Zmiany w prawie o ruchu drogowym w Illinois
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Co najmniej 15 z 200 nowych praw dotyczy ruchu drogowego. Oto ustawy, które wprowadzają najważniejsze dla kierowców zmiany albo dodatkowe przepisy.

HB 4105 - Pozwala, by tylne światła w motocyklach były niebieskie.

HB 5723 - Przewiduje, że osoba skazana za prowadzenie pojazdu bez ubezpieczenia winna była wykroczenia, a nie najlżejszego przestępstwa kryminalnego zwanego business offense.

HB 5651 - Pozwala właścicielom pojazdów wybrać dzień urodzin na datę upływu ważności rejestracji auta.

HB 6010 - Przestępstwem będzie doprowadzenie do świadomego uderzenia samochodu przedmiotem, który spadnie z wiaduktu na autostradę.

SB 2806 - Wysokie kary za przejazd na świetle przez tory. Kierowcy ignorujący sygnalizację świetlną na przejazdach kolejowych w Illinois będą od nowego roku ponosić wyższe kary. Dwadzieścia cztery osoby zginęły w całym stanie w 2015 roku, ponieważ kierowcy zlekceważyli przepisy o ruchu drogowym. Gubernator Bruce Rauner podpisał w czerwcu ustawę, która podwaja wysokość mandatów w takich przypadkach. Kierowcy złapani na przejeżdżaniu torów na sygnalizacji zapłacą mandat w wysokości $500. Każdy kolejny mandat za złamanie tych przepisów to już $1,000.

HB 6006 - Wprowadza obowiązek zmiany pasa, gdy zbliżamy się do samochodu z włączonymi światłami awaryjnymi.

HB 6131 - Na zajęciach nauki jazdy w szkołach nauczyciele będą instruować uczniów jak prawidłowo zachować się po zatrzymaniu przez policję.

HB 5912 - Potwierdza, że rowerzyści mają takie same prawa i obowiązki uczestników ruchu, w tym te dotyczące ustąpienia pierwszeństwa pieszym na przejściach czy zatrzymywania się przed znakiem STOP (right-of-way).

HB 5649 - Pozwala sekretarzowi stanu na wydawanie specjalnych tablic rejestracyjnych na motocykle, z których dochód zasili fundusz Illinois Fire Fighter's Memorial wspierający strażaków, którzy zginęli na służbie.

SB 0805 - Wymaga, by tablice rejestracyjne były wyraźnie widoczne.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: