Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicago znowu sprzedaje parcele za...$1! Miasto wystawiło tym razem 4,000 działek w 30 lokalizacjach na południu i zachodzie. Osoby zainteresowane kupnem mogą składać aplikacje do 31 stycznia 2017 r.

Ruszyła właśnie 6 tura programu "$1 Large Lots" zapoczątkowanego w kwietniu 2014 roku. Jego celem jest zagospodarowanie pustych parceli głównie w dzielnicach na południu Chicago dotkniętych przestępczością. Za $1 można kupić nawet dwie działki. 

Burmistrz Rahm Emanuel ma nadzieję, że dzięki kolejnej edycji programu uda się zagospodarować następne zapuszczone miejsca na mapie Chicago. 

Od pierwszej edycji "$1 Large Lots" w ogarniętej przemocą południowej dzielnicy Englewood udało się zagospodarować ponad 550 działek. Na niektórych parcelach niegdyś stały pustostany, które przejęły gangi. Potem wjechały tam miejskie buldożery i koparki, by zrównać z ziemią zniszczone, opuszczone budynki.

"Program Large Lots zamienia puste parcele w aktywa, z których korzystają ich sąsiedzi i całe społeczności" - czytamy w oświadczeniu burmistrza Rahma Emanuela, który dodaje, że sukces programu przekłada się na rozwój i wzmocnienie dzielnic w całym Chicago.

Działki oferowane w ramach programu "$1 Large Lots" mogą nabywać prywatne osoby, organizacje społeczne i grupy non-profit. Nabywcy muszą posiadać inną nieruchomości w tej samej dzielnicy, na bieżąco płacić podatki i nie mieć zaległości w finansowych zobowiązaniach wobec miasta.

Nabywca musi zapłacić podatek od działki, która ma status rezydencyjnej, a to oznacza, że nie można niej postawić sklepu czy innych biznesów.

Zainteresowane kupnem osoby mogą składać aplikacje do 31 stycznia 2017 roku na stronie largelots.org.

W ramach 6 tury programu "$1 Large Lots" oferowanych jest ponad 4,000 działek w dzielnicach: Auburn Gresham, Austin, Avalon Park, Burnside, Calumet Heights, Chatham, East Garfield, East Side, Englewood, Fuller Park, Hegewisch, Humboldt Park, Morgan Park, New City, North Lawndale, Riverdale, Roseland Pullman, South Chicago, South Deering, South Shore, Washington Heights, West Englewood, West Garfield, West Pullman, a także w rejonach Chicago Lawn, Douglas, Gage Park, Grand Boulevard, Greater Grand Crossing, Near West Side, Oakland, South Lawndale i Washington Park.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: