45 osób zginęło w kwietniu
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Departament policji w Chicago w poniedziałek ujawnił raport dotyczący przestępczości w kwietniu, z którego wynika, że w ubiegłym miesiącu 45 osób zostało zabitych w strzelaninach.

Policja stwierdziła, że dane statystyczne dotyczące ilości strzelanin są niższe niż za ubiegły rok, ale liczby mówią same za siebie. 45 osób zabitych w strzelaninach to o 9 więcej niż w kwietniu 2016 roku.

Doszło do 247 niezależnych strzelanin - tylko o kilka mniej niż 253 odnotowane w ubiegłym roku. Policja potwierdziła, że 308 osób zostało postrzelonych w ubiegłym miesiącu - nieco tylko mniej niż w ubiegłym roku, kiedy liczba ta wynosiła 311 osób.

W oświadczeniu wydanym przez departament policji w poniedziałek wygląda to jednak nieco inaczej. Według policyjnych danych przygotowywanych z roku na rok wynika, że liczba strzelanin spadła o 13 procent i jest o 9 procent mniej ofiar.

Departament poinformował, że wykorzystuje nową stronę, dzięki której można anonimowo powiadamiać o przestępstwach - www.CPDTip.com - do współpracy ze społeczeństwem w zapobieganiu przestępczości. Niektórzy mieszkańcy jednak wciąż dość sceptycznie nastawieni są do nowego narzędzia, ponieważ obawiają się o zachowanie anonimowości.

"To jest całkowicie anonimowe. Skontaktujemy się z tobą tylko jeśli wybierzesz taką opcję i podasz swoje informacje. Kiedy wyślesz nam coś, to wszystko, co otrzymujemy i działamy na podstawie otrzymanych informacji" - powiedział komendant, Eddie Johnson.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: