Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Do końca listopada przyjmowane będą wnioski od właścicieli nieruchomości w Chicago ubiegających się o rabaty podatkowe, które mają być formą rekompensaty po wprowadzeniu przez burmistrza podwyżki.

Wysokość rabatów w ramach programu Property Tax Rebate waha się od $25 do $200. Właściciele nieruchomości otrzymają czeki od miasta. O tym, kto otrzyma rabat i jakiej wysokości, decydować będzie wzrost stawki podatku po podwyżce.

Na przykład tylko na $25 kwalifikują ci, których podatki wzrosną od $1 do $49, ale w przypadku podwyżki w granicach $350 i więcej rabat podatkowy może już wynosić od $150 do $200.

Seniorzy będą mogli otrzymać dodatkowe $150, jeżeli wartość ich nieruchomości wzrosła o co najmniej 30 procent w latach 2014-2015, co automatycznie przełożyło się na wyższy podatek. Dotyczy to osób, które mają 60 lat albo starszych i mieszkających od 1 stycznia 1998 roku w nieruchomości, za którą zapłacili podatek.

Podstawowy warunek kwalifikujący do programu dotyczy rocznych dochodów za rok 2015, które w przypadku rodziny nie mogą być wyższe niż $75,000.

Aby zakwalifikować się do otrzymania rabatów należy posiadać nieruchomość na terenie Chicago od 1 stycznia 2014 roku i musi to być główne miejsce zamieszkania.

Nazwisko ubiegającej się o rabat osoby musi być na rachunkach za podatek od nieruchomości. Poza tym nie można mieć żadnego długu wobec miasta; np. niezapłaconych kar czy mandatów.

Szczegółowe informacje o programie Property Tax Rebate znaleźć można na oficjalnej stronie miasta cityofchicago.org. Wnioski można składać tylko do 30 listopada. Program rozpoczął się 1 października.

Wnioski będą przyjmowane w ratuszu (City Hall) oraz w 26 punktach na terenie miasta, w bibliotekach i centrach seniorów od poniedziałku do soboty. Adresy wyznaczonych placówek i godziny ich otwarcia znajdują się na stronie https://www.cityofchicago.org/city/en/depts/mayor/supp_info/chicago-property-tax-rebate-program.html.

Właściciele nieruchomości otrzymają czeki od miasta, które będą rozsyłane po ośmiu tygodniach od przyjęcia wniosku.

Rabaty podatkowe dla właścicieli nieruchomości będą kosztować miasto ok. $21 milionów, jeżeli każdy kwalifikujący się z nich skorzysta. Burmistrz zamierza sfinansować je ze sprzedaży Skywaya.

Przed wprowadzeniem podwyżki burmistrz obiecywał wyższe ulgi podatkowe dla właścicieli nieruchomości o wartości rynkowej poniżej $250,000. Stanowy Kongres nie zajął się projektem burmistrza. By złagodzić skutki podwyżki burmistrz ogłosił plan wprowadzenia rabatów podatkowych.

Rabaty dla właścicieli nieruchomości nie są nowością w Chicago, bo dwa razy zaoferowała je administracja poprzednika Emanuela - Richarda M. Daley’a. Ostatnie rabaty były oferowane w 2011 roku i - jak podkreśla dziennik "Chicago Tribune" - wielu z 160,000 kwalifikujących się właścicieli nieruchomości nie skorzystało z nich.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

----- Reklama -----

Ważne i ciekawe tematy

Poradnik

----- Reklama -----

Felieton