Dodatkowe ograniczenia w całym stanie
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Twierdząc, że stan Illinois stoi w obliczu „burzy” spowodowanej przez Covid, gubernator J.B. Pritzker ogłosił wprowadzenie w całym stanie dodatkowych ograniczeń.

„Wraz ze zbliżaniem się jesieni zaczęliśmy obserwować przypływ, a teraz mamy do czynienia z burzą Covid, która sprowadziła na nas kolejną falę wirusa, co mieliśmy nadzieję, że nie nastąpi” – powiedział gubernator. „Ale jeśli spojrzycie na nasze nowe trajektorie hospitalizacji, przypadków i zgonów spowodowanych Covid, jasne jest, że nadeszło”.

Całe Illinois przejdzie na poziom 3 ograniczeń związanych z Covid już od najbliższego piątku. Gubernator twierdzi, iż nie oznacza to nakazu pozostania w domach, ale ma na celu skłonienie mieszkańców, aby robili to w miarę swoich możliwości.

Zwiększenie ograniczeń obejmuje między innymi zamknięcie kasyn, miejsc z grami, a także krytych centrów rekreacyjnych, takich jak teatry, muzea czy centra rozrywki. Niedozwolone pozostaje świadczenie usług we wewnątrz barów i restauracji, a na zewnątrz muszą one ograniczyć swoją działalność do godziny 11 w nocy.

Wstrzymane zostają także wszystkie ligi sportów halowych, w tym sporty młodzieżowe, podczas gdy sporty rekreacyjne na świeżym powietrzu pozostają dozwolone pod pewnymi ograniczeniami.

Imprezy towarzyskie w domach zostają ograniczone tylko do członków danego gospodarstwa domowego, nie mogą być organizowane żadne większe imprezy w pomieszczeniach zamkniętych. Ludziom zalega się ograniczenie interakcji tylko do członków własnego gospodarstwa domowego.

Przedsiębiorstwa, w tym siłownie, salony, sklepy muszą ograniczyć swoją pojemność do 25% lub mniej, chociaż sklepy spożywcze i apteki mogą działać przy obłożeniu do 50% pojemności.

„Poziom trzeci sprowadza się do tego: jeśli nie musisz tego robić, nie rób tego” – powiedział Pritzker.

Wszystkie informacje na temat ograniczeń fazy 3 są dostępne na stronie: https://coronavirus.illinois.gov/s/restore-illinois-mitigation-plan

jm