Szukasz lepszej pracy – zacznij od wizyty u dentysty
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Powodów do dbania o zęby jest wiele. Rozwijające się w jamie ustnej choroby dziąseł mają wpływ na zdrowie całego organizmu, a brak zębów to nie tylko problem estetyczny, ale także poważne ograniczenie funkcji żucia, gryzienia i spożywania pokarmów. Ostatnio, za przyczyną badań naukowców, doszedł jeszcze jeden powód, aby dbać o zęby – dobre pierwsze wrażenie. Okazuje się, że “właściciele” zdrowych, białych, prostych zębów utożsamiani są z osobami, które osiągnęły sukces, są popularne, inteligentne, cieszą się dobrym zdrowiem i powodzeniem u płci przeciwnej.  

Osoby posiadające ładny uśmiech i zdrowe zęby postrzegane są jako bardziej atrakcyjne. 38% Amerykanów przyznaje, że nie umawia się na następną randkę z kimś, kto ma zaniedbane zęby. Oceniając innych, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na uśmiech, włosy, stan skóry twarzy, ubranie, buty. 29% Amerykanów przyznaje, że część twarzy, na którą najbardziej zwracają uwagę w trakcie pierwszego spotkania albo randki, to usta i zęby. 24% osób zapamiętuje uśmiech nowo poznanej osoby. Proste, białe zęby świadczą o sukcesie osobistym i zawodowym – tezę tę popiera 45% Amerykanów. 58% uważa, że ludzie, którzy mają ładne zęby, są lepiej sytuowani materialnie niż inni. Dla 21% Amerykanów szczęście i zadowolenie z życia idzie w parze z pięknym uśmiechem. 47% uważa, że proste, białe zęby są oznaką zdrowia. 73% Amerykanów przyznaje, że ludzie z przyjaznym uśmiechem na twarzy wzbudzają zaufanie, a 99% nie ma wątpliwości, że atrakcyjny uśmiech pomaga w życiu.

Piękny, zdrowy uśmiech w dobie wszechobecnych mediów społecznościowych, a szczególnie Instagrama, to konieczność.  

Zdjęcia czy selfie umieszczane na portalach społecznościowych kreują nasz image, decydują o zainteresowaniu czy popularności. Uśmiech jest nieodłącznym atrybutem atrakcyjności.

Oczywiście dzięki aplikacjom na Instagramie można wybielić zęby, a nawet wyprostować. Niestety, w realnym świecie takie sztuczki się nie powiodą.

Pierwsze wrażenie jakie robimy, pozostaje niezapomniane. W sytuacjach biznesowych, towarzyskich, bądź gdy szukamy pracy, pierwsze wrażenie, trwające kilka sekund, to nasza karta przetargowa, która decyduje o dalszym sukcesie.

Nie jest tajemnicą, że lubimy robić interesy z ludźmi, których lubimy. Podobnie jest w przypadku zatrudniania – chcemy pracować z ludźmi nie tylko kompetentnymi, którzy będą w stanie wykonać powierzone im zadania, ale także z takimi, którzy “pasują do zespołu” – czyli są lubiani. Co decyduje o pierwszym wrażeniu? Wygląd, na który składa się dobrze dopasowany, schludny strój, fryzura i uśmiech.

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci do podjęcia nowej pracy są najczęściej zestresowani. Wedle szacunków 65% pracodawców przyznaje, że bardziej skłonni są zatrudnić osobę, która w trakcie rozmowy o pracę, sprawia wrażenie przyjaznej, uśmiecha się i wzbudza zaufanie.

Uśmiech w trakcie rozmowy o pracę świadczy o pewności siebie, poczuciu własnej wartości, zrelaksowaniu – pomimo presji oceny, ze strony przyszłego pracodawcy, pozytywnym nastawieniu, optymizmie i entuzjazmie. Mowa ciała, na którą składa się mimika twarzy, w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej jest równie ważna jak to, co mówimy. Uśmiechanie się w trakcie spotkania z przyszłym pracodawcą wskazuje na to, że mamy podobne interesy, rozumiemy się, interesują nas podobne kwestie, jesteśmy zadowoleni i podtrzymujemy dobrą atmosferę rozmowy. To w dużym stopniu może przesądzić o sukcesie i otrzymaniu propozycji pracy.

Przed rozmową o pracę lub spotkaniem z pracodawcą warto umyć i wyczyścić zęby nicią dentystyczną. Nie chcemy, aby pracodawca zwrócił uwagę na nieświeży oddech albo resztki jedzenia zalegające między zębami. Z tego samego powodu nie należy tuż przed rozmową o pracę spożywać posiłku ani niczego innego, co mogłoby pozostać na zębach.

Osoby, które palą albo mają przebarwienia na zębach, przed procesem szukania pracy powinny wybielić zęby. Zabieg wybielania zębów w gabinecie trwa tylko godzinę. Jest skuteczny, bezpieczny i cenowo przystępny. Po zabiegu nie tylko pozbywamy się plam i przebarwień, ale także nasze zęby zyskują kolor jaśniejszy o kilka odcieni.

Widoczny brak zębów albo nieestetycznie zachodzące na siebie zęby nie prezentują się atrakcyjnie. Statystyki są bezlitosne – okazuje się, że w świadomości społecznej osoby, którym brakuje zębów lub które mają krzywe zęby, postrzegane są jako mniej inteligentne i darzone są mniejszym zaufaniem.

Jeżeli mamy nieprawidłowy zgryz, wygodnym i praktycznie niewidocznym rozwiązaniem mogą być nakładki invisalign. W przypadku brakujących zębów nasz uśmiech dopełnią implanty dentystyczne. Implanty wyglądają i funkcjonują jak nasze własne zęby.

Procedura wstawienia implantów może odbyć się w ciągu jednego dnia. Nieświeży oddech może skutecznie zrazić ewentualnego pracodawcę czy partnera biznesowego. Jeżeli przyczyną nieświeżego oddechu jest problem stomatologiczny – dentysta w ciągu jednej wizyty będzie się w stanie z tym wyzwaniem uporać.

Stan zębów jest świadectwem naszego ogólnego zdrowia. Zdrowie jamy ustnej jest bezpośrednio połączone ze zdrowiem całego ciała. Choroby dziąseł rozwijające się w jamie ustnej, mają wpływ na ogólny stan zdrowia człowieka. Jeżeli mamy ubytki w zębach i nieświeży oddech, to nie świadczy to najlepiej o stanie naszego zdrowia. Nie łudźmy się, że pracodawcy przy zatrudnianiu pracowników nie zwracają na to uwagi. Pracodawcy poszukują ludzi do pracy, którzy są zdrowi i nie tylko chcą pracować, ale także mogą pracować i wykonywać powierzone im zadania.

Jeżeli myślimy o zmianie kariery i znalezieniu nowej pracy, pomyślmy poważnie o wizycie u dentysty. Zmiana wizerunku, zdrowy, pełny uśmiech mogą nam tylko pomóc w zrealizowaniu tych celów z sukcesem.  

Dorothy A. Anasinski, D.D.S.
Specialist in Periodontics and Dental Implants
Assistant Clinical Professor,
Postgraduate Periodontics, University of Illinois
Diplomat, American Board of Periodontology
Dental Specialists of Niles, P.C.
8216 W. Oakton, Niles, IL 60714
Tel.: (847) 685-6686
www.dentalspecialistsofniles.com

Udostępnij swoim znajomym: