----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Od 15 lipca popularny polski program telewizyjny dla Polonii na świecie – TVP Polonia wzbogacony o TVP Wilno jest ponownie dostępny dla polonijnych telewidzów w Stanach Zjednoczonych. Program jest oferowany przez operatora satelitarnego DISH Network oraz w serwisie internetowym Sling.

DSC 8247

„W grudniu 2019 roku TVP Polonia zeszła z rynku telewizyjnego w USA. Było to spowodowane sprawami sądowymi związanymi z TVP Polonia i jej dotychczasowym dystrybutorem na rynku amerykańskim. W lutym bieżącego roku te procesy się zakończyły i od tej chwili wspomniany program możemy legalnie oglądać w Stanach Zjednoczonych.

TVP Polonia ma bogatą ofertę programową skierowaną do polonijnego widza w Stanach Zjednoczonych. Emitowane będą programy dla Polonii i o Polonii. Nie tylko te produkowane w Polsce, ale również powstałe na terenie całego świata. 24 godziny na dobę możemy się cieszyć z tych dwóch kanałów. Warto dodać, że w ofercie mamy również trzeci całodobowy kanał informacyjny – TVP Info.

Od kilkudziesięciu lat sprowadzamy kanały telewizyjne z Polski. Firma Radar Sat te kanały reprezentuje i sprzedaje. Od dzisiaj mamy dwa następne kanały i w sumie w naszej ofercie mamy ich 25. Jest to poważna oferta i fenomenalna sprawa, że możecie państwo za 20 dolarów tyle kanałów oglądać. Telewizja Sling i DISH Network są jedynymi legalnymi telewizjami w Stanach Zjednoczonych posiadającymi w swojej ofercie kanały polskie, między innymi TVP. Bardzo gorąca zachęcam do korzystania z naszej oferty serwisów telewizyjnych, tak żeby oglądać legalnie polską telewizję. Aby tak się stało, najprościej zadzwonić na polską infolinię: 1-800-524-0101. W przyszłości planujemy rozszerzanie oferty TVP, jak i innych kanałów, które mamy w swoich zasobach. Dzięki temu, że sprawa sądowa TVP się skończyła będziemy mogli w przyszłości oferować więcej jej programów” – powiedział podczas konferencji prasowej, która 15 lipca odbyła się w chicagowskiej siedzibie firmy Radar Sat jej prezes Rafał Stykowski, przedstawiciel Sling TV/Dish Network w polonijnym środowisku.

TVP Polonia dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi integruje Polaków rozsianych po całym świecie. Najważniejszym zadaniem stacji jest podtrzymywanie polskiej tożsamości poprzez upowszechnianie języka polskiego, znajomości historii, kultury i współczesności. Dzięki programowi widzowie otrzymają codziennie najświeższe wiadomości. Przesłaniem społecznym, która telewizja realizuje jest tworzenie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków poza granicami kraju, prezentowanie sylwetek wybitnych przedstawicieli środowiska polonijnego oraz ich zaangażowania i wkładu w najważniejsze osiągnięcia krajów, w których żyją. Promocja Polski odbywa się poprzez ukazywanie walorów turystycznych, przyrodniczych naszego kraju oraz zmian zachodzących w życiu Polaków. W swojej ofercie ma liczne seriale filmowe, programy publicystyczne, historyczne i naukowe. TVP Wilno jest polskojęzycznym kanałem Telewizji Polskiej promującym nasz kraj i adresowanym do Polaków na Litwie. Ma w swoje ofercie liczne programy rozrywkowe, seriale oraz filmy dla dzieci.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP