Konferencja Kobiet
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W sobotę 20 maja pod patronatem chicagowskiej organizacji Polish Women in Business odbędą się dwa niezwykłe wydarzenia - Konferencja Kobiet i Gala na rzecz Domu Artysty Weterana w Skolimowie.

 Gala charytatywna, która odbędzie się w galerii Society for Arts, przy 1112 N. Milwaukee Ave. w Chicago, jest częścią obchodów 90-lecia istnienia Domu Artysty Weterana w Skolimowie, a jej  celem jest  wsparcie finansowe tej placówki.

Wydarzenie to połączone będzie z wystawą dzieł sztuki, wystawą zdjęć oraz pokazem mody młodych polskich projektantów mieszkających i tworzących w Stanach Zjednoczonych.

 Skolimów to miejsce posiadające unikalny klimat, gdzie mieszkają niezwykli pensjonariusze: aktorzy, tancerze, śpiewacy, reżyserzy, filmowcy. Budynki, mimo że są bardzo dobrze zarządzane, wymagają licznych remontów i przeróbek. Mając na uwadze dobro mieszkańców Skolimowa, ich wkład w kulturę i sztukę i wpływ, jaki wnieśli w nasze życie, pragniemy z całego serca wspomóc finansowo artystów. Najbardziej istotne potrzeby Skolimowa to: wymiana wykładzin na schodach i antresoli na pierwszym piętrze Starego Domu, wymiana wyposażenia pralni i wymiana windy osobowej. Grażyna Skoczeń i Anna Tukiendorf - Wilhite postanowiły zorganizować Galę w Chicago, oddając dług wdzięczności za pokolenia wychowane na dorobku kulturowym stworzonym przez każdego mieszkańca tego domu.

Honorowy patronat akcji objął prezes Związku Artystów Scen Polskich, pan Olgierd Łukaszewicz, który pojawi się na Gali.

Przed południem tego samego dnia, 20 maja w Muzeum Polskim w Ameryce odbędzie się druga Konferencja Kobiet - wydarzenie networkingowe nie tylko dla kobiet, pokazujące wybitne Amerykanki polskiego pochodzenia. W tym roku w dwóch panelach dyskusyjnych wystąpią: dr Dorothy Anasinski - lekarz periodonta, implantolog, wykładowca na UIC, Jenny Milkowski - gwiazda Fox News Chicago 32, radna 10 dzielnicy Chicago - Susan Sadlowski Garza i Eliza Solowiej z organizacji First Defense Legal Aid.

„W październiku zeszłego roku zorganizowaliśmy na jednym z lokalnych uniwersytetów pierwszą w Chicago Konferencję Kobiet polskiego pochodzenia. Polacy mieszkają w Chicago od 150 lat. Nie ma branży, dużej firmy, czy instytucji w mieście, w której nie byłoby naszych rodaków lub osób polskiego pochodzenia. Wśród zaproszonych do udziału w Konferencji gości były panie, które są sędziami, nauczycielami, profesorami, lekarzami, piastują wysokie funkcje w korporacjach, albo prowadzą własne biznesy. Poza sukcesem zawodowym i polskim pochodzeniem, łączyła je świadomość własnej mocy sprawczej. Pracowitość, wytrwałość, wizja, chęć zostawienia świata lepszym niż się go zastało oraz świadomość mocy, która niemożliwe czyni możliwym – ta moc pozwoliła im realizować siebie” - mówi Małgorzata Ptaszyńska, organizatorka Konferencji.

W trakcie dwóch paneli dyskusyjnych połączonych lunczem, uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jak działać konsekwentnie, realizować swoje marzenia, doświadczyć własnej mocy sprawczej, która niemożliwe czyni możliwym i  jak zostawiać świat lepszym niż się go zastało.

Rejestracja i informacje na stronie internetowej: www.polishconference.com oraz www.polishwomeninbusiness.org