Sport i popkultura w 2016
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Większość Amerykanów, w tym siedmiu na dziesięciu mieszkańców Środkowego Zachodu, wskazała na zdobycie przez baseballistów Chicago Cubs mistrzowskiego tytułu po tym, jak po 108 latach wygrali  World Series.

Inni ankietowani najczęściej wskazywali na śmierć Prince'a, Davida Bowiego, Leonarda Cohena i zwycięstwa amerykańskich gimnastyczek na olimpiadzie w Brazylii.

Wśród najważniejszych wydarzeń w popkulturze w 2016 roku umieszczono informację o rozwodzie Angeliny Jolie z Bradem Pittem i globalną popularność aplikacji z grą "Pokemon Go".

Niemal połowa ankietowanych Amerykanów stwierdziła, że powita Nowy Rok w domu. Dwie osoby na dziesięć planują wyjście do domu przyjaciela lub rodziny, a jedna na dziesięć wybiera się do baru lub restauracji. W dalszym ciągu popularne jest oglądanie telewizyjnej relacji z powitania Nowego Roku na Times Square w Nowym Jorku. Taki zamiar deklaruje sześciu na dziesięciu ankietowanych. Około jedna czwarta respondentów nie zamierza świętować nadejścia 2017 roku.

Sondaż Associated Press i Times Square Alliance został przeprowadzony w dniach od 9 do 11 grudnia na grupie 1,007 respondentów. Margines błędu wynosi 3 punkty procentowe.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: