Emanuel przedstawia nowego szefa centrum 911
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Rahm Emanuel kontynuuje zmiany szefów bezpieczeństwa publicznego miasta. Po mianowaniu na stanowisko nowego komendanta chicagowskiej policji Eddiego Johnsona, w środę ogłosił nazwisko nowego szefa Biura Zarządzania Kryzysowego i Komunikacji.

Alicia Tate-Nadeau zastąpi Gary'ego Schenkela, który rezygnuje z tego stanowiska po pięciu latach.

Burmistrz mówi, że Tate-Nadeau swoją karierę poświęciła służbie wojskowej i pracy rządowej. Jest weteranem Illinois National Guard z 30-letnim stażem pracy i była pierwszą kobietą, która otrzymała rangę generała Illinois National Guard. Służyła w Iraku i została odznaczona Brązową Gwiazdą - powiedział Emanuel. Przed przyjazdem do Chicago służyła w Departamencie Obrony.

"Ona wie, jak koordynować działania, aby zapewnić bezpieczeństwo miastu. Ma doświadczenie i wiedzę, jak reagować na zagrożenia, przed którymi stoimy dzisiaj, ale także potrafi spojrzeć w przyszłość i przygotować się na niebezpieczeństwa, które mogą pojawić się jutro. Niebezpieczeństwa związane z terroryzmem, ale także konsekwencjami zmian klimatycznych. Jest w stanie wszystko połączyć, od reakcji na śnieżyce i powodzie, przez koordynowanie codziennej pracy centrum telefonicznego 911 i 311 oraz przygotowanie do wielkich wydarzeń, takich jak np. draft NFL, aby zapewnić, że mieszkańcy Chicago oraz wszyscy podróżni mogą czuć się bezpiecznie." - powiedział Rahm Emanuel.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: