Implanty – inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Brak uzębienia jest powszechnym problemem i dotyczy ludzi w różnym wieku. Wedle raportu American College of Prosthodontists 178 milionów Amerykanów nie ma przynajmniej jednego zęba, z tego około czterdzieści milionów nie ma żadneg własnego zęba. 30% dorosłych między 65 a 75 rokiem życia nie ma żadnego własnego zęba.

Nie jest tajemnicą, że brak zębów utrudnia życie i drastycznie zmienia jego jakość. Zmiany w szczęce powodują zmiany wyglądu twarzy. Ludzie bez zębów rzadziej się uśmiechają, niechętnie uczestniczą w spotkaniach towarzyskich, dodatkowo ich poczucie własnej wartości spada. Brak zębów to nie tylko problem estetyczny czy kosmetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Brak zęba czy zębów może powodować, że inne zęby przesuwają się na wolne miejsce, a to może mieć wpływ na cały zgryz. Brak zęba lub zębów wpływa na zmianę rozkładu sił w szczęce, co może prowadzić do pękania lub kruszenia się pozostałych, zdrowych zębów. Ubytki zębów zaburzają prawidłowe gryzienie i przeżuwanie, co w konsekwencji powoduje problemy z jedzeniem.

Najtrwalszą metodą odbudowy braków zębowych jest wstawienie implantu lub implantów. Wstawienie implantu nie tylko przywraca utracony ząb, ale także stanowi doskonałą podporę dla innych zębów i zapobiega nadmiernej utracie kości w szczęce.

Pacjenci, którym brakuje zęba lub zębów powinni rozważyć wstawienie implantów. Wiele klinik stomatologicznych oferuje bezpłatne konsultacje, w trakcie których pacjenci otrzymują wszystkie niezbędne informacje dotyczące stanu jamy ustnej, przebiegu procedury wstawienia implantów, oraz kosztów zabiegu.

Implanty dentystyczne są powszechną procedurą w przypadku braku zębów. Popularność implanty zawdzięczają nie tylko estetyce, ale przede wszystkim funkcjonalności. Dla porównania protezy zapewniają tylko 20% funkcjonalności. Osoby posiadające protezy z własnego doświadczenia wiedzą, że nie przywracają one w pełni funkcji żucia i gryzienia, mogą się łamać, a nawet wypaść w najmniej oczekiwanym momencie. Historie pacjentów o wyjazdach wakacyjnych, w trakcie których złamała się proteza, albo wypadła w trakcie pływania w basenie nie są rzadkością.

Używając protezy można odczuwać dyskomfort podczas jedzenia. Pacjenci używający protez doskonale pamiętają pierwsze tygodnie, kiedy musieli ograniczyć lub wyeliminować z jadłospisu produkty i potrawy twarde oraz lepkie. Ciekawostką jest fakt, że proteza może zakrywać kubki smakowe znajdujące się na podniebieniu, co wpływa na zmianę smaku.

Proteza w jamie ustnej ma wpływ na wymowę.

Odkładanie się resztek pokarmów w szczelinie między protezą a dziąsłem może prowadzić do podrażnień i stanów zapalnych w jamie ustnej.

Najskuteczniejszym, najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem dla osób nieposiadających zęba lub zębów są implanty dentystyczne.

Zabieg wstawiania implantów jest wykonywany ze znieczuleniem, co sprawia, że jest bezbolesny. Po zabiegu pacjenci najczęściej bardzo szybko, w ciągu dwóch dni, dochodzą do pełnej sprawności i nie odczuwają żadnego dyskomfortu.

Protezy i mostki to rozwiązanie tymczasowe, które trzeba wymieniać co 5-10 lat. Implanty, przy zachowaniu właściwej higieny, sprawdzają się do końca życia. Obecne implanty praktycznie w 100% oddają jakość własnych zębów, funkcjonowanie i możliwość gryzienia, żucia i prawidłowego mówienia.

Gwarancją sukcesu leczenia implantologicznego jest dobór najlepszego specjalisty, który posiada wiedzę, doświadczenie, specjalistyczne kursy, a także potrafi właściwie zdiagnozować stan zdrowia jamy ustnej pacjenta.

Trwałość i dożywotnia funkcjonalność implantów zależą w dużej mierze od samego pacjenta, przestrzegania zaleceń lekarza, właściwej higieny i dbania o implanty, wizyt profilaktycznych i specjalistycznego czyszczenia w gabinecie.

Implanty dentystyczne to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie. Implanty są wytrzymałe, dzięki nim nie zanika kość w szczęce, przy ich wszczepianiu nie narusza i nie uszkadza się zębów sąsiadujących oraz zdrowych zębów. Implanty przywracają wszystkie funkcje: żucia, mówienia, gryzienia i nie powodują żadnych komplikacji zdrowotnych.

Dorothy A. Anasinski, D.D.S.
Specialist in Periodontics and Dental Implants
Assistant Clinical Professor,
Postgraduate Periodontics, University of Illinois
Diplomat, American Board of Periodontology
Dental Specialists of Niles, P.C.
8216 W. Oakton, Niles, IL 60714
Tel.: (847) 685-6686
www.dentalspecialistsofniles.com