----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Polska Szkoła Sobotnia im. św. Błażeja w Summit zorganizowała drugą edycję parady młodych talentów. Impreza zorganizowana przez Elżbietę Sokołowską i Danutę Kurek pod hasłem: „Jestem wielki poprzez to, czym dzielę się z innymi” zgromadziła na scenie ponad 20 uczestników. Dzieci i młodzież prezentowali się w śpiewie, grze na instrumentach, malarstwie, tańcach i recytacjach.

Decyzją wieloosobowego jury kategorię śpiewu wygrali Oriana Augustyn i Filip Gibała. W kategorii muzycznej zwyciężyła Emilia Danielewicz. Najwyższe oceny w gronie dzieci uprawiających malarstwo uzyskała Zuzanna Plich. Konkurencję recytacji wygrała Nicole Liszka. Anna Kwak i Oliver Raczkowski zwyciężyli w tańcach, a wyróżnienie za robienie bransoletek otrzymała Matylda Szymańska. Wszystkie uczestniczące w paradzie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, natomiast laureaci otrzymali certyfikaty o wartości 100 dolarów ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową

„Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności i odwagi tych młodych ludzi. Bardzo się cieszę, że pomimo pandemii nasza placówka szkolna zyskuje na aktywności, że więcej się dzieje, bo to dla dobra dzieci i całej wspólnoty, jaką Polacy stanowią. To zasługa ich samych oraz pedagogów na czele z panią dyrektor Małgorzatą Tys” - podsumował konkurs ks. proboszcz Wojciech Kwiecień.

W szkole im. św. Błażeja jest organizowanych wiele ciekawych imprez. Między innymi odbyła się olimpiada geograficzna, której zwycięzcy otrzymali indeksy na Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Dwa lata temu odbył się konkurs wiedzy o polskiej noblistce. Od 5 lat uczniowie z tej szkoły są laureatami konkursu plastycznego na projekt kartki bożonarodzeniowej organizowanego na poziomie krajowym przez Watykańskie Biuro Misyjne w Waszyngtonie. W szkole działają różne kółka zainteresowań. W zajęciach szkolnych prowadzonych na poziomie od przedszkola do klas licealnych, które odbywają się w piątki i soboty uczestniczy ponad 500 dzieci.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP