----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 sierpnia 2021

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta - nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pan Staszek:
Jakie informacje będą potrzebne do wypełnienia aplikacji na Extra Help?

Robert Sobczak:
Panie Staszku, do aplikacji na Low Income Subsidy zwanej inaczej Extra Help, potrzebna będzie Pana karta Medicare, ID lub prawo jazdy, numer Social Security, wiedza o stanie Pana kont bankowych (czekowych, oszczędnościowych, CD itd.), emerytalnych (IRS, 401K, 403B itd.), wartość nieruchomości nierezydencyjnych posiadanych przez Pana oraz dane dotyczące dochodów. To tak w skrócie.

Pani Barbara:
Idę na wcześniejszą emeryturę, czy Medicare można załatwić wcześniej niż od 65. urodzin?

Robert Sobczak:
Pani Barbaro, mimo że formalności związane z wcześniejszą emeryturą i Medicare załatwia się w tym samym biurze Social Security Administration, to niestety okresy, w którym przysługują te benefity są inne w obydwu przypadkach. Mimo że wcześniejszą emeryturę możemy uzyskać już w wieku lat 62, to niestety świadczenia dotyczące Medicare w większości sytuacji otrzymamy dopiero wchodząc w 65. rok życia i wypełniając wszystkie pozostałe wymagania dotyczące otrzymania Medicare. Formalności związane z rozpoczęciem Medicare można rozpocząć dopiero około 3-6 miesięcy przed Pani 65. urodzinami. Jeśli spełniamy wszystkie warunki, to Medicare rozpoczyna się zazwyczaj 1-go dnia miesiąca naszych 65. urodzin. Wyjątkiem od tej reguły jest posiadanie renty inwalidzkiej (disability) przez 24 miesiące.

Pani Mariola:
Mam 71 lat i dopiero weszłam w Medicare. Moja koleżanka powiedziała mi, że nie mam szans na wykupienie suplementów do Medicare bo przekroczyłam 70 rok życia.

Robert Sobczak:
Na szczęście Pani koleżanka jest w błędzie. Podejrzewam, że weszła Pani w Medicare tak późno ze względu na status emigracyjny lub ilość wypracowanych kwartałów. Każda osoba wchodząca w Medicare część A i B ma nie tylko możliwość zapisania się na suplementy do Medicare, ale również posiada gwarantowany półroczny okres, w którym to można wybrać dowolny suplement do oryginalnego Medicare bez weryfikacji zdrowotnej. Ponadto może Pani wziąć pod uwagę plany typu Medicare Advantage jako jedną z opcji.

Pani Jadwiga:
Mam Medicare Advantage i chciałabym się dowiedzieć, co oznacza skrót OTC?

Robert Sobczak:
OTC – to „Over the Counter” benefits. Dodatkowe świadczenia zawarte w niektórych planach typu Medicare Advantage oferujące pule środków pieniężnych oferowanych dla posiadaczy tych planów, do wykorzystania na artykuły i środki medyczne w określonym okresie czasu i w określonym miejscu.

Pani Krystyna:
Mam jedną polisę na życie, czy mogę dokupić jeszcze jedną?

Robert Sobczak:
Nie ma żadnych przeciwwskazań, by posiadać dwie lub więcej polis na życie. Obie polisy wypłacą kwotę, na jaką będzie Pani ubezpieczona w momencie śmierci lub innych sytuacjach uwzględnionych w polisie.

Pan Jakub:
Czy w oryginalnym Medicare są pokryte usługi dentystyczne?

Robert Sobczak:
Niestety oryginalne Medicare czyli Part A i Part B samo w sobie nie pokrywa świadczeń dentystycznych. Należy rozejrzeć się za oddzielną polisą dentystyczną lub planem Medicare Advantage, który zawiera tego typu świadczenia.

Pan Antoni:
Mam Obamacare i przechodzę na Medicare od marca następnego roku, czy warto jest wykupić Obamacare na 2 miesiące i czy możecie pomóc mi w zamianie jednego programu na drugi?

Robert Sobczak:
Panie Antoni, po pierwsze w Stanach Zjednoczonych posiadanie polisy ubezpieczeniowej na zdrowie uważam za niezbędne. W związku z tym wykupienie polisy typu Obamacare choćby na 2 miesiące ma jak największy sens. Ze względu na to, że nasza agencja specjalizuje się polisach zabezpieczających zdrowie, życie i przyszłość bez względu na wiek osoby zainteresowanej, to bardzo chętnie pomagamy w całościowym procesie zmiany świadczeń federalnych pomiędzy programami Obamacare i Medicare.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----