27 sierpnia 2016

Udostępnij znajomym:

iFixit nagłośnił sprawę z wadliwymi ekranami smartfonów iPhone 6 i 6 Plus. Problemy w rzeczywistości nie dotyczą samego wyświetlacza, a kontrolerów dotyku, które umieszczone są na płycie głównej.

Prawdopodobnie jest to wada, która jest ujawniana po czasie. iPhone 6 i 6 Plus debiutowały niespełna dwa lata temu. Problem z ekranami dotyczy szarych pasków, które pojawiają się w górnej części wyświetlaczy. Firma z Cupertino na razie milczy w tym temacie. Trudno powiedzieć, czy Apple zdecyduje się na uruchomienie specjalnego programu naprawy, w ramach którego zaoferuje pomoc również po upłynięciu gwarancji.

Warto dodać, że to nie pierwsze problemy z iPhone'ami 6. W zeszłym roku uruchomiono specjalny program wymiany tylnych aparatów iSight w modelach z 5.5-calowymi ekranami. 

 

Komputery Mac z Thunderbolt 3 i USB 3.1 10 Gbps

W kodzie systemu macOS Sierra, który obecnie znajduje się w fazie beta testów, doszukano się wzmianek na temat wsparcia dla interfejsów Thunderbolt 3 oraz USB 3.1 2. generacji.

Obecne komputery Mac obsługują tylko USB 3.1 1., który zapewnia prędkość przesyłania danych do 5 Gbps. Druga generacja interfejsu podwaja wartość do 10 Gbps. To oznacza, że nowe komputery, których premiery spodziewamy się jesienią, otrzymają już nowe interfejsy.

Najwięcej zmian spodziewamy się w MacBookach Pro. Komputery mają być cieńsze, a górny rząd klawiszy funkcyjnych ma zostać zastąpiony przez panel dotykowy OLED, który będzie programowalny. Prawdopodobnie pojawi się także przycisk Touch ID, który znamy z iPhonów i iPadów.

 

Aero – dron od Intela

Intel coraz mocniej zaznacza swoją pozycję na rynku dronów. Po maszynach przeznaczonych do kręcenia filmów 360 firma pokazuje swojego nowego drona - Aero. Urządzenie to pokazano na Intel Development Forum. Jak wynika z danych technicznych nie jest to tylko klasyczna maszyna do latania i robienia filmików. To raczej element intelowskiej platformy, który wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Atom.

Dron ma wsparcie Plug&Play, kontrolera z oprogramowaniem Dronecode PX4, kamery RealSense z funkcją omijania przeszkód oraz oprogramowania mapującego od AirMap. Wszystkie te komponenty służą wyłącznie temu, by na Aero testować aplikacje dla dronów.

Produkt ma trafić do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

 

Samsung CFG70

Samsung CFG70 to nowy, profesjonalny monitor dla graczy, którym Koreańczycy chwalili się w trakcie targów Gamescom 2016..

Nowy monitor od Samsunga ma 24-calowy, zakrzywiony ekran, który jest w stanie wyświetlać obraz przy odświeżaniu 144 Hz. Krzywizna monitora to 1800R, a zakres kątów widzenia ustalono na 178 stopni. Samsung chwali się, że CFG70 jest pierwszym komercyjnym monitorem, który oferuje czas reakcji matrycy na ruchomy obraz w ciągu zaledwie 1 ms. Urządzenie cechuje się też przyjaznym dla graczy menu OSD Gaming UX, gdzie można definiować różne tryby, w zależności od uruchamianych gier. Na przednim panelu znajdują się łatwo dostępne kontrolki, które umożliwiają szybką zmianę parametrów.

Posiada też funkcję redukcji niebieskiego światła, co ma zapewnić mniejsze zmęczenie oczu. Cena monitora nie jest znana.

 

Nikon D3400

Aparaty z serii D3xxx to najtańsze i najprostsze modele lustrzanek Nikona, przeznaczone dla amatorów, początkujących fotografów. Najnowszy model, Nikon D3400 może zainteresować osoby, dla których ważna jest długa praca na jednokrotnie naładowanej baterii. Kolejną nowością jest technologia SnapBridge, po raz pierwszy dostępna w amatorskiej lustrzance Nikona. Funkcja ta pozwala na łatwe przesyłanie zdjęć do urządzeń mobilnych przy wykorzystaniu bezprzewodowego połączenia Bluetooth.

Nowy Nikon ma również bardziej czułą matrycę niż poprzednik. 24.2-megapikselowy sensor CMOS formatu APS-C pracuje z natywnym ISO 100-25600. Niestety, producent wyeliminował ultradźwiękowy system czyszczenia matrycy.

W nowej lustrzance usunięto również złącze zewnętrznego mikrofonu. Na pokładzie znajdziemy procesor EXPEED 4 oraz 11-punktowy system AF. Aparat rejestruje filmy 1080/60p, a w trybie seryjnym może fotografować z prędkością 5 klatek/s.

Kadr możemy kontrolować na 3-calowym ekranie LCD.

Nikon D3400 będzie dostępny we wrześniu w cenie ok. 650 dolarów w zestawie z obiektywem AF-P DX Nikkor 18-55mm F3.5-5.6G VR.

 

Antywirusy na Androida

W sieci nie brakuje doniesień o atakach cyberprzestępców na urządzenia z systemem Android. Nic dziwnego - smartfony są przecież teraz bardziej powszechne od komputerów, a platforma Google okazuje się najbardziej oczywistym celem.

Firma AV-Test sprawdziła najbardziej aktualne wersje cenionych antywirusów na Androida.

Wyniki testów nastrajają wyjątkowo dobrze. Tylko czterem z 26 programów udało się wykryć mniej niż 99% zagrożeń. Najniższy wynik to jednak i tak aż 97.1% uzyskany przez Webroot SecureAnywhere Mobile. Jedenaście narzędzi uzyskało maksymalne rezultaty, czyli 100% wykrywalności - zarówno jeśli chodzi o referencyjny zestaw złośliwego oprogramowania, jak i sprawdzanie ich w naturalnych warunkach.

Dziewiętnaście aplikacji może pochwalić się wynikiem 13/13 punktów, przy ustalaniu którego brano pod uwagę ochronę, użyteczność i dodatkowe funkcje. Wśród nich znajdziemy między innymi znane programy Avira, Bitdefender, ESET, G Data, Kaspersky czy Symantec.

Na podstawie testów trudno wskazać najlepszego, wystarczy więc wybrać tego, który jest dla nas najbardziej wygodny w obsłudze.

Opracował:  Daniel Odroniec               
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

`

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

KD MARKET 2024

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor