Jak współczesna dentystyka może poprawić życie i zdrowie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----
Dr Dorothy Anasinski

Dr Dorothy Anasinski


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

O zbawiennym wpływie uśmiechu napisano dziesiątki artykułów. Nie jest tajemnicą, że uśmiech jest naszą wizytówką, bardzo często przesądza o pierwszym wrażeniu i zjednuje nam przyjaciół.

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak drobna korekta uzębienia, wstawienie zęba, wybielenie zębów czy ich wyprostowanie, całkowicie odmienia nasze życie, poprawia poczucie własnej wartości i odejmuje lat. Sprawny i doświadczony dentysta potrafi w ciągu jednej lub dwóch wizyt odmienić nasze zęby i odmłodzić wygląd twarzy.

W jednym z poprzednich artykułów pisałam o wybielaniu zębów – najprostszej i najszybszej metodzie poprawy wyglądu zębów. Wielu pacjentów decyduje się na zabieg wybielania wiosną lub latem, gdyż chcą dobrze wyglądać w trakcie wakacji, graduacji, wesel czy innych uroczystości rodzinnych. Jeżeli brakuje nam zębów, mamy stan zapalny dziąseł czy odsłonięte korzenie zębów wtedy samo wybielanie nie wystarczy.

W Stanach Zjednoczonych od lat modne jest pojęcie “makeover”, które oznacza przemianę, transformację, zmianę wyglądu. Smile makeover – to zmiana wyglądu naszego uzębienia, przez co otrzymujemy piękny, zdrowy uśmiech i lepsze samopoczucie.

W trakcie rozmów z pacjentami często słyszę  – “Pani doktor jak to będzie wyglądało? Czy będzie poprawa? Czy zauważę różnicę?” Te pytania stały się inspiracją tego artykułu.

Przy pomocy opisów przybliżę Państwu proces poprawy wyglądu zębów i udowodnię, że wszystko jest możliwe, a różnica w wyglądzie uzębienia i twarzy jest widoczna.

Pacjentka zgłosiła się do naszej Kliniki, gdyż miała problemy z gryzieniem i żuciem. To utrudniało jej życie i funkcjonowanie. W trakcie pierwszej wizyty konsultacyjnej ustaliliśmy, że pacjentka ma próchnicę, braki w uzębieniu i generalnie nie jest zadowolona z wyglądu swoich zębów. Zdecydowaliśmy się na usunięcie chorych zębów i wstawienie implantów metodą All on 4. Cały zabieg odbył się w ciągu jednego dnia. 

Pacjentka zgłosiła się do nas niezadowolona z wyglądu zębów. Jak wyznała – przestała się uśmiechać. W trakcie wizyty kontrolnej stwierdziliśmy, że zęby są nierówne, innego koloru, występuje wada zgryzu utrudniająca gryzienie i jedzenie, oraz infekcja dziąseł. Pacjentka przeszła leczenie ortodontyczne, wstawiono jej implanty oraz wybielono zęby. Po zabiegu wstawienia implantów poprawił się nie tylko jej uśmiech, ale także funkcje gryzienia i żucia oraz wymowa. 

Pacjent zgłosił się do kliniki narzekając na wadę zgryzu i wygląd zębów. W trakcie pierwszej wizyty kontrolnej zauważyliśmy, że pacjent cierpi na infekcję dziąseł, ma braki w uzębieniu i przebarwienia. Za pomocą koronek i implantów udało się odtworzyć bardzo ładne uzębienie. 

Pacjentka zgłosiła się do kliniki, gdyż nie była zadowolona z wyglądu swoich zębów. W trakcie wizyty okazało się, że stara koronka jest w złym stanie, przez co drażni dziąsła, są braki w uzębieniu, co przyczyniało się do nieprawidłowego gryzienia i żucia. Pacjentka wybrała metodę All on 4. Czyli wstawienie implantów w ciągu jednego dnia. 

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki z chęcią poprawy wyglądu zębów oraz usunięcia ruszających się zębów. Narzekała na problemy w momencie jedzenia i żucia. W trakcie wizyty kontrolnej stwierdzono zaawansowaną chorobę dziąseł, nieleczoną próchnicę, ruszające się zęby, które uniemożliwiały gryzienie, żucie, jedzenie. Pacjentka po wyleczeniu dziąseł zdecydowała się na implanty, które całkowicie odmieniły jej uśmiech, a także przywróciły funkcję gryzienia i żucia.

Dentystyczne metamorfozy wykonywane są w gabinetach dentystycznych codziennie. Dla wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy są to zabiegi przewidywalne, dające oczekiwane rezultaty, wykonywane precyzyjnie, bezpiecznie i bezboleśnie. Dzięki znieczuleniu pacjent nie czuje bólu. Dziś na życzenie pacjenta można te zabiegi przeprowadzić pod narkozą. Pacjenci wybierają narkozę, jeżeli chcą w tym samym dniu usunąć zęby, wstawić implanty i obudzić się z pięknym uśmiechem. Metody znieczulania też zmieniły się w ciągu ostatnich lat. Osoby, które nie przepadają za znieczuleniem miejscowym dokonanym za pomocą zastrzyku mogą zostać znieczulone za pomocą maści albo sprayu do nosa. Technologia 3D umożliwia bezbłędne umiejscowienie implantów.

Dla pacjentów to szansa na drugie życie, przedłużenie młodości i właściwego funkcjonowania. Brak zębów, krzywe zęby, choroby dziąseł to nie tylko problemy kosmetyczne, to poważne problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do dalszych powikłań.

Zwykło się uważać, że poprzez metamorfozę wyglądu zębów lekarze dentyści dają nam drugą szansę na lepsze, szczęśliwsze życie. Jako lekarz periodonta wiem, że drugą szansę ofiarują sobie pacjenci, którzy są odważni, nie boją się zmian, zgłaszają się do nas, z nadzieją, że najlepsze jeszcze przed nimi.

Dorothy A. Anasinski, D.D.S.
Specialist in Periodontics and Dental Implants
Assistant Clinical Professor,
Postgraduate Periodontics, University of Illinois
Diplomat, American Board of Periodontology
Dental Specialists of Niles, P.C.
8216 W. Oakton
Niles, IL 60714
Tel.: (847) 685-6686
www.dentalspecialistsofniles.com