----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----
Robert Sobczak

Robert Sobczak


Kontakt: (844) 654-5185

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta - nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z klientami. Przedstawiamy pytania, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl pojawia się co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pan Jan:
Czy Medicare jest dla wszystkich?

Robert Sobczak:
Z przekorą możemy powiedzieć, żeMedicare jest dla wszystkich osób spełniających poniższe warunki:

  • uregulowany status emigracyjny
  • ukończone minimum 65 lat lub 2 lata pobytu na rencie inwalidzkiej (disability)
  • wypracowane i rozliczone 40 kwartałów w pracy
  • końcowy etap choroby nerek

Pani Katarzyna:
Czy w związku z koronawirusem pojawiły się nowe opcje, by zapisać się lub zmienić ubezpieczenie?

Robert Sobczak:
Tak, pojawiły się nowe opcje, ale zależą one od wieku i sytuacji ubezpieczonego.

Osoby w wieku poniżej 65. roku życia, nieposiadające Medicare, które utraciły ubezpieczenie z pracy, mogą skorzystać ze specjalnego okresu zapisowego na Obamacare i sprawdzić, czy kwalifikują się na dofinansowanie rządowe. Mogą one oczywiście skorzystać z planów krótkoterminowych lub szpitalnych z weryfikacją zdrowotną, tak by zakwalifikować się na preferowane stawki dla osób relatywnie zdrowych.

Osoby powyżej 65. roku życia lub młodsze posiadające Medicare mogą skontaktować się z nami, by sprawdzić, czy przysługuje im możliwość zapisania się lub zmiany obecnego planu zniżkowego na leki na receptę lub planu typu MedicareAdvantage w obecnym okresie. Center for Medicare and Medicaid services otworzyło specjalne opcje dla beneficjentów Medicare w obecnym okresie.

Pan Julian:
Czy Medicare i Medicaid to jest jedno i to samo?

Robert Sobczak:
Medicare jest programem administrowanym na poziomie federalnym i przeznaczonym dla osób powyżej 65. roku życia z wypracowanym 40-kwartalnym stażem pracy lub osób przebywających na rencie inwalidzkiej przez co najmniej 2 lata.

Medicaid natomiast jest programem administrowanym przede wszystkim na poziomie stanowym przeznaczonym dla osób o niskich dochodach.

Pan Zenon:
Mam 75 lat. Czy nadal jestem w stanie wykupić polisę na życie?

Robert Sobczak:
Jak najbardziej jesteśmy w stanie Panu pomóc. Dużo będzie zależało jednak od Pana sytuacji zdrowotnej.

Pani Janina:
Mam 67 lat. W chwili wejścia w Medicare posiadałam ubezpieczenie z pracy, w związku z tym aktywowałam tylko i wyłącznie część A Medicare. Za kilka miesięcy chcę odejść z pracy i przejść na emeryturę. Chciałabym wiedzieć, jaka jest procedura związana z aktywowaniem części B Medicare.

Robert Sobczak:
W momencie, w którym ma już Pani ustaloną datę odejścia z pracy lub datę rezygnacji z ubezpieczenia grupowego prosimy o kontakt z nami i pomożemy Pani wypełnić odpowiednie formy i wyślemy je do Pani do podpisania. Jedna z form określa datę reaktywacji części B Medicare i musi być podpisana przez aplikanta, druga forma jest potwierdzeniem ciągłości i posiadania ubezpieczenia z pracy i powinna być wypełniona i podpisana przez pracodawcę lub osobę z działu kadr (HR).

Po otrzymaniu od Pani podpisanych form pomożemy dostarczyć je do Social Security Administration do realizacji. Po kilku tygodniach od wysłania otrzyma Pani nową kartę Medicare z datami aktywności części A i B. Po otrzymaniu nowej karty będzie Pani gotowa do spotkania z agentem w celu wybrania uzupełnień do Medicare.

Pan Antoni:
Mam 62 lata i przechodzę na wcześniejszą emeryturę, czy kwalifikuję się również na Medicare?

Robert Sobczak:
Niestety data przejścia na wcześniejszą emeryturę nie jest powiązana z datą otrzymania Medicare. Na Medicare przechodzimy zazwyczaj kończąc 65 lat lub po 24 miesiącach od otrzymania renty inwalidzkiej (tzw. disability).

Pan Rafał:
Mam Medicare Advantage i słyszałem, że istnieją na rynku suplementy/dodatki do Medicare Advantage, co to jest?

Robert Sobczak:
Jeśli chodzi o dodatki do planów typu Medicare Advantage to możemy dokupić dodatkowo pokrycia dentystyczne, okulistyczne, plan na krytyczną chorobę i najbardziej popularne plany typu indemnity pokrywające na przykład koszty pobytu w szpitalu, karetki pogotowia lub pobytu w SkilledNursingFacility.

Pani Krystyna:
Mam jedną polisę na życie, czy mogę dokupić jeszcze jedną?

Robert Sobczak:
Nie ma żadnych przeciwwskazań, by posiadać dwie lub więcej polis na życie. Obie polisy wypłacą kwotę, na jaką będzie Pani ubezpieczona w momencie śmierci lub innych sytuacji uwzględnionych w polisie.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com