----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

17 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Amerykańskie organy regulacyjne zatwierdziły we wtorek szczepionkę przypominającą przeciwko Covid-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat, mając nadzieję, że dodatkowa dawka wzmocni ich ochronę, gdy ponownie wzrasta liczba infekcji.

Do tej pory wszystkie osoby powyżej 12. roku życia mogły otrzymać jedną dawkę przypominającą, aby zapewnić sobie lepszą ochronę przed najnowszymi wariantami wirusa. Niektórzy, w tym osoby powyżej 50. roku życia, uprawnieni są do drugiej dawki przypominającej.

Zezwolenie Agencji ds. Żywności i Leków umożliwia teraz uzyskanie trzeciej szczepionki, czyli dawki przypominającej, młodszym dzieciom, co najmniej pięć miesięcy po ostatniej przyjętej dawce.

Teraz Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom muszą zdecydować, czy formalnie zalecić dawkę przypominającą dla tej grupy wiekowej.

Szczepionka Pfizera jest jedyną szczepionką przeciw COVID-19 dostępną dla dzieci w każdym wieku w Stanach Zjednoczonych. Te w wieku od 5 do 11 lat otrzymują jedną trzecią dawki podawanej dzieciom w wieku 12 lat i starszym.

Dzieci poniżej 5. roku życia nie kwalifikują się na szczepienia w USA. Zarówno firma Pfizer, jak i Moderna, prowadzą badania nad szczepionkami dla najmłodszych. Oczekuje się, że FDA dokona oceny danych jednej lub obu firm w przyszłym miesiącu.

Nie wiadomo, jak duże będzie zapotrzebowanie na szczepionki przypominające dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Tylko około 30% tej grupy wiekowej otrzymało dwie początkowe dawki firmy Pfizer od momentu, gdy stało się to możliwe w listopadzie ubiegłego roku.

Chociaż koronawirus jest bardziej niebezpieczny dla dorosłych niż dla dzieci, one również mogą poważnie zachorować – a według danych CDC zmarło ponad 350 dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

CDC szacuje, że 3 na każde 4 dzieci w USA (w każdym wieku) zostało zarażonych koronawirusem od początku pandemii – wiele z nich podczas zimowej fali omikronowej. Mimo to eksperci ds. zdrowia zachęcają do szczepień nawet osoby, które wcześniej chorowały na Covid-19, aby wzmocnić ich ochronę.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----