Moc oddziaływania i nieograniczone możliwości
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W sobotę 20 maja w Muzeum Polskim w Ameryce odbędzie się druga Konferencja Kobiet. Celem wydarzenia jest pokazanie wyjątkowych kobiet - Amerykanek polskiego pochodzenia, które zmieniają świat i dumne są ze swojego pochodzenia. 

W tym roku Konferencja podzielona jest na dwa panele dyskusyjne zatytułowane: moc oddziaływania i nieograniczone możliwości. 

W pierwszym dotyczącym mocy oddziaływanie udział weźmie radna 10 dzielnicy Chicago - Susan Sadlowski-Garza i dyrektor wykonawcza First Defense Legal Aid - Eliza Solowiej. Susan Sadlowski-Garza jest radną największej pod względem powierzchni dzielnicy Chicago.

10 dzielnica Chicago leży na południowym wschodzie miasta, tuż przy granicy z Indianą. To tu przeszło sto lat temu powstawały największe fabryki i huty Chicago, określając na zawsze wieloetniczny charakter dzielnicy. Susan Sadlowski-Garza jest córką znanego i wpływowego w latach 70 i 80 XX wieku działacza związkowego Edwarda Sadlowskiego. W 2015 roku wygrała wybory dwudziestoma głosami w drugiej turze z ówczesnym radnym 10 dzielnicy, Johnem Pope. 

Eliza Solowiej od pięciu lat jest dyrektorem wykonawczym organizacji First Defense Legal Aid, która od 22 lat zapewnia bezpłatną pomoc prawną dla osób aresztowanych. Z danych opublikowanych w zeszłym roku wynika, że tylko 1% osób aresztowanych w Chicago w dniu aresztowania skorzystało z pomocy prawnika. First Defense Legal Aid działa 24 godziny na dobę, oferując bezpłatną pomoc prawną w momencie aresztowania. W zeszłym miesiącu Prezes Sądów Powiatu Cook podjął decyzję, że każdy aresztowany ma mieć dostęp do pomocy prawnej w momencie aresztowania. Na chicagowskich komisariatach pojawiły się plakaty w trzech językach: angielskim, hiszpańskim i polskim z informacją o pomocy prawnej i telefonem do First Defense Legal Aid. Eliza Solowiej uznała to za największy sukces, o którym marzyła. 

Drugi panel dyskusyjny dotyczył będzie naszych nieograniczonych możliwości oraz planowania swojej ścieżki zawodowej. Stany Zjednoczone w powszechnej opinii są krajem wielkich możliwości. W trakcie dyskusji, dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych gości postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co decyduje o naszym sukcesie, co wpływa na nasz rozwój i awans zawodowy. 

W drugim panelu wypowiedzą się dr Dorothy Anasinski- lekarz periodonta i implantolog, oraz Jenny Milkowski - gwiazda porannego pasma Fox News 32 Chicago. Obydwie panie urodziły się w polskich rodzinach w Chicago, a język polski był ich pierwszym językiem. 

Dr Dorothy Anasinski z sukcesem godzi rolę lekarza, bizneswoman i wykładowcy na stanowym uniwersytecie UIC. Przed konferencją doktor zdradziła, że częścią jej powodzenia jest dobrze sprecyzowany plan, balans między aktywnościami i ciągłe kształcenie się i podnoszenie własnych kwalifikacji. 

Gwiazda Fox News Chicago 32 Jenny Milkowski jest wspaniale zorganizowaną osobą. Swój dzień rozpoczyna o 2 rano, gdyż jej dyżur w studio telewizyjnym rozpoczyna się o 4 rano. Jenny bez wątpienia jest jedną z najlepszych ambasadorek polskości w Chicago. W porannym popularnym paśmie telewizyjnym zapoznaje swoich redakcyjnych kolegów, a przy okazji tysiące telewidzów, z polskimi tradycjami i smakołykami. Wychowana w polskiej rodzinie w Chicago, laureatka nagrody Emmy, od wczesnych godzin porannych, z wrodzonym wdziękiem i poczuciem humoru informuje o korkach i utrudnieniach na drogach aglomeracji chicagowskiej. 

W trakcie Konferencji dowiemy się jak swoją pasję przekształcić w wykonywany zawód. 

Druga Konferencja Kobiet przeznaczona jest nie tylko dla kobiet. Celem jest aktywizacja naszej grupy etnicznej, poprzez pokazanie wyjątkowych kobiet polskiego pochodzenia, czerpanie z ich wiedzy i doświadczeń, a także networking i nawiązywanie znajomości i kontaktów, które w przyszłości pomogą w rozwoju zawodowym i osobistym. 

Konferencja potrwa od 9:30 rano do 1 po południu. W trakcie uczestnicy będą mieli zapewnione przekąski śniadaniowe i lunch. 

Wszystkie informacje dotyczące konferencji dostępne są na stronie internetowej http://www.polishconference.com 

Wieczorem Polish Women in Business zaprasza na Galę na rzecz Domu Artysty Weterana w Sokolimowie, która odbędzie się w Galerii 1112 N. Milwaukee. Gościem wieczoru będzie prezes Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz. W trakcie imprezy goście będą mogli podziwiać pokaz mody przygotowany przez polonijne projektantki, oraz wystawę zdjęć ukazujących życie artystów w Skolimowie.