odpowiednik.

To wszystko ma zapewnić dostęp do internetu o prędkości 150 – 500 Mb/s przy opóźnieniu rzędu 20-40 ms. Ponadto według SpaceX na wyniki te nie będą miały wpływu warunki pogodowe. Ile musimy zapłacić za usługę? Podstawowa wersja Starlink to koszt miesięczny na poziomie 99 USD. Jeśli chcemy, by internet osiągał maksymalne prędkości, cena rośnie do… 500 USD! Doliczyć trzeba również instalację systemu, a taka przyjemność to wydatek na poziomie 2,500 USD. Starlink trafi do pierwszych klientów już w 2022 roku, jak zapewnia SpaceX.

2 lata temu firma SpaceX zaczęła wprowadzać do użytku swoje satelity, a według Elona Muska z oferty skorzysta aż 100,000 klientów na całym świecie. Starlink to sieć połączonych ze sobą satelitów znajdujących się na niskiej orbicie okołoziemskiej, wzniesionych przez rakiety SpaceX.

Elon Musk podczas przemowy na Mobile World Congress w czerwcu tego roku dążył do zdobycia 500,000 użytkowników Starlink w ciągu roku. Chciał zapewnić dostęp do internetu ludziom mieszkającym w obszarach wiejskich oraz w częściach świata, gdzie dostęp drogą lądową jest utrudniony bądź niemożliwy. Pomimo trudności, jakie napotkała firma SpaceX przy okazji dostarczania swoich urządzeń do niektórych regionów, Starlink ma ambitne plany świadczenia usług rządom, małym firmom, użytkownikom zaangażowanym w codzienne czynności takie jak granie, zdalna praca czy komunikowanie się ze służbą zdrowia.

Nowa oferta Premium zapewni klientom całodobową obsługę na poziomie VIP, lepszą wydajność podczas przerw w działaniu oraz nielimitowaną ilość danych. Według SpaceX jest to idealna oferta dla dużych firm oraz szczególnie wymagających klientów. Zestaw premium o wartości 2,500 USD zawiera antenę satelitarną, router Wi-Fi, podstawę do instalacji oraz wszelkie potrzebne kable. Do uruchomienia usługi nie są potrzebne żadne umowy, jednak potencjalni klienci muszą być świadomi, że Starlink udostępniany jest na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Facebook traci użytkowników. Co się dzieje?

Po raz pierwszy Facebook odnotował spadek liczny codziennych użytkowników na całym świecie oraz niższy niż oczekiwano przyrost liczby reklam. Spowodowało to gigantyczny spadek akcji na poziomie 20%.

Tak wielki spadek przyczynił się do obniżenia wartości rynkowej firmy o około 200 miliardów dolarów. Okazuje się, że zmiana marki na Meta nie wystarczyła, by zmylić inwestorów, którzy wychwycili problemy Facebooka związane z podstawowym działaniem mediów społecznościowych. Meta boryka się z wieloma problemami. Spadek liczby użytkowników na Facebooku, Instagramie i WhatsApp to wierzchołek góry lodowej i skutek szeregu błędów popełnionych przez firmę. Główna aplikacja Facebook, która zarabia głównie z reklam, straciła milion użytkowników dziennie w samej Ameryce Północnej. Tak ogromny spadek doprowadził do ogólnego spadku liczby codziennych użytkowników na całym świecie. Jest to pierwszy spadek w historii firmy.

Sytuacja jest prawdopodobnie odzwierciedleniem znacznego spadku zainteresowania Facebookiem wśród młodych ludzi. Meta nie podaje dokładnych liczb dotyczących ilości użytkowników Instagrama, ale wzrost był rekordowo niski.

Facebook new logo on the Apple MacBook Pro Retina with an open tab in Safari browser that is on office desk. Facebook is the most popular social network in the world. Varna, Bulgaria - May 29, 2015.

Mimo to Meta nadal jest jedną z najlepiej zarabiających firm na świecie. W 2021 roku zarobiła prawie 40 miliardów dolarów, a jej głównym przychodem były reklamy. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że firma ma ogromne inwestycje związane z rozwojem gogli Quest VR, oprogramowaniem VR, nadchodzącymi okularami AR i innymi inicjatywami dotyczącymi metaverse. Dywizja ta straciła w zeszłym roku 10.2 miliarda dolarów i odnotowała przychody w wysokości 2.3 miliarda dolarów. Strata wywołana została spadkiem sprzedaży Quest oraz aplikacji VR. Meta nie informuje o dokładnej ilości sprzedanych Quest, jednak szacunki wskazują, że może to być około 10 milionów sztuk. Podczas środowej rozmowy z inwestorami Zuckerber, dyrektor generalny Meta, powiedział, że kolejny zestaw słuchawkowy do VR zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku.

Jakie plany ma firma względem obecnej sytuacji? Na razie wiadomo, że Zuckerberg planuje zwiększyć wydatki na Reality Labs w najbliższych latach oraz to, że uważa AR i VR jako główną platformę obliczeniową. Jednak największym obecnie problemem, z którym musi uporać się Meta jest biznes w mediach społecznościowych, dzięki któremu te inwestycje są możliwe.

Źródła: cnet.com, theverge.com, bankier.pl
Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----